Kojení a dokrmování UM

133
18.11.19 08:05

Kojeni a dokrmivani UM

Ahoj mám dotaz plné kojim maly jsou 2 měsíce ale přes den je pořád neklidná je u prsa i 45min v kuse, pak usne a ani ne za hodku je zas vzhůru a zase chce prso je to takhle celý den :( už sem z toho na nervy! Někdy vydrží 2hodky víc ne ale přijde my to že prostě papa kazdou chvily a nestačí ji to je pořád neklidná, sice nabírá krásně ale přece nemůže být skoro hodinu u prsa a ztoho ani ne hodku spat???? a to jdem třeba i ven aby spala hezky a stejně prostě brečí a nespí za tu hodku, přemýšlím že ji nasadim UM. Potrebuhu tedy radu zda ji můžu přes den dokrmovat a na noc prso?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12143
18.11.19 08:16

@Miskaa91 A proč chceš dokrmovat? Malá ti přibírá. Kojis podle potřeby. Holt se budeš muset přizpůsobit jí. Z pohodlnosti bych UM nedávala.

Jinak ona může chtít prso, protože se potřebuje uklidnit. Koukej jestli opravdu pije a nebo jen dudla. Nemusí nutně mít hlad. Zkus víc klokankovat přitulit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
18.11.19 08:28

Kojit a dokrmovat UM je nejvetsi oprus. Prvni mesic s prvnim ditetem jsem jela kojit +pripravit mleko+ dokrmit, kvuli nedostatku mleka a stacilo to. Pak uz jsem jen kojila a bylo to snadnejsi. Zakladem uspechu je zjistit, proc chce prso. Jestli chce jen dudat, tak ja bych dala dudlik, jestli je malo mleka, tak zvysit mnozstvi a jestli se spatne prisava, tak si nechat poradit. Jinak dost lidi koji takhle dlouho a casto a povazuje to za normal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8446
18.11.19 08:37

Já jsem koupila taky dlouho, nijak jsem to neřešila.
Rozdíl je tedy v tom, že moje děti v kočárku spaly. Potřebuji chodit ven, doprovázet na kroužky, projít se se psy a navíc chůzi a pobyt venku potřebuji.
No, zkusila bych, být tebou, třeba ten dudlik. A souhlasím s @Oriseka je třeba zjistit, kde je chyba.
Tyjo, za pět týdnů, možná už čtyři mám termin a spoléhám, že kojení půjde hladce, jako u starších dětí.
Upřímně, pokud by to nešlo, najizdim na um. Potřebuji fungovat i pro starší děti.
Je to na tobě, pokud tě to vysiluje, nemáš sílu, zkus si pozvat laktacni poradkyní. Nebo zkus um.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.11.19 08:39

Ano právě pribira, když je u prsa tak pořád papa není to že by dudlala a dudlik nechce vůbec! jen my přijde divný že je u prsa skoro hodinu a usne a za hodinu má znova hlad! Sem z toho blázen.. třeba zrovna včera sem ji kojila odpul8h večera až skoro do 10h odhrihne si a znova papa. Mě nevadí že kojim ba naopak sem ráda ale je pořád neklidna jako by byla nenajezena, a dost mě to zdržuje od prace doma a starost o starsi dcerku pac je u prsa hodinu a za další hodinu chce znova to se ani moc nevyspi! Venku vydrží taky max hodku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8446
18.11.19 08:43

@Miskaa91 zkus tu laktacni poradkyní :nevim: je divný, že ti venku nevydrží. Nechce fakt jen dudat?
Ten krátký pobyt venku by mě omezoval hodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12143
18.11.19 08:48
@g.sandova píše:
@Miskaa91 zkus tu laktacni poradkyní :nevim: je divný, že ti venku nevydrží. Nechce fakt jen dudat?
Ten krátký pobyt venku by mě omezoval hodně

No, ale ony jsou děti, které prostě v kočárku být nechtějí. Ani to nemusí být kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8446
18.11.19 08:51

@P4ja proto píšu, že může chtít jen dudat. Já nevím, jak to probíhá u zakladatelky. Zkusila bych tu poradkyni, třeba někde dělají chybu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.11.19 08:53

Dudlik si vezme ale to už musí být fakt když už tvrdé usina chvily dudla a pak ho vyhodí. a spinká a poté ani ne hoďce se vzbudí stim že ji dudlik dám znova a to už je z pláčem a nechce dam prso a je klid.Me jde jen pro že prostě jako 2mesicni mimco by mělo hajat max 2hodky což u mojí to je jen někdy fakt málo, a když sem to rekla sestre řekla my že kojení po hodině je moc tak nevím! Mě se ani pak nestačí vytvořit nové mléko pac to hned vysaje:relaxed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8446
18.11.19 08:53

Hlavně je neklidná i doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
18.11.19 08:58

@Miskaa91
Tak jestli mate starsi dceru doma, tak je jasne, ze je problem, takto casto kojit. Druhe dite melo u me max 15 min. na kojeni a zasne ciraty s odsavackou nebo vahou nehrozily, jako u prvniho. Zkusila bych ruzne dudliky-u nas oblibene jen ty kulate. Nahrat prsa, aby to teklo rychleji. Meltu, hodne pit, homeopatika na tvorbu mleka.Taky jsem ve ctyrech mesicich pomerne rychle najela na prikrmy.Je teda otazka, jestli je to vazne hlad nebo neco jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
18.11.19 09:01

Určitě můžeš přes den dávat UM a večer UM…Pokud tě to kojení vyčerpává a stresuje, zkus se uklidnit, může být neklidná z toho, že jsi neklidná ty…Nebo se na to vyprdni a budete vklidu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
18.11.19 09:10

Jeste me napada, jestli chce krmit nebo jestli chce tu blizkost maminky.Pak by treba pomohlo nejake nositko.Nebo jestli ji z toho casteho krmeni treba neboli brisko a proto je neklidna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.11.19 10:32

Zkouším různé bříško ji nebolí pac hezky kaka prdiky taky jsou, přijde my jen neklidná a u prsa je klidná ale už pak i někdy je to že ani u prsa není klidná pac je nervózní a neví jak si orso vzít a to kojim přes kloboucek už z porodnice! Nervozitu nedavam nak najevo kvůli ní, ale je to hrůza člověk doma nic neudělá a to nemluvím o starší dceri..sice sme dva manzel. hodne pomáhá ale prso ji nedá že jo :blush:…no dnes koupím sunar uvidíme zkusím odpoledne ji dát a uvidím jak se ji bude hajat atd…z konáním přestat nechci ale zkusit to musím a v noci rozhodně budu kojit jen přes ten den aspoň 1× dám UM. U starší dcery jsem ve 3mesici přestala kojit pac sem dostala menstruaci a ji to přestalo chutnat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
18.11.19 11:42

A neni problem prave v tom kloboucku? Pry jen malo zen dokaze dlouhodobe plne kojit pres kloboucek. Prso neni dostatecne stymulovano a tak vznika mene mleka. Je tezsi pro miminko to mleko vysat. Proto jsem se kloboucku zbavila tak 3 tydny po propusteni z porodnice. Znam 1 zenu, ktera dokazala plne odkojit dite celou dobu s kloboucky, takze vim, ze to jde, ale asi ne vzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama