Reklama

Kojení a VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 08.01.10 11:05
Kojení a VŠ

Ahoj, jsem tu zcela nová, ale potřebovala bych radu! Má chlapečka 5 měsíců, pořád kojíme. Teď v únoru mi začíná 2. semestr na VŠ (první jsem měla uznaný z prezenčního studia) a já začínám mít obavy jak to zvládneme, hlavně s kojením. Jediná možnost co mi připadá reálná je nechávat prcka u mé mamky, nechodí do práce, je na RD s bráškou, ale jezdit tam se mnou nemůže. Manžel nemůže už vůbec, je učitel na ZŠ a já mám výuku čt,pá každých 14 dní! Myslím si, že tahat třeba moji babičku s prckem na celý den do školy by bylo týrání! Ale dá se udržet kojení??? I kdyby třeba dostával UM když já budu ve škole a tam budu odsříkávat??? Je mi jasný, že učit se s prckem zvládnu, spíš mi jde o to kojení, moc se mi ho do školy tahat nechce, v kočárku totiž moc dlouho nevydrží! Děkuju za rady a za zkušenosti. Jsem z toho docela vyplašená. Papa

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.01.10 11:29

Já bych odstříkala předem do zásoby, dítě nechala u babičky. A ve škole, kdyby se prsa nějak moc nalily, tak odstříkáš třeba na záchodě. Bude mu už skoro půl roku, přejdete brzo na pevnou stravu a pak už nemáš skoro co řešit :-) Akorát bych teda dítě zvykala na babičku, aby tam pak nebyl poprvé hned celý den. Já jsem těhu, školu mám 3 celý dny v měsíci a taky to nějak musím pak udělat :-)

Eliza
Závislačka 2682 příspěvků 08.01.10 11:30

A jak dlouhé jsou ty vyučovací dny? Celý den, nebo i s přestávkou na oběd? V únoru mu už bude půl roku, začnete přikrmovat, takže to kojení by nemuslo být už tak intenzivní. Já jsem se v půl roce dítěte také vracela ke studiu, tedy nemusela jsem chodit do školy, pracovlala jsem doma, ale prcek byl venku. Ty 4 hodiny vydržel v pohodě beze mě. Napadá mě, že kdybys nakojila před tím než půjdeš do školy, pak na oběd zase a pak až se vrátíš. Když necháš doma ještě pro jistotu odsříkané mléko (když tak ho můžeš nechat u mámy zamražené, vydrží až 3 měsice)mohlo by mu to stačit.

Ellanis
Extra třída :D 12565 příspěvků 08.01.10 11:31

teerka tak já něco podobného budu řešit po prázdninách s tím, že můj prcek bude ještě mladší…co sem tak přemýšlela, s hlídáním též nebudu mít problém a s kojením to mám namyšlené tak, že prostě budu odstříkávat do zásoby…mléka jsem měla při prvním dost,tak snad to bude obdobné…sama su zvědavá, jak to pujde :nevim: Jinak máme ve skupině holku, co s ní jezdí její mamka a celou dobu je tam s miminem a holčina o přestávkách odskakuje kojit…bydlí docela blízko, tak jim to asi vyhovuje, ale já bych do toho asi nešla, zkusila bych nejdřív to odstříkávání a pak by se vidělo… no asi jsem moc nepomohla, co??? :think:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 08.01.10 11:31

No já mám poslední dobou problém, že skoro nic neodstříkám…nevim čím to, ale maximálně pár kapek…

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 08.01.10 11:34

No a hlavně, já budu jezdit 50 km daleko a škola je na celý den, od půl 8 do 6…takže vození jen na kojení nepřipadá v úvahu…v jedné diskuzi jsem četla, že občasné podání láhve a UM dítě neodstaví, tak nevim…

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 08.01.10 11:37

Teereko, to sice ve většině případů neodstaví, ale pokud budeš dávat UM a nebudeš odstříkávat jak o duši, tak jde laktace do háje

Ellanis
Extra třída :D 12565 příspěvků 08.01.10 11:38

teerka no asi ho to neodstaví, ale nevím jak je to u takhle malých dětí s UM (nemám zkušenost), ale já u skoro ročního prcka docela dlouho bojovala, aby vůbec něco vypil a to MM si dával slušně, tak teď je otázka, jestli bude mít prcek na UM chuť :nevim:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 08.01.10 11:39

No dostával by UM max. 3× za den 2× týdně co 14 dní…to mi zase nepřijde tak hrozný!!!

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 08.01.10 11:40

Ahoj,

me zacina na konci unora taky skola. Vojtovi bude teda tou dobou uz skoro 8 mesicu, a hlidat bude tatinek…

Klouckovi bude teda v unoru 6 mesicu, tak to uz pak zacne bastit prikrmy, tak se to kojeni bude moct aspon z casti nahradit tim. Neumim si predstavit, ze bych malyho tahala do skoly.. byla bych vic nervozni, nez kdyby byl hlidan nekym doma a ty bys z te vyuky nic nemela.
Asi bych neco odstrikala nebo dala UM a nechala to pro toho co hlida, aby mu to dal lahvi. Vim, ze je ta lahev kontroverzni, ale nejake alternativni zpusoby krmeni, kdyz uz je tak velkej, si neumim predstavit.

Vim, ze tam vzdycky to riziko, ze se na lahev nauci je. Ja v pripade potreby lahev davam (caj, odstrikane, Um)uz od narozeni, zatim s tim problem neni. A nebo mu zkusit dat rovnou takovy to pitko na uceni. Treba by to vypil z toho.

Kazdopadne verim, ze to urcite zvladnete.. a drzim palce pri studiu.. ja se vracim dodelat posledni semestr po 2 letech preruseni a uz me z toho omejvaji :-)

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 08.01.10 11:44

Tereko, to by ses divila, co to se zásobovou tvého MM udělá.
S těmi příkrmy to taky není tak moc jisté, jsou i vyjímky, které pevnou stravu hodně dlouho odmítají.
U nás nastal zlom až kolem roku - do té doby výhradně MM, sem tam nějaké „jídlo“.

Jsem ráda, že tohle řešit nemusím, já školu odstavila na vedlejší kolej, přeci jen jsem nechtěla něco podobného řešit.
Přihlášku si dávám až letos, to už budou malému 2 roky

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 08.01.10 11:44

No a pro udrzeni laktace bude treba odstrikavat asi ve skole. Vzdycky mezi prednaskama :lol: :lol:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 08.01.10 11:48

Drogheda: no bude to mazec, ale myslím, že se to dá zvládnout…holt budu ssebou tahat odsávašku a odstříkávat na WC… :wink: :jazyk: :-D

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 08.01.10 11:50

Ahoj..Zkušenosti nemám,v těhotenství ani s dítětem jsem nestudovala.

Ale kojím,Adámka jsem kojila přes 2 roky a Emču kojím ještě teď.S Adámkem jsem měla úplnou přestávku,když mu bylo rok.Byl v nemocnici se střevní infekcí,nemohl být kojen.Odsávala jsem pravidelně a mléko jsem udržela.Emičku jsem nemohla kojit,když jí byl týden.Měla silnou novorozeneckou žlouženku,byly jsme v nemocnici,musela jsem skoro týden odstříkávat a převařovat.Taky se neodstavila,i když pila z láhve..

Odsávání bylo náročné a vyčerpávající­.I když mám kvalitní odsávačku Medela.Nedovedu si představit,že bych se do toho měla ještě učit nebo cestovat do školy.A už vůbec si nedovedu představit,že bych odstříkavala MM někde na záchodě ve škole.I když jsou třeba udržované a „čisté“

Vyzkoušet můžeš cokoliv,ale stejně si myslím,že pro správné a úspěšné kojení musíš být s dítětem stále..Chvíli to třeba půjde,na čas se kojení třeba omezí na nakojení večer a po čase skončí úplně..

Ještě jsem Ti chtěla napsat,já kojím proto,že nemám žádné problémy,mléka mám stále dost.Kojila jsem tandemově,v tě­hotenství a pak obě děti zároveŇ,ještě jsem odsála do mrazáku - to zase takový problém nebyl,protože jsem odsála po trochách,nemusela sem a nic mě nenutilo.Měla jsem plný mrazák a stejně jsem to po čase vyhodila,proto­že,když jsem potřebovala od malé chvíli pryč,stihla jsem se vrátit nebo odsát čertvé mléko..Rozmražené mléko chutná i voní trochu jinak.

To krmení z láhve,taky si myslím,že občasné neodstaví.Otázkou je,jestli dítě bude láhev chtít.Adámek neměl láhev vůbec,Emča jen v té nemocnici - to jí byl týden a pak už láhev taky nikdy nechtěla.Pije s hrníčku,doma bez pítka,venku s pítkem..

Mám kamarádku,která měla dítě na SŠ,kojila jen,když byla s mimi doma.Když nastoupila zpět do školy,chvíli se o to pokoušela ale k vůli velkému stresu taky brzy s kojením skončila..Musí být těžké odstříkat na povel v přestávce.. :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 08.01.10 11:54

Jak píše Cappy,Adámek taky dlouho odmítal pevnou stravu.I v roce preferoval kojení..Kolem 18 měsíců teprve přišel pevné stravě na chuť.Tím samozdřejmě nechci říct,že jsem ho celou tu dobu jen kojila.Ale vzal si pár lžiček a chtěl se napít.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >