Kojení a sertralin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 16:14
Kojení a sertralin

Ahoj, je tu maminka co kojí a bere AD sertralin? Beru ho celé těhotenství 5Omg jen půlku večer. V těhotenství jsem zkoušela vysazovat a nebyl to dobrý nápad. Diky za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alilauter
Kecalka 263 příspěvků 22.10.18 16:47

Ahoj, brala jsem 50 mg a kojila. Cca rok a nebyl problém. Vysazovala jsem až po odstaveni.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 22.10.18 17:18

Mám pár týdnů do porodu a jsem celé těhotenství na sertralinu, 75mg denně. Několik doktorů mě ujistilo, že tento lék v této dávce není na překážku při kojení :palec: Vyšly i studie, že při dávkování tuším do 100mg denně byly stopy sertralinu v mléce pod hranicí detekovatelnosti, nebo jen mírně nad ní, bez klinického vlivu na dítě. Takže rozhodně benefit z kojení převyšuje (hypotetické) riziko z léčby. Rozhodně sertralin nevysazuj, po porodu se hormony často postarají o pěkné blues i u žen, co byly předtím psychicky zcela v pořádku, natož u těch, co už mají ty nervy pocuchané ;)

Šiminka2017
Kecalka 156 příspěvků 06.11.18 21:35

Holky, a které léky jste braly? Braly jste o něco na noc? Já nemůžu právě usnout večer, tak mi byl doporučen neurol 0,25, ale mylsím, že u kojení by se neměl moc brát. Jinak beru zoloft 0,25 v poledne. Přemýšlím, jestli budu kojit. Jak to máte vy?

Lamátko
Závislačka 2529 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 21:44

Na noc ne, neurol by se asi neměl si myslím. Brala sem citalec půlku denně ale když nestačila a brala sem celou přestala sem kojit. Hlavně tím kojením má psychika byla horší

Lamátko
Závislačka 2529 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 21:44

Sertrallin je ok

alilauter
Kecalka 263 příspěvků 06.11.18 21:53

Ahoj, ja měla fakt spankovou poruchu. Šílený. Brala jsem sertralin 50mg na deprese a 1mg mirtazapin na spaní. To mi psala vyloženě na to abych zabrala, a když budu v noci k malému vstávat, tak zase rychle usnula. Není to návykové a prý se to může brát dlouhodobě. Neni vyloženě prášek na spaní, on navozuje únavu a pak usnes. Jsem teda z německa, tak nevím, zda je mirtazapin na českým trhu ale většinou je vše. Jo a kojila jsem i přes léky do 9 měsíce

GabinkaCh
Závislačka 2550 příspěvků 06.11.18 21:58
@Lamátko píše:
Sertrallin je ok

Přechází do mléka

alilauter
Kecalka 263 příspěvků 06.11.18 22:05

@GabinkaCh
Jde o to kolik beres. Mela jsem 50 mg a to stopove množství vyváží přednost mateřského mlika. Potvrzeno pediatrem, psychiatrem i standardnim doktorem. Pokud kojit chces. Někomu to fakt dela psychicky blbě a tam neni o čem mluvit.

Šiminka2017
Kecalka 156 příspěvků 06.11.18 22:22

Díky holky, u mě se zhoršil stav, když jsem přestala kojit staršího. Pak rok klid a pak jsem zase otěhotněla a 3. trimest je fakt hrůza, at dělám, co dělám tak bez neurolu (resp. frontin 0,25 (beru 1 a půl prášku) neusnu. Mám vysaditit 2 týdny před porodem, ale jak budu spát? Mudr mi řekla, že mi kdyžtak předepíše hypnotika…což se mi taky moc nelíbí, nebo prothazin, ale to taky u toho kojení pak bude problém…takže jsem uvažovala o triticu, ale @alilauter díky za tip…zkusím se zeptat…u mě to je také spánková porucha…resp. strach, že neusnu…ten prášek je pro mě berlička…v poledne usnu s malým i na 2 hodiny

Šiminka2017
Kecalka 156 příspěvků 06.11.18 22:27
@alilauter píše:
Ahoj, ja měla fakt spankovou poruchu. Šílený. Brala jsem sertralin 50mg na deprese a 1mg mirtazapin na spaní. To mi psala vyloženě na to abych zabrala, a když budu v noci k malému vstávat, tak zase rychle usnula. Není to návykové a prý se to může brát dlouhodobě. Neni vyloženě prášek na spaní, on navozuje únavu a pak usnes. Jsem teda z německa, tak nevím, zda je mirtazapin na českým trhu ale většinou je vše. Jo a kojila jsem i přes léky do 9 měsíce

u nás jak se dívám, tak je 1 mg asi není, koukám, že je 15, 30 mg…

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 06.11.18 23:29

Ne- neurol fakt neberte - kromě toho že přechází do mléka, ovlivňuje dítě a je návykový tak především ničí spánkovou architekturu.

Když už, tak zkuste nižší dávky trittica - to jednak naopak struktru spánku upravuje a především nemá negativní vliv na dítě. Ale musíte vyzkoušet jestli s ním budete schopná případně vstát k nočnímu kojení.

Klíčová otázka je - jste v psychoterapii, v tom okamžiku chtějte po terapeutovi aby vás naučil a trénoval s vámi relaxační cvičení a lehkou autosugesci zaměřenou na lepší usnutí.

V případě že v psychoterapii nejste, tak do ní vstupte.

Šiminka2017
Kecalka 156 příspěvků 07.11.18 02:20

@Ou mne právě Neurol schválil i primář naši psychiatrie,ale mám stejný názor jako vy

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 07.11.18 04:54

Já jsem musela okamžitě ze dne na den přestat kojit kvůli Neurolu, mně řekli, že v žádném případě se nesmí užívat v těhotenství ani při kojení.

alilauter
Kecalka 263 příspěvků 07.11.18 10:52

@Šiminka2017
Ahoj v německu je taky jen 15 mg, takže na doporuceni psychiatricky to nožem rozdrobim na cca 14 dílku (plus mínus) a jeden drobek si vezmu hodinu před spaním. Jinak jsem to měla před porodem stejně jak ty a fakt jsem 14 dní spala třeba 2 hodiny v noci a přes den vubec. Neznám nic horšího. Mě ten mirtazapin docela zabral (ale možná je to taky berlička). Malýmu jsou dva a půl, spaní v rámci možností - malej spí špatně. Takže občas se ten strach, že neusnu vrátí (1× za dva-tři měsíce). Vytáhnu mirtazapin, slupnu drobek a pak už to většinou není třeba. Moc držím palce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >