Kojení a návštěva zubaře

1983
9.5.21 11:41

Kojení a návštěva zubaře

Kojím měsíční miminko a budu muset jít k zubaři na delší zákrok. Půjde se mnou příbuzná a na miminko tam po tu dobu dohlédne. Ale malej je s prominutím nenažranej a i když ho nakojím před tím, tak je riziko, že se probere (nemáte třeba někdo zkušenost, jak miminka reagují na zvuk zubní vrtačky???) a bude se chtít napít.

Tak bych s sebou ráda připravila lahvičku s mlékem.
Nemám žádné zkušenosti s odstříkáváním. Jak moc dopředu mam odstříkat, aby se to nezkazilo? Nebude vadit, že to bude studené? Je jistota, že si to vezme z té lahvičky?

Jedná se o vysoce specializovaný zákrok u privátního zubaře a bohužel bych se nedoplatila, kdybych ho tam na místě nějak dlouze utěšovala a kojila.

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1269
9.5.21 11:47

Tak v ordinaci asi nebude, ne? Příbuznou bych poslala na vycházku s kočárkem. Lahev bych určitě nedávala. Jak dlouho to má trvat? Pokud do třech hodin, tak bych nakojila prostě potom. Tu chvíli to vydrží. Kdyžtak lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
9.5.21 11:50

Ja bych nechala dite doma s tatinkem/jinym dozorem, netahala bych ho sebou, koupila bych um a flasku, predem vyzkousela, jestli si to vezme..
Pripadne odsat odsavackou, mliko se musi spotrebovat do 24h a byt v lednici, myslim, ze ti to nevydrzi ve stavu k piti, kdyz to nachystas doma a potahnes sebou k doktorovi a dat treba za tri hodiny. Teda aspon ja bych to po trech hodinach vyndany z lednice nedala.. zase dite by mohlo byt doma a hlidac by to doma vyndal z lednice a ohral..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
9.5.21 11:51

Poslala bych je na procházku s kočárkem, místo nosení do ordinace a pokud se probudí dřív a bude mít hlad tak ho tu chvíli ošidit dudlíkem, nebude to asi moc příjemná situace ale žádný trauma si z toho do života neodnese ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11550
9.5.21 11:52

Zkus načasovat spaní tak, abys ho před zubařem nakojila, naložila do kočáru a příbuzná půjde ven vozit a ono usne.
V ordinaci to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31383
9.5.21 11:52

Zkus nabízet láhev dřív, ať víš, jestli ji vůbec vezme.
Odstříkat nejlépe před odjezdem.
Jestli vadí nevadí studené, to záleží na dítěti.
Doporučuju než dohlížet v čekárně, vyrazit s kočárem a jezdit venku. Je větší šance, že vydrží celý zákrok. Měsíční mimino by mělo 3 hodinky vydržet spát.
Držím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.21 12:19

Nacasovala bych kojeni tesne pred odchodem, nakojila ho do bezvedomi a nalozila hlidacce do kocarku, at jezdi kolem zubare povenku. Do ordinace vubec. Kdyz se nahodou vzbudi, tak bude proste drnkat, chovat, davat dudlika…on to jednou prezije bez ujmy..
Jako s odstrikanim mleka, skladovanim, ohrivanim, to neni jen tak. A flasku vezme bez problemu jenom málokteré kojene dite. Kvuli jedne tri hodinove akci bych to tedy urcite nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
935
9.5.21 12:22

Podle mě je nejlepší nechat dítě doma, nebo dát do kočárku. V ordinaci to podle mě ani nedovolí. Obzvlášť jestli ti budou dělat třeba i rentgen. Je dost možné, že si odstříkané mléko nevezme. Určitě to doma nejdřív vyzkoušej. Z lavičky si dost možná nevezme, ale dokrmit lze i přes stříkačku nebo po lžičkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
9.5.21 12:38

Já kojim taky. Minulý týden jsem byla na plombe 20 km od bydliště. Kluk zůstal doma. Odstrikani pije jen že lžičky. Vydržel. A taky pije jak tank po 1.5 hodine. Za 2 hodiny jsem byla doma. Vubec bych dítě s sebou nebrala, pokud do 2-3 hodin budete doma. Však ono vydrží. Nejvíce děti pláčou v přítomnosti matky.citi ji. Když je daleko, jsou klidnější. A dceru jsem nechala v jejich 14 dnech doma taky na 3 hodiny. Musela jsem na vytažení stehů po cisari. Taky to zvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1983
9.5.21 12:41

@Kolicek95

myslela jsem, že právě budou s námi v ordinaci. V optimálním případě vytuhne cestou v autosedačce a probere se zase až doma, ale už jsme zažili i méně optimální situace :roll:

Mimino kočárek odmítá. A pokud si zamane, že má hlad, tak bude řvát a řvát, když něco chce, tak je docela umíněnej a řve dokud to nedostane.

Bude to trvat 1-2 hodiny? Nevím přesně.

@Euforia
Díky za názor. Zvážím to. Myslela jsem, že by šli se mnou, protože v nouzi nejvyšší si ho i s rozvrtanou hubou můžu vzít, zatím co když budou doma a budou mít nějakou krizi, tak jim nepomůžu. Navíc ta známá je teď sama těhotná, ale s miminky nemá ještě zkušenosti a malej jí nezná, takže by to pro ně mohlo být náročné, kdyby měli nějaký problém. Tatínek bohužel chodí do práce.

@Nickjmeno
Jak píšu, bohužel kočárek odmítá. A dudlík taky, když má hlad. Ví, že z dudlíku neteče.
On je bohužel takovej, že když z nějakého důvodu řve (zpravidla že je přetaženej a mně se nedaří přijít na co, co potřebuje, aby se uklidnil), tak je z toho pak špatnej ještě půl dne a i když usne, tak se po 2h probere opět s řevem, byť normálně takový není. Tak bych si ho nerada zase takhle „rozbila“.

@Fiducia
Asi mělo, ale to moje spí 3 hodiny málokdy. Obvykle se probouzí na kojení po cca 2 hodinách. Prostě hladovec, konstantní růstový spurt asi :roll: Mléka mám spoustu, o tom to není.

@Maminanamatersky píše:
Jako s odstrikanim mleka, skladovanim, ohrivanim, to neni jen tak.

To právě tuším, proto se tu ptám, jak to udělat…

@K92
Už jsem se jich po telefonu ptala a říkali, že by to šlo. Samozřejmě na místě pak můžu narazit, to jo. Já bych doufala, že když má hlad, tak má tendenci cucat cokoli v dosahu, tak proč ne lahvičku. Ale jasný, určitě dobré vyzkoušet napřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
9.5.21 12:51

Ja bych miminko do ordinace netahala, nakojila bych a pak buď nechala vozit hlídače s kočárkem, nebo třeba autem v autosedačce… Prostě při čem dítě vydrží dlouho spát. Při nejhorším bude chvilku plakat, však ono se mu nic nestane a pro tebe bude lepší, že budeš mít „klid“ na křesle a zákrok se provede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4997
9.5.21 12:51

Měsíční miminko se nechce nechat vozit v kočárku na usnutí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2155
9.5.21 12:55

V ordinaci? To bych se skoro bala ze mimco necekane zacne rvat, zubar se lekne a pri vrtani mu ujede ruka :lol: ne, proste bych mimco nechala doma nebo jak uz padlo, at se prochazi venku s kocarem, ten pohyb ho spise uspi nez sedet nekde uvnitr, ne? To vydrzi, kdyz jde jen o 1-2h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9061
9.5.21 12:56

A ty nemáš autosedacku co se dá nacvaknout na podvozek kočáru? Stačí mimco jen prehodit a může s ním jezdit po venku. Mléko by musela někde ohřát a když nevíš jestli ti vezme lahvicku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
935
9.5.21 12:57

@Callista já musela 2 měsíce po porodu na gynekologický zákrok, dítě bylo doma s manželem a lahvičkou jí vždy akorát naštval. Chcilkama prý malá řvala, pqk pospávala Trošku do ní dostal po lžičkách. Radši řvala od 8-14 hlady, než aby si vzala jinak než z prsu. Byl to stres, ale ono se to jednou nezblázní. Přezili jsme všichni. Bylo to nutné, ještě že byl ten můj zákrok ambulantně. Ještě mě napadá, co kdyby ti kamarádka mimčo vozila v autě, když tam dobře spí? Bala bych se taky, aby ten pláč nerušil personál při práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat