Kojení a koliky

5.11.19 20:14

Kojení a koliky

Zdravím maminky.
Potřebuju poradit, vypovídat se, ujistit…

Dcera má tři měsíce.
Od dvou týdnů ji trápí koliky. Chodíme k osteopatce a k fyzio na tejpy, což hodně pomohlo. Na místo 2-3 hodinového pláče je to max půl hoďky. Bříško nahřívám, cvičím, masíruju, stravu si hlídám…ALE, co mě teď trápí… Je to cca měsíc, co přes den skoro nepije (kojim). V noci se v polospanku napije hezky, k ránu si ji nechám už v posteli a pije jak chce, pak si jdeme spolu lehnout kolem dvanácté a to zase hezký pije - spí na mě, protože vím, že tak se aspoň napije. Ale pak až do večera skoro nic… Občas si trochu cucne. Přikládám ji pořád, nedodržuju žádné nesmyslné intervaly, ale ona prostě nechce. Když ji dám k prsu, tak začne křičet, kopat, rudne…ať je vyspána, nebo unavena, prostě nic…mám strach, aby nebyla dehydratovana, hladová, aby jí něco nechybělo… Nehubne, to jediné mě zatím uklidňuje. Nevím jestli to má spojitost s tím holením bříška, ale mám strach. UM nechci, syna jsem kojila do 20ti měsíců a přestala skrz těhotenství. Samozřejmě kdyby nebylo zbití…
Už prostě nevím jak na ni. Když to srovnám se synem, tak ten pil pořád :) občas se vztekal, když mu to málo teklo, nebo období spurtu, ale zvládli jsme to. Mám o ní strach…budu ráda za každou „radu či tip“

Moc děkuju všem, co to docetly do konce :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3328
5.11.19 20:19

Řešila jsem to stejné a vyřešila to tak, že ji udělám 30ml UM, dám ji cucnout a po cca 10 hltech vyměním za prso a pije. Přijde mi, že má hlad a je naštvaná, že to neteče tak rychle, jak chce, tak je hysterická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:31

@Lychee13 Jenže já když ji dám od prsa a položím, tak se uklidní a směje se. Jen u toho prsa se vzteká :nevim: kdyby měla hlad, tak brečí pořád, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:39

To je typicke pro bojkot kojení. Většinou ho něco spouští. Doporučuji kontaktovat kvalitní LP. Hlavně sledovat množství počůraných plen. Trpělivost, nabízet v polospanku, nenutit,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
5.11.19 20:41

Kolik ma pocuranych plin za den? Pokud je to alespon 6-8 a je spokojena a pribira jak ma, tak bych si s tim hlavu nedelala :wink:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:55

@Martina98 @Pukrle no to je právě to čeho se nemůžu dopočítat :think: jako ráno má po celé noci plinku nacucanou fest, ale přes den s každým prdem i něco vyletí, takže prebaluju dost často. Takže tam má třeba pokaždé jen cvrknuty a já to hned prebalim, aby nebyla v tom pokadenym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:59

Snížený tok mléka. Dudlík, lahvička, uzdicka, bez příčiny…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 21:04

@Martina98 Mléko teče až až řekla bych. Dudlík ani nic jiného nepoužívám..uzdičku nevím, tu může zkontrolovat pediatr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 21:09

Ještě mě napadlo kojit v šátku, to taky prý pomáhá. U prvního syna mi to podobné trvalo 5 týdnu. Pedimudra může kouknout. Kdyz by to trvalo dlouho tak zkuste tu LP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
6.11.19 05:44
@123muminek123 píše:
@Lychee13 Jenže já když ji dám od prsa a položím, tak se uklidní a směje se. Jen u toho prsa se vzteká :nevim: kdyby měla hlad, tak brečí pořád, ne?

Dcera taky řve jen u prsa. Podle LP je to permanentní hlad. Prostě si na ten pocit hladu už zvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 09:04

@Lychee13 Já si právě myslím, že je to způsobeno tou kolikou…že má hlad, ale zároveň jí to bříško při jídle začne pracovat a bolí o to víc (alespoň tak mi to řekla Dr.) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama