Nutnost odstříkání mléka?

3.12.18 04:58

Nutnost odstrikani mleka?

Ahoj maminky, prosim o radu. Mam syna (narozeny 8/18). Meli jsme velke problemy s kojenim, 3tydenni spurty, bojkot, kolika, no proste lambada a ted to vypada, ze se to lepsi, ALE - syn si oblibil prave prso a z leveho mi nechce sat. Vzteka se u toho, kope, place… Vydrzi to i pres hodinu. Lepe receno, radsi si neda, nez aby pil z levyho. Nebo si jen pomalicku dudla a skoro nepije. Mno, odsavackou z levyho nic nedostanu, ikdybych se zblaznila. Mliko tam mam, sice min, ale je tam. Byla sem u poradkyne a bylo mi receno, ze se stava, ze vse delam dobre, jen proste nekdy maji deti jen prs oblibenejsi.
Takze me otazky zni: :D

1. kdyz si prcek vytahne z leveho jen malo, musim se potom prs pokusit odstrikat i pres to, ze neni napnuty a plny? ( nikdy nebyva)

2. pokud ne a stane se mi to treba 3 kojeni za sebou, i tak nemusim odstrikat i presto, ze prs neni plny a neboli?

3. prijdu tak postupne o mleko, kdyz nema potrebu se doplnovat?

4. kdyz se mi ten prs neplni tak jako ten druhy, znamena to, ze uz v nem prichazim o mleko?

5. da se laktace nastartovat v tom jednom prsu jinak nez odsavanim? Uz ho mam vzdy cely bolavy jak ho morduju a nic z toho :(

Děkuji moc za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.12.18 07:59

Pokud z nej nebude pít, tak se v něm časem laktace sníží na minimum. Pokud ho dost nakrmis z jedné strany, tak bych to přestala hrotit a trápit sama sebe a kojila jen tam a druhé neodstrikavala. Jsou tu i mamky, co kojí jen z jedné strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
3.12.18 08:14

Určitě, jsi píše @Tichošlápek, já tedy nekojila, protože jsem měla naprosto nespolupracující děti, ale zato jsem měla dvojčata a od porodu jsem jen odsávala a bylo prakticky celou dobu dost pro oba z cca 90%. Takže jedno prso je schopné uživit jedno dítě. Nicméně pokud sabotuje takhle jedno prso, zkusila bych mu ho nabízet v polospánku, v noci. Zkoušela jsi to? Nebo pokud nechceš o mléko přijít úplně, zkus odstříkávat ručně.
Prso určitě nijak nemorduj. Jo a já třeba nikdy neměla pocit plných prsou a to ani bezprostředně po porodu. Jediný okamžik, kdy jsem měla pocit plných prsou bylo, když jsem přestala odsávat v noci a to jsem se ráno ‚podojila‘ a odsála přes 600ml. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1300
3.12.18 08:47

Měla jsem totéž se starší a jak píše Tichošlápek, řekla mi to laktační poradkyně, někdy se to tak sejde, že se kojí jen z jednoho prsu. Navíc ty můžeš začít brzy přikrmovat, takže ti malý na hlad neumře.
Já jsem nechtěla mít to kojicí prso větší (stejně nakonec asi o číslo mám), tak jsem se snažila malou nějak obelstít. Nakonec jsem skončila u toho, že jsem z kojila z obou prsou na jednom boku. Bylo to trochu nepříjemné, ale protože mám velký prsa, šlo to. A časem malá dostala rozum a už to nebylo potřeba. Druhá dcera si takhle hlavu nestaví, i když je znát, že z toho „lepšího“ se jí tahá snáz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.18 13:19

Dnes si cucnul z leveho asi 5× a doslova na nej prdi. Driv to slo ho obelstit nocnim kojenim a nebo kojeni na jedne strane jak pise 7.straka, ale on je teda ted vycuranej jak mraky a levy prso pozna i v noci a to i kdyz se s nim pretocim uplne do prava. Je to jak lekce jogy zdarma :roll:
Zkousim odstrikavat, ale nejde z prsa nic, malicko, takhle se mi to prso asi odstavi samo aniz bych chtela.
Prave bych nerada skoncila s jednim prsem vetsim :( uz takhle jde ten rozdil poznat, coz potom az to leve uplne odstavim. :(
Ja se proste jen bojim ze ho jednim neuzivim :( pak uz bude pozde druhe privadet znovu k zivotu 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama