Co dělám špatně? Jak kojit atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 17:59
Co delam spatne? Jak kojit atd.

Byla jsem na kontrole u doktorky. Maly za 3 tydny pribral 350 gramu (ted ma dva mesice, 4,9 kg, 56 cm), coz se ji zdalo malo. Kojila jsem 7 -8× denne. Pry mam kojit co 2 az 2,5 hodiny. Ted vecer mi zacal po 2,5 hodine narikat. Cvicili jsme na prdiky, chovali, houpali, nic. Tak jsem ho prilozila. Sal 6 minut, z toho posledni minutu se dost cukal. Pak se vyblinkal, prso zasadne odmital. Ale breci dal. Obcas pomuze natrasani, ted nepomaha ani to. Co delam spatne? Mam mu striktne nedat najist, dokud neuplynou 3 hodiny, protoze jinak mi zvraci a hlad asi moc nema, kdyz prsa odmita? Ja uz nevim, co delam spatne.

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Helileli
Závislačka 3048 příspěvků 22.11.18 18:09

Proč jsi mu zkrátka po těch 2,5h nedala hned prso? :roll: Proč natřásání, houpání a já nevím co? To je jasný, že se pak nahlta a následně hodí šavli. Zjevně mu tvůj přístup moc neprospívá, když přibírá na spodní hranici. :nevim:

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 18:09

@MaryJackie prosim te hlavně se neřid hodinkama a koj jak si miminko řekne, já obě děti kojila klidně co 1,5h, různě.Vůbec nekoukej na hodinky.
Spíš si myslím, že ho bolí bříško, kamarádka si tím také teď prošla se synem, zkus mu bříško masírovat, jsou nějaké ty mastičky na bříško, nahřátý polštářek přikládej.
Možná by bylo i na uvážení si pozvat laktační poradkyni, třeba máte špatnou techniku kojení, že tolik nepřibírá :think: mléka máš dost? Nalévají se ti prsa? Také to může téct moc pomalu nebo naopak moc rychle a může ho to rozčilovat..

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 22.11.18 18:12

@MaryJackie A kdyz mu das drive nez za tri hodiny,tak zvraci vzdy/casto,nebo jen nekdy?Kdyz mu das az po trech hodinach,tak zvraci taky nebo ne? Me deti tedy nezvracely,ale kojit je po 3hodinach,tak rvou cely den,potrebovaly podstatne casteji. Svagrove zvracely vsechny deti,ale s ontervaly kojeni to nemelo nic spolecneho,pomohlo je prave moc nenatrasat,opatrne polozit a pak nezvracely. Jinak ja mam deti taky pomalu pribirajici a tak,jako tobe mi pribiraly bezne,dr. to neresila,pry ze tam nejaky prirustek je,tak je to v pohode. Vsechny deti jsou zdrave a i nadale hubene.

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:12

@Helileli Protoze ne kazdy plac znamena, ze ma hlad a nechtela jsem poslouchat doktorku, protoze kdyz dostaval po 3 hodinach, tak nezvracel. A kdyz jsem mu driv davala prso kdykoliv si fnuknul, tak zvracel po kazdem kojeni. Ale kdyz nic nezabralo, tak jsem mu po chvili dala.

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:15

@Hoa Mai Prave ze zvracel vzdycky a kdyz jsem intervaly prodlouzila, tak si obcas ublinknul pri rihnuti, ale fakt malicko. Po jidle nenatrasam nikdy, zkousela jsem to pred jidlem, kdyby to byly prdiky. A pak mel chvili pauzu, nez nakonec dostal.

Jenze doktorka me za to sepsula.

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 22.11.18 18:19

@MaryJackie Na doktorku se vykasli,jde o ot zjistit,co vyhovuje malemu. Ale jestli to nebyla nahoda a opravdu mu pomahaji delsi intervaly,tsk co treba zkusit nosit v satku nebo dat dudlik? (Za to asi sepsujou me,ale nam sudlik hrozne pomoh u vsech deti,maji silny saci reflex a bez nej by me sezraly).

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.11.18 18:19
@MaryJackie píše:
Byla jsem na kontrole u doktorky. Maly za 3 tydny pribral 350 gramu (ted ma dva mesice, 4,9 kg, 56 cm), coz se ji zdalo malo. Kojila jsem 7 -8× denne. Pry mam kojit co 2 az 2,5 hodiny. Ted vecer mi zacal po 2,5 hodine narikat. Cvicili jsme na prdiky, chovali, houpali, nic. Tak jsem ho prilozila. Sal 6 minut, z toho posledni minutu se dost cukal. Pak se vyblinkal, prso zasadne odmital. Ale breci dal. Obcas pomuze natrasani, ted nepomaha ani to. Co delam spatne? Mam mu striktne nedat najist, dokud neuplynou 3 hodiny, protoze jinak mi zvraci a hlad asi moc nema, kdyz prsa odmita? Ja uz nevim, co delam spatne.

Ahoj.

Najdi si info o tzv. 4. trimestru. Také jsem si to s prvorozeným užila naplno. :)

Příspěvek upraven 22.11.18 v 18:20

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:19

@lucynka25 Jak uz jsem psala, driv jsem se hodinkami neridila a porad zvracel, po kazdem kojeni. Techniku nam kontrolovali, prsa se mi naliji jak kdy, posledni dobou spis ne, nez jo. Ale urcite neco tece, kdyz se mi ted pozvracel, ale z druheho uz to ani zkusit nechtel.

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:21

@tininas o tom vim, ale to nema co delat s dobou kojeni. A zadna technika nezabirala, takze, kolika to byt nemohla. Hlavne tu uz jsme zazili,takze vim,co pri ni dela.

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 22.11.18 18:21
@MaryJackie Na doktorku se vykasli,jde o ot zjistit,co vyhovuje malemu. Ale jestli to nebyla nahoda a opravdu mu pomahaji delsi intervaly,tsk co treba zkusit nosit v satku nebo dat dudlik? (Za to asi sepsujou me,ale nam sudlik hrozne pomoh u vsech deti,maji silny saci reflex a bez nej by me sezraly).
@tininas píše:
Ahoj.Najdi si info o tzv. 4. trimestru. Také jsem si to z prvorozeným užila naplno. :)

Jj,4.trimestr jsme taky zazili,akorat to zakladatelce nepomuze vyresit to zvraceni.

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:24

@Hoa Mai ty trihodinove intervaly jsme jeli asi 2 tydny pred kontrolou u dr.,tak to asi neni nahoda. Dudlika mame,davam,ale moc ho nechce,musi na nej mit vylozene chut. A hlavne on nakonec nechtel ani sat. Satek mame objednany,ale jak mu satek pomuze?

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 22.11.18 18:43

Mne doktorka radila taky tyto nesmysly. U me fungovalo a funguje kojit casto a kdykoli si miminko rekne. Obcas se tim chce uklidnit, uspat, pritulit, ma zizen atd. Nemusi mit jen hlad a ty merene intervaly jsou stresujici pro matku i dite. Zkus poslouchat intuici. Doktorka mi kdysi rekla, ze ma z casteho kojeni koliku. Ale laktacni poradkyne tvrdila, ze je to zastaraly nazor a at kojim dle citu a u me mela rozhodne pravdu. Taky jsem byla nezkusena, vylekana, nervozni.

MaryJackie
Kecalka 113 příspěvků 22.11.18 18:49

@BloomingGorgeous Jenze on se u toho prsu neuklidnil, spis naopak a jeste chudak zvracel. Byl spokojenejsi po tech delsich intervalech,ale za to jsem byla zase sepsuta,ze kojim malo a on malo pribira. Pribral malo,to jo.Ale neblil a nijak nenarikal.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 22.11.18 18:57
@MaryJackie píše:
@BloomingGorgeous Jenze on se u toho prsu neuklidnil, spis naopak a jeste chudak zvracel. Byl spokojenejsi po tech delsich intervalech,ale za to jsem byla zase sepsuta,ze kojim malo a on malo pribira. Pribral malo,to jo.Ale neblil a nijak nenarikal.

Promin, odpovedela jsem Ti na neco jineho :?

Ja bych se ridila nadale intuici. Pokud se Ti zda, ze je mu takto lepe. Pokud to nepribirani neni kriticky, tak bych to jeste chvili vydrzela takto. Muze pak pribrat skokem. Myslis, ze mas dost mleka? Nalevajibse Ti prsa? Jis hodne? Mozna by stalo za to pit kojici caje a po tech trech hodinach kojit co nejdele. Pokud mas obavy o tu vahu, muzes zkusit laktacni poradkyni, nejlepe nekoho vlidneho/overeneho.

A otevira se mi kudla v kapse, ze Te doktorka nejak karala. Jsi zrejme prvorodicka, delas, co muzes a ten stres, co vytvari, Ti s kojenim moc nepomuze, spis naopak. Musis si verit. Pokud by miminko nadale nepribiralo, tak bych dokrmovala UM. Hlavne zadne nervy, to je pak konec.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >