Pláče u kojení a nepřisaje se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
saphire
Kelišová 6955 příspěvků 26.11.18 19:52
Pláče u kojení a nepřisaje se

Maminky prosím o radu. Mám 6denní miminko s nepřisaje se, pláče, křičí, piští, hledací reflex má…do předevčera v pohodě, včera se semtam vzteknul, dneska dopol to jeste slo ale odpoledne se přisaje a hned pustí plus scény :nevim:
Včera jsem dostala horečku - asi zánět v prsu, to se dnes ráno přesunulo do druhého a opět horečka - můžu ztrácet mléko? Pláče z hladu?
Zatvrdlé mléko se mi podařilo odsát s od té doby mám pocit že prsy nejsou nalité.
Jsem vyřízená, chci kojit (kojila jsem bez problémů i prvního, to jsem taky prodělala zánět ale pozdeji). Teď z odsávačky vytáhnu tak 30ml z druhého nic, nebo to nestojí za řeč. Děkuju za rady

Reakce:
Delira
Povídálka 42 příspěvků 26.11.18 19:56

Zkus přiložit v polospánku. A v noci věřím, že to bude lepší.

Jeess
Kecalka 307 příspěvků 26.11.18 19:59

Nemá mimčo v pusince bacily?Ještě bych zkusila odstříkat a dát ze stříkačky

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 26.11.18 20:06

Moje nejoblíbenější stránky prvních pár týdnů byly tyto: kojení.net
Je tam poradna a v sekci „Neklidné, nevrlé dítě, dítě se odtahuje a stále pouští, dítě pláče, vzteká se“ určitě bude i nějaký dotaz, který bude podobný vašemu problému. Hlavně kliiid, není důvod, proč byste nemohla kojit :palec:
Doporučuje se zmáčknout prso v momentě, kdy ucítíte, že miminko saje. Ale opravdu jen při sání. Poteče mu v tu chvíli více mléka a mělo by se méně vztekat. Je to vlastně takový dokrm přímo z prsu :)

Ou
Kelišová 6987 příspěvků 26.11.18 20:30

Domluvte se s nějakou laktační poradkyní, aby se za vámi stavila - naživo je to výrazně jednodušší, než to zkoušet domluvit přes internet.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 26.11.18 21:37

Asi máš trochu míň mléka a zeslabil se spouštěcí reflex. Vypij před kojením teplý nápoj, nahřeje prsa teplým obkladem, můžeš se na chvíli předklonit, pokud teda zánět dovolí, gravitace většinou dost pomohla spouštění mléka. Kdyžtak promni bradavky. A hlavně, musíš se uklidnit a naladit na miminko, klidně ho ocuchej, dojimej se nad tím, jak je malinké a roztomilé. Vyplavi to oxytocin, který je zodpovědný za spouštění mléka. Když budeš ve stresu, budeš vzteklá, že se dítě neprisava, tak se vyplaví adrenalin, který působí přesně opačně. Dbej na správné přiložení, vypodlož si dítě polštářem, srolovanou peřinou, stridej klasickou polohu s fotbalistou, většina dvorce musí být v puse.
Vzhledem k zánětu je lepší prsa po kojení lehce chladit, stačí plenka namočená do studené vody. Ale pozor na chlazení, snižuje laktaci, určitě bych se vyhnula mrazenym obkladům. A pokud si nejsi jistá, jestli má dítě dost, zajdi na převážení k dr, vysvětlí ji situaci, prohlídne mimco, zda není dehydrované a budeš v klidu.

Váš příspěvek
Reklama