Pozdější kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 23:40
Pozdější kojení

Zdravím maminky.
Mrňousek mi začal hladovět už pár hodin po porodu, tudíž dostával lahvičku a tady začal můj problém. Dva dny po porodu se mi začalo dělat mléko ale prcek už z prsu pít nechtěl. Přikládala jsem ho pravidelně ale odezvou bylo akorát kopání, mlácení pěstičkou do prsou, řev… nepomohl ani klobouček. :( Prsa se mi samozřejmě nalila a sestry to vylepšily tím, že mi odmítly půjčit odsávačku, že se malej určitě chytí. :zed: Čtvrtý den už jsem brečela bolestí, sestra malého celkem hrubě přikládala na čež jí plácal do rukou a já už se do ní pustila s tím, ať s ním takhle nejedná a kojení mu nezprotivuje ještě víc. :zed: On byl označený za temperamentního haranta a já za hysterku. :roll: Ostatní sestry byly naštěstí v pohodě a zkoušely se mnou všemožné způsoby, polohy ale mrňousek se zkrátka rozhodl. Nakonec mě odmítly kvůli nalitým prsům i propustit (ale odsávačku také odmítly půjčit :nevim: ) ale malý propouštěcí zprávu měl, tudíž jsem odešla na vlastní žádost. Hned od dveří jsem běžela k odsávačce a dostala z obou prsů dohromady 90ml. Jenže od té doby ač jsem odsávala pravidelně tak jsem už z obou prsou dohromady víc jak 30ml nedostala. :( Teď je to měsíc a je to stále na stejné úrovni. Proto se ptám, je ještě šance, že by se začalo tvořit více mléka? Napadá vás, co by mohlo pomoci? :( Piju mléko, kojící čaje ale žádná změna nepřichází. Maličký díky UM má problémy s bříškem a já jsem nešťastná z toho, že mu nemůžu nijak pomoct. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 23:48

Ještě jsem zapomněla dodat, že těch 30ml je 3× denně. Tudíž pro malého v podstatě jako nic. :(

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 00:00

Boze co to bylo za porodnici,ze dali flašku s um??? :zed:
Mliko se tvori vetsinou az 3.den a miminko ma do te doby zasoby,a kdyz je to opravdu traga,da se stříkačka..ach jo :,(
Pokud chces rozjet kojeni,budes muset byt dusledna.V prvni rade si zavolej laktacni poradkyni domu,ta ti se vsim pomuze a rekne co a jak.
Kojis jeste,nebo.jen odstikavas? Pokud ano,jak casto? Miminko prikladas?

Me laktacni pomohla moc,rozhodne zvaz jeji navstevu.
Jeste dodam,ze mleko se tvori podle toho jaka je poptavka,normalne se koji.cca co 2hodiny,delas to tak i s tou odsavackou?

JustinkaB
Kecalka 434 příspěvků 29.11.18 00:05

Ahoj to je tedy šílený přístup, co tu popisujes, vůbec nechápu, proč ti nedovolili jít na odsávačku. No každopádně já když jsem měla pocit, že mám mléka míň, tak jsem začala hodně pít vodu a kojící čaje 3-4 za den a každý 3 hodiny (i v noci) jsem odsávala a musím zaklepat, že jsem to ještě zachránila a to jsem rodila o dva měsíce dřív a císařským řezem. Teď už jsme doma a plně kojim, snad to ještě dlouho vydrží. Držím palce, aby se ti to povedlo. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 00:10
@lucynka25 píše:
Boze co to bylo za porodnici,ze dali flašku s um??? :zed:
Mliko se tvori vetsinou az 3.den a miminko ma do te doby zasoby,a kdyz je to opravdu traga,da se stříkačka..ach jo :,(
Pokud chces rozjet kojeni,budes muset byt dusledna.V prvni rade si zavolej laktacni poradkyni domu,ta ti se vsim pomuze a rekne co a jak.
Kojis jeste,nebo.jen odstikavas? Pokud ano,jak casto? Miminko prikladas?Me laktacni pomohla moc,rozhodne zvaz jeji navstevu.
Jeste dodam,ze mleko se tvori podle toho jaka je poptavka,normalne se koji.cca co 2hodiny,delas to tak i s tou odsavackou?

To Um bylo bohužel potřeba. Maličký hodinu v kuse plakal, hledal pusinkou, zkoušel sát z prsu, byl opravdu hladový. Malého zkouším přikládat, pár vteřin saje ale jak zjistí, že to neteče jako z lahvičky tak začne plakat a znovu se přisát odmítá. :( Odsávačku používám každé tři hodiny. Ale většinou je to pár kapek a konec. Nepomůže ani masírování, teplá sprcha, nic. V porodnici to vypadalo, že odkrmím celou nemocnici ale po tom prvním odsání je to tragický. Ohledně té laktační poradkyně se zkusím informovat, už je to asi jediná možnost. :(

Lucie_Sx
Závislačka 3096 příspěvků 29.11.18 00:14

Nechápu, jasně že mimčo má po porodu hlad, jasně že mléko je až 3. den a jasně, neřeší se to hned flaškou. Ale na tohle už je pozdě.
Já si myslím, že měsíc po porodu se rozkojíš. Ale. Chce to opravdu kojit furt, furt, furt, nedávat UM a vydržet dva tři dny, než se navýší laktace.
(Dám ti příklad, dcera má už 9 měsíců, ale měla nedávno dva dny horečky, tak jsem se ji snažila lifrovat mlíkem každou hodinu, ty dva dny nic moc, a třetí den se mi prsa tak nalila, že bych odkojila dvojčata, a bylo to fakt jenom tím přikládáním, že pořád dumlala. Ty jsi krátce po porodu, půjde to ještě snadněji.) Jen musíš přetrpět protesty a vydržet, než mléka přibude. Zkušená (!!) laktační poradkyně ti pomůže. A tím, kolik odsaješ, se neřiď. Vůbec to nevypovídá o tom, kolik mléka vypije dítě.

svatecnice
Kelišová 6023 příspěvků 29.11.18 00:15

Máš elektrickou odsávačku? Osobní zkušenost nemám, ale kdo koji odstrikanym, většinou má tu. Myslela bych si, že toho odsaje podstatně víc a taky že to dělá ten stimul pro tvorbu.

Lucie_Sx
Závislačka 3096 příspěvků 29.11.18 00:17
@Anonymní píše:
To Um bylo bohužel potřeba. Maličký hodinu v kuse plakal, hledal pusinkou, zkoušel sát z prsu, byl opravdu hladový.

V takovém případě se má nechat „zkoušet sát“, protože právě to podporuje tvorbu mléka. Mléku trvá než se spustí, opravdu tam UM nemělo co dělat.
Podle mě je tvoje jediná šance v neustálém přikládání a nedávat UM. Nezkoušela jsi takovou tu hadičku, co se mimču propašuje do pusy, když saje bradavku?
Najdi si tu poradkyni: https://www.mamila.sk/…pri-dojceni/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 00:18

@JustinkaB Děkuji moc za podporu. Kéž by. Malý má už teď třetí značku UM. :( Obě předešlé co nám doporučil lékař způsobovaly zvracení, zácpu. Až teď Nutrilon HA vypadá, že snáší lépe. Strašně mě ubíjí koukat jak se trápí a nemůžu nic. Doktor už navrhl, ať se na kojení vykašlu jelikož kombinování UM a MM může v bříšku dělat „zbytečný bordel“. Tak už sama nevím, co vlastně dělat. :(

Mari.G
Závislačka 4816 příspěvků 29.11.18 00:29

Mám tendenci se rozepisovat na několik stran, což mě teď svrbí ruka - po tom, co Vám v porodnici provedli. To snad porušili všechny zásady bezproblémového kojení, které existují. Určitě se lze rozkojit, i plně. Ale nebude to ze dne na den a bude potřeba zrušit láhev, dudlíky atd. Dokrm se bezpečně podává cévkou po prsu, kdy dítě u toho přímo saje prs a tím podporuje tvorbu mléka a zároveň se tímto způsobem neodstaví. Samozřejmě u vás už je to zašlé do extrému, že prso bojkotuje. To se řeší společným spaním a mít dítě co nejvíc času kůži na kůži - Vy do půl těla, prcek v plínce. Takhle kojit v posteli, v šátku, na míči. Nejlépe se děti přisají v polospánku a za pohybu (šátek, míč). Tím určitě začněte. Těch problémů se u Vás sešlo více, tak si určitě pozvěte laktační poradkyni (velmi doporučuji z Mamily, tam je jistota, že neporadí špatně, bohužel se titulem laktační poradkyně dnes chlubí kdekdo :zed: ). I kdyby měla jet z jiného okresu, tak se Vám to finančně vrátí, pokud vyřadíte časem to UM :). Ukáže Vám vše na míru a hlavně u Vás určí pořadí, s čím začít, ukáže dokrm po prsu atd. Homeopatika a bylinky jsou podpůrné, ale jsou to jen berličky. Na přisátí k prsu to nepomůže a bez ostatních zásad většinou také ne.

Rozkojit se může i adoptivní matka, takže u Vás není sebemenší důvod, aby to nešlo, pokud zatnete zuby. Přijde mi, že Vás to hodně mrzí a máte chuť a sílu s tím něco udělat :hug: :hug: :hug:. Držím pěsti! Odkud jste? Klidně do SZ. K lékařům mám respekt, ale o kojení ví, s prominutím, většinou opravdu prd…To, že může MM a UM navzájem v zažívacím traktu bojovat, se stát může. Ale nemusí se to řešit vyřazením MM, ale třeba toho UM, že…Ale samozřejmě ne hned.

Mari.G
Závislačka 4816 příspěvků 29.11.18 00:36
@Anonymní píše:
To Um bylo bohužel potřeba. Maličký hodinu v kuse plakal, hledal pusinkou, zkoušel sát z prsu, byl opravdu hladový. Malého zkouším přikládat, pár vteřin saje ale jak zjistí, že to neteče jako z lahvičky tak začne plakat a znovu se přisát odmítá. :( Odsávačku používám každé tři hodiny. Ale většinou je to pár kapek a konec. Nepomůže ani masírování, teplá sprcha, nic. V porodnici to vypadalo, že odkrmím celou nemocnici ale po tom prvním odsání je to tragický. Ohledně té laktační poradkyně se zkusím informovat, už je to asi jediná možnost. :(

Ještě jako podpora…to, kolik odsajete, vůbec o ničem nevypovídá. Já kojím 23 měsíců, z toho do 19 měsíců jsem ukojila dítě asi z 90%, než se rozjedlo a odsaju přesně NIC. Můj rekord byl někdy na začátku 20 ml z obou prsů dohromady za 40 minut…Má to tak hodně žen, nevymáčknou ani kapku, dítě se přisaje a už polyká. Zkuste začít tím, že budete třeba na tom balonu, jestli se po přisátí neudrží déle. A v polospánku.
S tím UM v porodnici to opravdu po…dítěti stačí první dny kolostrum, které z prsu teče. Dítě má žaludek velikosti třešně, tak to není zase tolik tekutiny, kterou potřebuje. Problém je, že jak mu dají UM, většinou dají mnoho a žaludek roztáhnou. A pak už to jede…Je fakt šílené, že tohle v porodnici nevědí. Kde jste rodila?

JustinkaB
Kecalka 434 příspěvků 29.11.18 00:42
@Anonymní píše:
@JustinkaB Děkuji moc za podporu. Kéž by. Malý má už teď třetí značku UM. :( Obě předešlé co nám doporučil lékař způsobovaly zvracení, zácpu. Až teď Nutrilon HA vypadá, že snáší lépe. Strašně mě ubíjí koukat jak se trápí a nemůžu nic. Doktor už navrhl, ať se na kojení vykašlu jelikož kombinování UM a MM může v bříšku dělat „zbytečný bordel“. Tak už sama nevím, co vlastně dělat. :(

To se nevidím, že jsi z toho špatná, možná i to způsobuje, že máš málo mléka, ale je to pochopitelné, chceš pro své dítě to nejlepší a čím víc to chceš, tom víc to nejde. :zed:

Sluncee
Nováček 7 příspěvků 29.11.18 04:44

Byla jsem na tom podobne, (po navratu z porodnice) a taky jsem si moc prala kojit, ale nemela jsem silu a nervy nechat maleho hladovet a zkouset jemom prso. Porad jsem se ho snazila prikladat k prsu, vubec se nechtel prisat a davala jsem mu um Bebu h.a. lahvickou(stri­kackou mi to neslo). Kazde 3hodiny jsem odsavala. Po 2 mesicich se syn konecne prisal ( v polospanku). Tak jsem vzdycky zacala prsem a dokrmila ho um, aby neplakal hlady. Asi v 8mi mesicich odmitl um uplne a mel jen mm a prikrmy. Nakonec jsem ho kojila skoro do dvou let ( nebyt dalsiho tehotenstvi kojila bych dal). Drzim moc palce

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 29.11.18 06:38

To je hrozný přístup. Já měla v těhotenství hypoglykemii, malý byl hodně hubený a měl ji taky. Tak mu také nasadili UM. Ale jednali se mnou slušně, vysvětlili, že v tomto případě nemůžou čekat než se mi spustí mliko, ukázali mi dokrm přes stříkačku. A podporovali přikládání, fakt mi pomáhali (jsem nesika, mám velké bradavky a malý měl fakt miniaturní pusu). Po asi třech dnech jsme UM odbourali. .. To co provedli tibe je zverstvo!

Zkusila bych hodne tuleni a mazlení, ideálně kůže na kůži, zkusit mu nabízet hlavně v noci, hodne pít, ať se mléko tvoří a stimulovat odsáváním. Najít nějakou dobrou laktační poradkyně možná?

Moc držím palce.

Julinka 18
Povídálka 13 příspěvků 29.11.18 07:43

Mě na větší tvorbu mlicka pomohla hodně moc homeopatika,kom­binace pískavice řecké seno a benedikt lékařského,užívala jsem kapsle 3×3 denně a mlicko se spolu s opravdu častým kojenim..co 1 hodinu spoustelo,mely jsme s malou odpoledni kojici chvilky, kdy jsme s ni lezela v posteli a ona pila a dumlala.Ted jsou malé 3 měsíce a je plně kojena.V noci spí část v postýlce a část u mě,během noci kojim cca 3×,noční kojení je velmi důležité na podporu tvorby mlicka. Držím palce…chce to pevnou vůli a vydržet!!!!Kojení je dar a když to prostě nepůjde tak se svět netvoří,spousta dětí vyrostla jen na UM a jsou zdravé a nic jim nechybí a hlavne KLID a dat se do pohody,vím,jak je to těžké,ale zpětně vím,jak důležité.A určitě zavolat laktacni poradkyni,strašně mi pomohla,hlavně po psychické stránce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >