Kojení - ano, či ne

74
3.6.16 08:21

Kojení ano či ne

Zdravím, zajíma me vas nazor. Mam 4tydeni holcicku, kojime ale mala se asi blbe prisavá a 14 dnu trpim bolestma, bradavky popraskany, kolikrat krmeni probrecim bolesti. Mam ruzne masticky a gelove polstarky ale nic nezabira. Kojit prestat nechci ale uvazovala jsem o prikrmu treba na noc aby se meli bradavky cas nejak zahojit.mam strach ale ze uz se pak nebude chtit prisat kdyz ji dam flasku.jaky mate nazor nebo zkusenosti vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59280
3.6.16 08:22

@Lenca951 laktační poradce, co Ti ukáže, co děláš špatně.. mi se bradavky zahojily i při plném kojení :think: u takového prcka dáš flašku a může se Ti stát, že už prso nevezme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.6.16 08:24

@Lenca951
Objednej se někam do laktační poradny, nebo si pozvi poradkyni přímo domů, bude to špatnou technikou. Flašku bych určitě nedávala, většinou je to začátek konce kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.16 08:25

@martina.se dekuji za radu. Laktacni poradkyni sezenu jak? Jsem z mensiho mesta a netusim ci tu neco takoveho je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.6.16 08:43

Buď funguje při porodnici, nebo se koukni tady: http://www.kojeni.cz/…kam/poradci/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
3.6.16 08:44

Laktační poradkyně, zavolej si do porodnice a tam ti určitě dají číslo :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
3.6.16 08:49
@Lenca951 píše:
@martina.se dekuji za radu. Laktacni poradkyni sezenu jak? Jsem z mensiho mesta a netusim ci tu neco takoveho je

na netu, přes porodnici atd.. zagoogli, určitě někde nějaká bude :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
3.6.16 08:57

Ja bych teda na LP z porodnice nesazela, nejlepsi poradkyne jsou z mamily, zkuste mrknout, jestli neni nejaka poblíž vašeho města
www.mamila.sk
Bohužel poradkyne z porodnice casto doporučuji kloboucky, které ve finále mohou spis ublížit a podobne..doporucuju celkove na stránky mamily mrknout, mne velice pomohly v kojeni, také na bolavé bradavky pomaha Purelan :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
3.6.16 09:07

Dcera to měla stejně, napomohla ani LP, kloboučky, masti, chrániče, nic.
Nakonec to vzdala, protože přes tu bolest se malá ani pořádně nenakrmila.
Přešla na UM a spokojenost na obou stranách.
Můžeš ale zkusit odsávat a dokrmovat přes sondu.
Dceři nešlo ani to, tak proto to vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
3.6.16 09:18

Ahoj, zkus ještě vydržet, pozvi si domu laktacni poradkyni. Já jsem byla po císaři, odcházela jsem z porodnice a nakojila z každého prsa max. 10 g, musela jsem prikrmovat, nejdřív z flašky, ale pak mi laktacni poradkyně ukázala, jak prikrmovat se sondou se stříkačky u prsa, nejlepe v leze. Za 14 dní jsem přestala dokrmovat, malá se krásně rozpila, obcas se stalo, ze kdyz mi vecer moc plakala a mne uz doslo mliko, tak jsem ji uvarila tak 20 ml UM.Ale to fakt jen tak cca 15× za cele kojeni. Nakonec jsme se naučili krmit i v sedě :-),ale to jsem si ji ze začátku musela stáhnout do snerovaci zavinovacky, aby sebou tak nehazela. A kojim do teď, zítra nám bude 10 měsíců :-).Drzim palecky, at se rozkojis a budes spokojenaw ty i miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
3.6.16 09:29

www.kojeni.cz - laktacni liga nebo www.kojeni.net
Jsou tam kontakty na laktacni poradklyne.
Me kojeni hrozne bolelo. Vzdy tak 3 az 5 min na zacatku, kdyz hodne prudce sala. Ale stacilo to. Nikdo neprisel na to cim to je… :( Nasla sem ze jednu zenu z peti kojeni proste boli… Nakonec sem prestala kojit, protoze starsi se me bala a ja uz mela hruzu z kazdyho dalsiho kojeni. Myslim, ze Tobe ale laktacni poradkyme pomuzou, mas poraneny bradavky, zlepsite techniku a prsa se zahoji!!! :hug: Ja mela bradavky uplne bez poraneni. Vyzkousela sem bepanthen, purelan, chranice bradavek, nahrivaci polstarky, canesten na kvasinkovou infekci… Pak jeste muze byt ucpany mlekovod, nebo syndrom belave bradavky, coz je udajne krec do mlekovodu to by melo zlepsovat teplo a magnezium…
Drzim pesti at Ti laktacni poradkyne pomuze!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.16 09:42

Dekuju vsem za rady. S jednou pani jsem mluvila a nejak i poradila tak jeste odzkousim rady a vzdavat to zatim nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
3.6.16 11:19

@Lenca951 jsem na fb ve skupince kojících, bohužel jsem se tam setkali několikrát se zkušenostmi, že laktační liga není zrovna to pravé ořechové, nejlepší LP jsou opravdu z mamily. Každopádně já osobně bych nad otázkou, jestli kojit nebo nekojit, rozhodně nepřemýšlela. Když si zaplatíš LP, zaplatíš sice nějaké peníze (odhaduju max. 500), ale rozhodně lepší než pak kupovat krabice s UM, lahvičky, atd., které tě vyjdou o mnoho dráž. Pokud máš možnost kojit, tak bych kojila ;) vím, že to občas není lehké, ale stojí to za to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2730
3.6.16 11:29

@Lenca951
Měla jsem obdobný problém, řešila jsem to všemožnými radami z netu a byla to chyba, hned první návštěva laktační poradkyně to spravila. Špatně jsem přikládala :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama