kojení

Anonymni
19.2.04 21:22

kojení

Ahojky.

Chtěla bych vás poprosit o radu ohledně kojení. Mám 6ti týdenního chlapečka. Porodní váha 4,28 kg a míra 52 cm. Nevím jestli mám při každém kojení svého syna přikládat k obou prsum nebo kojit jen z jednoho. Doktoři mi říkají jen z jednoho, ale všechny mé kamarádky kojily z obou prsou při každém kojení. Nevím co je lepší. Přes den kojím po dvou hodinách, a za noc jen jednou. Mockrát dík za odpovědi.

Klára :-) :-P

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.2.04 22:17

kojení

Ahoj, já jsem začala kojit po návratu z porodnice vždy jen z jednoho prsu, ale záleží na každé mamince, jak jí to vyhovuje. Z jednoho prsu se to doporučuje kvůli tučnějšímu zadnímu mléku, ale v poradně o kojení na rodině jsem četla, že tělo se přizpůsobí, a když se pravidelně kojí z obou prsou, tak se mimi dostane k zadnímu mléku dřív. Já jsem jako výhodu kojení z jednoho prsu viděla v tom, že jsem měla případně vždy ještě rezervu v druhém a zároveň jsem nemusela se synem tolik manipulovat. Ale začala jsem s tím hned po týdnu kojení, tak nevím, jestli po šesti týdnech lze ještě najet na tento systém. Kojila jsem takto bez problémů 12 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
1132
19.2.04 22:17

kojení

Ahoj,

zalei na tom, ceho chces dosahnout - prikladanim k obema prsum se mnozstvi mlika zvysuje. Pokud Ti ditko dobre pribira, myslim, ze neni duvod kojit z obou. Ja kojim vzdy jen z jednoho (dcera ma 7.5mesice), ale kdybych mela pocit, ze mlika ubyva, kojila bych z obou.

Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
19.2.04 22:25

kojení

Mílá Klárko!

Kojení z obou prsů se doporučuje z počátku pro zvýšení tvorby mléka. Pozdějí se kojí střídavě vždy z jednoho prsu. Napřed si miminko natáhne tzv. „přední mléko“ k utěšení žízně, „zadní mléko“ více zasytí. Kdybys kojila miminko střídavě z obou prsů, natáhlo by si jen přední mlíčko a mělo by brzo hlad. Je nutné, aby pilo 5-10 minut z jednoho prsu. Krátké kojení z obou prsů můžeš praktikovat třeba v létě, kdy je potřeba více tekutin - takové kojení se pak bere jako napití, po něm by mělo následovat kojení na zasycení - tj. opět z jednoho prsu a delší.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
19.2.04 23:09

kojení

Ahoj Klarko,

Ja jsem kojila prvni tri mesice jak pises, pokazde jenom z jednoho prsu, je pry dulezite, aby se prs uplne vyprazdnil. Pote se ale maly zacal dozadovat vice mleka a tak jsem pokracovala s obema prsy, take to slo. Myslim, ze miminko vi nejlip, co je pro ne dobre.

Alda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.04 12:39

len z jedného. z dvoch sa kojí ak jeden nestačí. ináč dáš bábatku iba predné mlieko, bude kakať zelené. predné mlieko je čosi ako voda/polievka a zadné mliečko je to husté, čo zasíti tvoje bábo :D

vela šťastia :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
24.6.04 14:27

Ahoj Klárko, já jsem ze začátku kojila jen z jednoho prsa, ale pak to malé přestalo stačit takže jsem začala kojit i z druhého. První prso vždy vypije celé a druhé jak kdy podle hladu. Náš pediatr říkal, že je to naprosto v pořádku, že dítě si samo určí jak mu to vyhovuje. I pro mě je to lepší, protože při kojení jen z jednoho prsu zůstává v tom druhém nepříjemný tlak,takhle se ulehčí oběma prsům. A pokud se malá náhodou pozvrací, za půl hodiny už je mlíčko zase připraveno :o. Takže žádný strach a jen sleduj co miminku vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.15 13:09

Já kojím z obou. U starší dcery jsem kojila vyždy jedno kojení jedno prso, další kojení druhé prso a porád dokola. Teď musím z obou, jelikož to té mladší nestačí. Je to u každého dítka individuální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama