Za jak dlouho můžu kojit po neurolu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:40
Kojení a neurol

Ahojky všem, dnes jsem si musela vzít neurol půlku, malýmu je 7 týdnů. Jednou denně dávám i UM Hipp. Za jak dlouho můžu kojit po neurolu. Nebo mám radši malému dát vícekrát UM? Jinak jsem se před otěhotněnim léčila na panickou ataku, brala jsem sertralin a i neurol. Během těhotenství už jen sertralin nejnižší dávku, ten beru stále. Dnes mi ale nebylo od rána dobře, tak proto jsem si musela vzít ten neurol. Samozřejmě se bojím aby to nemělo vliv na miminko. Díky za reakce :palec:

Přečtěte si článek: Kojení a léky: Jsou pro miminko nebezpečné?

Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 05.12.18 12:47

Obrátila bych se na pediatra, ne na e mimino…

Sany80s
Kelišová 7244 příspěvků 05.12.18 12:54

No neurol se při kojení nesmí.
Našla jsem, že k eliminaci dochází za 10-15 hodin, takže celou tu dobu musíš odsávat a mléko vylévat.
Ale lepší bude, když zavoláš svému psychiatrovi, on by to měl vědět lépe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:55

Nekojila bych tak šest hodin, minimálně po dobu, po které se sama cítím neurolem otupělá. Nebo zavolala doktorovi a zeptala se. A asi si vzala spíš diazepam, jsou s ním větší zkušenosti, nebo rivotril.. Ale chápu, že ne každý to má doma, a má tu možnost. Každopádně jsem vždycky dřív myslela na dítě než na sebe a pouštěla si relaxaci a nebo prostě v úzkostech čuměla půl dne hrůzou do zdi a čekala, až to přejde. Ono nic „dobrého“ nevydrží věčně :-)

baimoli
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 05.12.18 13:09
@Anonymní píše:
Ahojky všem, dnes jsem si musela vzít neurol půlku, malýmu je 7 týdnů. Jednou denně dávám i UM Hipp. Za jak dlouho můžu kojit po neurolu. Nebo mám radši malému dát vícekrát UM? Jinak jsem se před otěhotněnim léčila na panickou ataku, brala jsem sertralin a i neurol. Během těhotenství už jen sertralin nejnižší dávku, ten beru stále. Dnes mi ale nebylo od rána dobře, tak proto jsem si musela vzít ten neurol. Samozřejmě se bojím aby to nemělo vliv na miminko. Díky za reakce :palec:

Při kojení se Neurol nesmí. Jestli ti není dobře a potřebuješ brát léky na uklidnění, přejdi radši na UM. Nikdo tě nemá právo odsuzovat.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 05.12.18 13:12

Já když dostala v nemocnici léky, které se neslučovaly s kojením, tak doktor řekl 24h. Co to udělalo s laktací asi nemusím dodávat, dva dny jsem pak skoro nespala, jak bylo dítě furt na prsu a dorovnávalo ten ubytek v poptávce.
O neurolu bych se poradila s psychiatrem a pediatrem, respektive ideální by bylo, kdyby se dohodli mezi sebou a tobě řekli výsledek :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 14:02

Myslela jsem že jednorázově to vadit nebude. Jinak meduňka u mě opravdu nezabírá.. A když bych nechala svůj stav rozjet.. Nechci ani domyslet.. :,(

rozand
Závislačka 4388 příspěvků 05.12.18 14:05
@Anonymní píše:
Myslela jsem že jednorázově to vadit nebude. Jinak meduňka u mě opravdu nezabírá.. A když bych nechala svůj stav rozjet.. Nechci ani domyslet.. :,(

8o jasně, jednorázově třeba pervitin nevadí… :roll: někdo se snad vždycky bere při potížích, nikoli pravidelně, ne? :nevim:

Ou
Kelišová 6987 příspěvků 05.12.18 16:12

12 hodin ho nechte na UM. Jednorázově mu to nijak neublíží, prostě bude spavější, ale pravidelné užívání mléka se sedativy je špatný nápad.

A pokud i zítra budete v nějakém úzkostnějším stavu a nepůjde to upravit, zavolejte svému ošetřujícímu psychiatrovi a proberte případné zvýšení antidepresiv a nebo jejich změnu.

Tuhle knížku máte? Rady a postupy z ní apikujete? https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Umíte nějaké relaxační či dechové cvičení, na zmírnění úzkostného záchvatu? Praktikujete ho?

Byla jste u někoho v psychoterapii?

držím palce.

Ou
Kelišová 6987 příspěvků 05.12.18 16:13
@Celina píše:
Tvůj psychiatr by měl vědět, že jsi byla těhotná (a to jsi nic nebrala?) a upravit léčbu. Každopádně mimčo si veškeré léky dává s tebou, to bych radši nekojila

ne -mnohé léky do mateřského mléka nepřecházejí, je možné užívat psychofarmaka a kojit u toho.

Váš příspěvek
Reklama