Za jak dlouho můžu kojit po neurolu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:40
Kojení a neurol

Ahojky všem, dnes jsem si musela vzít neurol půlku, malýmu je 7 týdnů. Jednou denně dávám i UM Hipp. Za jak dlouho můžu kojit po neurolu. Nebo mám radši malému dát vícekrát UM? Jinak jsem se před otěhotněnim léčila na panickou ataku, brala jsem sertralin a i neurol. Během těhotenství už jen sertralin nejnižší dávku, ten beru stále. Dnes mi ale nebylo od rána dobře, tak proto jsem si musela vzít ten neurol. Samozřejmě se bojím aby to nemělo vliv na miminko. Díky za reakce :palec:

Přečtěte si článek: Kojení a léky: Jsou pro miminko nebezpečné?

Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 05.12.18 12:47

Obrátila bych se na pediatra, ne na e mimino…

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 05.12.18 12:54

No neurol se při kojení nesmí.
Našla jsem, že k eliminaci dochází za 10-15 hodin, takže celou tu dobu musíš odsávat a mléko vylévat.
Ale lepší bude, když zavoláš svému psychiatrovi, on by to měl vědět lépe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:55

Nekojila bych tak šest hodin, minimálně po dobu, po které se sama cítím neurolem otupělá. Nebo zavolala doktorovi a zeptala se. A asi si vzala spíš diazepam, jsou s ním větší zkušenosti, nebo rivotril.. Ale chápu, že ne každý to má doma, a má tu možnost. Každopádně jsem vždycky dřív myslela na dítě než na sebe a pouštěla si relaxaci a nebo prostě v úzkostech čuměla půl dne hrůzou do zdi a čekala, až to přejde. Ono nic „dobrého“ nevydrží věčně :-)

baimoli
Kecalka 406 příspěvků 05.12.18 13:09
@Anonymní píše:
Ahojky všem, dnes jsem si musela vzít neurol půlku, malýmu je 7 týdnů. Jednou denně dávám i UM Hipp. Za jak dlouho můžu kojit po neurolu. Nebo mám radši malému dát vícekrát UM? Jinak jsem se před otěhotněnim léčila na panickou ataku, brala jsem sertralin a i neurol. Během těhotenství už jen sertralin nejnižší dávku, ten beru stále. Dnes mi ale nebylo od rána dobře, tak proto jsem si musela vzít ten neurol. Samozřejmě se bojím aby to nemělo vliv na miminko. Díky za reakce :palec:

Při kojení se Neurol nesmí. Jestli ti není dobře a potřebuješ brát léky na uklidnění, přejdi radši na UM. Nikdo tě nemá právo odsuzovat.

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 05.12.18 13:12

Já když dostala v nemocnici léky, které se neslučovaly s kojením, tak doktor řekl 24h. Co to udělalo s laktací asi nemusím dodávat, dva dny jsem pak skoro nespala, jak bylo dítě furt na prsu a dorovnávalo ten ubytek v poptávce.
O neurolu bych se poradila s psychiatrem a pediatrem, respektive ideální by bylo, kdyby se dohodli mezi sebou a tobě řekli výsledek :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 14:02

Myslela jsem že jednorázově to vadit nebude. Jinak meduňka u mě opravdu nezabírá.. A když bych nechala svůj stav rozjet.. Nechci ani domyslet.. :,(

rozand
Závislačka 3475 příspěvků 05.12.18 14:05
@Anonymní píše:
Myslela jsem že jednorázově to vadit nebude. Jinak meduňka u mě opravdu nezabírá.. A když bych nechala svůj stav rozjet.. Nechci ani domyslet.. :,(

8o jasně, jednorázově třeba pervitin nevadí… :roll: někdo se snad vždycky bere při potížích, nikoli pravidelně, ne? :nevim:

Celina
Závislačka 3632 příspěvků 05.12.18 15:37

Tvůj psychiatr by měl vědět, že jsi byla těhotná (a to jsi nic nebrala?) a upravit léčbu. Každopádně mimčo si veškeré léky dává s tebou, to bych radši nekojila

Ou
Kelišová 5457 příspěvků 05.12.18 16:12

12 hodin ho nechte na UM. Jednorázově mu to nijak neublíží, prostě bude spavější, ale pravidelné užívání mléka se sedativy je špatný nápad.

A pokud i zítra budete v nějakém úzkostnějším stavu a nepůjde to upravit, zavolejte svému ošetřujícímu psychiatrovi a proberte případné zvýšení antidepresiv a nebo jejich změnu.

Tuhle knížku máte? Rady a postupy z ní apikujete? https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Umíte nějaké relaxační či dechové cvičení, na zmírnění úzkostného záchvatu? Praktikujete ho?

Byla jste u někoho v psychoterapii?

držím palce.

Ou
Kelišová 5457 příspěvků 05.12.18 16:13
@Celina píše:
Tvůj psychiatr by měl vědět, že jsi byla těhotná (a to jsi nic nebrala?) a upravit léčbu. Každopádně mimčo si veškeré léky dává s tebou, to bych radši nekojila

ne -mnohé léky do mateřského mléka nepřecházejí, je možné užívat psychofarmaka a kojit u toho.

Celina
Závislačka 3632 příspěvků 05.12.18 16:19
@Ou píše:
ne -mnohé léky do mateřského mléka nepřecházejí, je možné užívat psychofarmaka a kojit u toho.

když tak ráda házíš odkazy :lol: https://zdravi.euro.cz/…alovy-letak/ :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >