Kojení a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 05:17
Kojení a těhotenství

Maminky, možná jestli je tu LP. Syn má 20m, kojili jsme málo, ev. na domluvu. Otěhotněla jsem a změna jak blázen, na prsu je furt, když nedostane neřve, ale dostane hysteráček. Krom toho, že mi to je nepříjemný, mám strach, aby se něco nestalo mimču. Přece jem jsem asi otěhotněla kvůli méně častému kojení a teď toto. Máte s tím někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Misschelle
Echt Kelišová 9351 příspěvků 17.02.17 05:43

Dobrý den, nemějte strach, mimču se nic nestane. Syn se casto kojí protože cítí, že Vás nebude mít už jen pro sebe.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 05:55

@Misschelle to mě taky napadlo. Ale myslíte, že to pozná? Nebudi se často…prso prakticky nepustí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 06:22

Já jsem na sice na začátku těhotenství, dcera taky přisátá pořád, ale ze zdravotních důvodů (na doporučení gynekologa) jsem musela odstavit. A kupodivu to dcera snáší dobře, to spíš mě to moc mrzí.

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 07:00
@Anonymní píše:
Já jsem na sice na začátku těhotenství, dcera taky přisátá pořád, ale ze zdravotních důvodů (na doporučení gynekologa) jsem musela odstavit. A kupodivu to dcera snáší dobře, to spíš mě to moc mrzí.

Též jsem na začátku, ještě jsem nebyla u mudr

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 07:01
@Anonymní píše:
Já jsem na sice na začátku těhotenství, dcera taky přisátá pořád, ale ze zdravotních důvodů (na doporučení gynekologa) jsem musela odstavit. A kupodivu to dcera snáší dobře, to spíš mě to moc mrzí.

Můžu se zeptat, na konkrétní důvody?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 07:11

Já jsem také kojila v průběhu těhotenství, potom tři měsíce batole a mimino. Vše probíhalo v pořádku, jen jsem měla častější křeče v podbřišku - pravděpodobně vlivem oxytocinu při kojení. Mám srovnání se třemi dalšími těhotenstvími bez kojení. Při dalším těhotenství při kojení jsem spontánně potratila v 6. týdnu. Jestli vlivem kojení, nelze jednoznačně říct, každopádně vlivem prolaktinu může být hormonální nerovnováha, což vede ke špatnému uložení plodu v děloze, vlivem oxytocinu stahy dělohy. Teď jsem opět čerstvě těhotná(po předchozí zkušenosti toho potratu v září),dvouletou dceru se mi nepodařilo zcela odstavit, kojím minimálně, jen večer. Čekám, jak to dopadne. Snažím se kojit co nejméně, nejraději bych odstavila úplně, ale dcera zatím nechce.Od úspěšně donošeného těhotenství při kojení a spontánního potratu uplynulo skoro 9 let, to byla plodnost asi někde jinde.

Prosím anonym k vůli čerstvému těhotenství, ještě to nemám potvrzené od mudr.,čekám, jak se to vyvine.

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 17.02.17 07:27

Jen abych trochu uklidnila- co je na lidském těle úžasný je, že oxycotin působí normálně na stahy dělohy i na kojení- ale jakmile je maminka znova těhotná, tak na dělohu nepůsobí… Určitě bych ještě radši konzultovala s gynekologem. A pak píšete, že synovi je 20m, to už bych směřovala k ukončení kojení, myslím, že kojit pak oba je teda pro mě nepředstavitelné :) a i píšete, že je to už nepříjemné- prostě bych řekla, mlíčko už není… Samozřejmě, bude řev a hysterak, ale to bude i u jiných situací :D A až přijde druhé mimčo :mrgreen:
A na závěr drobná poznámka- kojení není antikoncepce, otehotni i maminky, které plně koji třeba už v šestinedělí, takže Vy jste otěhotněla naprosto normálně… Hodně sil a ať Vám vse dobře dopadne!

Fonty
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 17.02.17 08:50

Kojim 20měsíční a kazdou chvílí rodim :) pokud nemáte problémové těhotenství tak bych i miminko strach neměla a rozhodla se jak vam to vyhovuje. Ja trochu doufala že se odstavi sam a ono nic 8)

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 09:01

@Fonty
Problémy zatím nemám, resp. nebyla jsem ještě ani u mudr. Tak se trochu bojim aby tam vůbec neco bylo, když je pricucly furt. A před tím méně.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17401 příspěvků 20 inzerátů 17.02.17 09:08

@kalypsoooo Mimču se nic nestane, ale pokud je ti to nepříjemné a nemáš nějaké ambice kojit tandemově, tak bych syna odstavila nebo minimálně zavedla jasná pravidla kdy a kolikrát se bude kojit (třeba ráno, večer pouze na napití). Prso v puse jako uklidňovadlo v téměř dvou letech opravdu nepotřebuje.

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 17.02.17 09:09

Upřímně si myslím, že horší je ten stres, co z toho máte. Určitě bude vše OK! A jak jsem psala, očividně už Vám kojení nevyhovuje, a přeci 20m dítě zase nemusí být u prsu pořád, prostě se mazlete, pochovejte, poňuchnějte, ale prso už bych schovala. Zkoušela jste třeba Sunar nebo jiné UM?

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 17.02.17 09:10

Naprosto se ztotožnuju :D

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 09:27

@Svistice
My právě pravidla celkem měli. Když jsem ho uspala v nositku nebo kočáre, tak prso přes den nechtěl. Ale teď opravdu jak kdyby cítil, že mm ubývá, nebo nevím (protože podle mě už ho nemůže být ani na pitný režim, vůbec se to na čůrání neprojeví jako dřív ) a snaží se zachránit, co se dá

kalypsoooo
Kecalka 471 příspěvků 17.02.17 09:30

@Jírovka
Nemusel, ale teď „musí“ je to právě asi od pondělí, možná od úterka co tak blbne. Myslím, že nic jiného ho trápit nemůže. Zubu mu vylezla hromada od září a takový závislak nebyl. Já právě podeziram hormony.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >