Kojení a noční svačinky

7
18.7.21 07:34

Kojení a noční svačinky

Ahoj holky, chci se zeptat, taky máte v noci takový hlad? A jíte svačiny nebo ne a případně co? Já kojím 4 týdny a v noci vstávám tak 2× na kojení a mívám fakt hlad a přemýšlím zda jist či ne. Kvůli mlika by to možná bylo dobré… Jak to máte vy? 😊 Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2586
18.7.21 07:38

Nene, v noci nejim ani při kojení. Nemělo by se to, tělo potřebuje v noci spát nebo aspoň odpočívat. Když budeš furt jist, bude muset trávit, půjde mu to špatně a ty budes mit pocit těžkého žaludku a špatně se vyspis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
18.7.21 07:40

@Anetka77 Já jsem jedla, z hladu se mi totiž dělalo zle a nemohla jsem pak usnout. Stává se mi to někdy i teď, když už rok a půl nekojím :lol:. Naštěstí si to s ohledem na váhu můžu dovolit. Jedla jsem a jím, co bylo po ruce - zbytky od večeře, chleba s něčím, jogurt s ovocem, salát caprese, prostě jsem otevřela ledničku a co tam bylo, to tam bylo… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
18.7.21 08:04

Takový hlad jsem mívala v šestinedělí, dávala jsem si skleničku mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.7.21 08:09

Měla jsem to tak celé šestinedělí, začalo to už v porodnici a fakt mi to překvapilo. V životě jsem nezažila takovej hlad :mrgreen: a nikdy před tímto jsem se v noci hlady nevzbudila.
Jo a jedla jsem, měla jsem u postele vždy něco nachystaného-müsli tyčinku, proteinový nápoj, jogurt atd. Nedokázala bych znova usnout, opravdu mi až bolel žaludek. Po šestinedělí se to srovnalo :palec: teď se mi to stane jen, když máme nějakou těžší noc a kojím častěji než obvykle, ale to už dávám bez jídla, ale v tom začátku to bez toho fakt nešlo.

Jo a jak někdo píše, že to zatěžuje tělo a špatně se vyspíš, tak to teda u mě neplatilo. Vůbec bych bez jídla usnout nedokázala. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
18.7.21 08:39

Taky jsem pila mleko. Mela jsem to v tehotenstvi, obcas jsem se fakt neovladla a jedla, treba jablko, ale nekdy i normalni jidlo, no pribrala jsem 30 kg. Nakonec v sestinedeli jsem naopak vubec nemela pocit hladu :lol: tak hsem zase rychle zhubla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
18.7.21 09:01

Kdyz mas hlad, tak se najez :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
18.7.21 12:33

S prvním dítětem jsem to tak měla od porodnice. Syn byl macík a papal by furt, tak jsem logicky musela taky více jíst. Na noční stolek jsem si večer nachystala svačinku a pití, jinak bych v noci hlady asi zemřela. Nutno říct, že na konci 6ti nedělí jsem měla asi o 20 kg méně a doktorka mě varovala, že jestli budu tak rychle a moc hubnout dál, tak přijdu o mléko. No byla jsem kost a kůže a maxi prsa :roll: V noci jsem klidně požírala i sušenky :zed: S druhým dítětem jíst v noci nepotřebuji. Mám chvilku po 6ti nedělí a zhubla jsem možná 5 kg a to jím zdravě a pohybu mám dost :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2586
18.7.21 12:49

@Zijposvem no u mě to tak je, já už nesmím v žádném případě jist po 20 hodině, jinak se celou noc prevaluju, mám špatný živý sny a je mi těžko :lol: lépe ještě dřív, tak v 19 ideál poslední jídlo :lol: a to jsem tedy v sestinedeli sezrala, co šlo, ale jen přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17787
18.7.21 12:56

@Anetka77 pokud možno v noci nejez. Tělo, resp. trávení si potrebuje odpočinout.
Pokud mas v noci hlad, navys večeři. Já vstavala k detemtak 4 roky. Za tu dobu jsem v noci jedla jen parkrat, vždy jen v případě, že jsem měla tendenci omdlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.7.21 17:53
@Semtex píše:
@Zijposvem no u mě to tak je, já už nesmím v žádném případě jist po 20 hodině, jinak se celou noc prevaluju, mám špatný živý sny a je mi těžko :lol: lépe ještě dřív, tak v 19 ideál poslední jídlo :lol: a to jsem tedy v sestinedeli sezrala, co šlo, ale jen přes den.

Já teda normálně taky už alespoň 2 hoďky před spánkem nejím a nikdy před tím jsem v noci hlady nevstala, ale co si budeme povídat ono šestinedělí je jinej stav :mrgreen: to fakt vydržet nešlo, měla jsem to i přes den. Prostě jídlo co 2 hodiny :lol: ale jak se ustálila laktace, tak i tohle vymizelo :palec:

Řešila bych to navýšením stravy přes den, kdyby to bylo dlouhodobě. Ale v šestinedělí to asi bude normální, než si tělo navykne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
20.7.21 20:01

Nikdá sem v noci nechodila vyžírat lednicu, první dítě kojené do roka a půl a druhý měl teď rok a mlíko jak smetana. Takže to tvý " kvůli mlíku se budu v noci ládovat " není až tak nutný :wink: Pak budeš fňukat, že seš tlustá 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.7.21 09:52

@shadowbabe vzhledem k tomu, že jsem za celé těhotenství nabrala jen 7 kilo a domů šla z porodnice ještě hubenejsi než před otěhotněním, tak nepředpokládám nějaké horentni pribíráni… Jasně, člověk nesmí svacit čokoládu, že ano. Teď v šestinedělí co vstávám co 2 hodiny v noci a kojím přes půl hodiny, hlad opravdu přijde…

Děkuji i ostatním za názory, zařadila jsem svačiny a jsme obě spokojenější 🙏 ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat