Kojení - málo mléka

8
19.5.20 19:42

Kojeni - malo mleka

Ahoj holky, nenasla jsem tady svuj konkretni pripad. Napisu vam vse od zacatku. Mam doma mesicni miminko - narodilo se s vahou 3310, z porodnice mel 3110, za tyden mel zpet svou porodni vahu. Dalsi tyden pribral jen 60g, dalsi 200 a dalsi jen 150. Doktorka se branila dokrmum, takze tu nebudu psat, ze je vyslovene doporucila, ale nakonec jsme k tomu dosli, protoze maly pribira ne uplne tabulkove a kdyz ho pouze kojim, je pomerne nespokojeny. Casto place, dlouho ho uspavam a kdyz uz konecne usne, tak ho za hodku budim na dalsi kojeni abych kojila po tech 3 hodinach.. kdyz ho dokrmim je spokojeny. Kojeni probiha tak, ze prsa se mi jakz takz nalejou ale z kazdy sosa tak 5-10 minut a pak se krouti a pousti se. Dam ho soat a za 5 minut znova. Kdyz si prso zmacknu mleko vyskrine ale par krat, odsavackou par kapek. Takze je jasne, ze mleko se tvori jeho prisatim, protoze z neho vzdy vystriknu pouze po prisati. Zkousela jsem kojim na pozadani, ale to jsem tady vecne s kozama venku a jen kojim. Chci kojit plne a opravdu prikladam co to jde, kojim i 40 minut i hodinu a pul a horko tezko vytahneme 60,70 ml. Tak co s tim? Caje piju, homeopatika taky. Ale narovinu, ze by se nejak dusil polykanim, protoze mu tak buh vi jak tece mleko, se uplne nedeje??? nemluvim o tom, kdyz se hneme nekam z domu, po hodine a pul zacne brecet a ja ani nemuzu spocitat, kdy jsem hi naposledy kojila, protoze jak kojim 40 minut, tak ani neodhadnu kdy a jak zacal pit.. proto to nechci pocitat od konce kojeni. Tak co s tim? Nechci to rozhodne vzdat, ale nechci to ani takhle pulit a dokrmovat. Protoze to mi zas prijde se prejida a dokonce po dokrmu i blindi, po mleku nikdy. Tak co s tim??? :zed:

Ps: mam homeopatika, kojici caje, sunar, recke seno, prikladam na pozadani, casto ho mam na brise, spim s nim v posteli, neridim se casovymi intervaly, dbam vsech rad co jsem se kde docetla, dokrmovat nechci. Snazim se neresit kazdy plac hned prsem, v noci kojim, pac se budi co 2-3 hodiny. Presto ted vidim, ze kdyz ho dokrmim alespon 30ml je spokojeny..

Příspěvek upraven 19.05.20 v 22:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

K92
565
19.5.20 19:47

@Kate CZ přestaň počítat, měřit, vážit a dokrmovat a řiď se tím, jak si miminko říká. A ano, opravdu je normální celé šestinedělí kojit a mít prsa venku, nic divného. To že nic neodsaješ je normální, mně to taky nešlo. Ty váhové přírůstky mi nepřijdou nijak špatné. Ale to už si úplně nepamatuji, kolik by mělo tak malé miminko nabírat. Tak snad někdo poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24165
19.5.20 19:49

Nepocitej žádné časy na kojení a koj jak chce. 3 hodiny nevydrží skoro žádné kojené dítě pokud nespí a první měsíce se prostě pořád hodně kojí. Já kojila cca aspoň 10 min každou stranu než jsme se rozjeli, trvalo to cca měsíc od porodu a pak už to kilo za měsíc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3229
19.5.20 19:51

Já jsem první 2 měsíce kojila taky furt, miminko je malý má malej žaludek. Zkoušela si prsa nahrivat před kojenim? Co laktacni poradkyne, nezkousela si. Podle mě by to chtělo aby vás nějaká viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
19.5.20 19:54

Mela jsem u prvniho ditete malo mleka, tak jsem si koupila elektrickou odsavacku a po kojeni cca 6 krat denne odsavala, ale byl to tedy pekny oprus, ale po mesici jsem se plne rozkojila. K tomu jsem nahrivala prsa pred kojenim, pila meltu a vubec hrozne moc tekutin, pak jsem jeste mela homeopatika. Ale bez te elektricke odsavacky by to urcite neslo(manualni jsem odsala par ml). Nikdy jsem nekojila tak dlouho. To by moje prsa nedala. Druhe dite kojeni bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
19.5.20 19:56

150-200g týdne je naprosto normální přibírání. Každopádně, řeknu ti, jak to řeším já. Ne každý pláč znamená hlad. Když se mi dcera krouží při kojení, většinou to je, že nabízím brzy a nechce. Je jí měsíc. Jak jsem na to přišla? V noci, kdy se tvoří nejvíce mléka, ji dávám najíst každé tri-ctyri hod, podle toho, jak se vzbudí. Po kojení vždy jdu a prsa ještě odsaju odsávačkou. Většinou se dcera napije jen z jednoho, to druhé odsaju zcela. Takhle nasbiram mléko a přes den, když mi přijde, že mám málo, dám jí z flašky. Ale přišla jsem na to, že když jsem si myslela, že mám právě málo, byla napita a ani z flašky mlíko nechtěla. Tak to beru jako takovou rezervu a hlavně, na laktaci je nejlepší kojení v noci. Jinak dcera je napita za 5-10 min, žádných 40min a hlad má za 3hod většinou. Když pláče dříve, většinou chce maminku, ale prso ji taky buď nabídnu. Davám jí do nosítka nebo s ni s ní lehni do postele a spí. Takže moje rada, koj hodně v noci a odsavej hlavně v noci. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
19.5.20 20:03

Vždyť ti přibírá úplně krásně 8o neřeš tabulky, nestresuj se, koj na požádání ne podle hodin a bude vám oběma dobe :). Ne každé dítě má na půl roce 9 kilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
19.5.20 20:14

Koj na požádání miminka. Je to uplnr normální a běžná praxe. Moje zkušenosti s odsavačkou - trvalo mi, než jsem na to přišla. Malá by se z prsou krásně napila, ale odsavačkou jsem odsála sotva pár ml (nemohla jsem chvili kojit kvuli lekum a nechtela jsem o mleko prijit)

Prijde mi jako nesmysl kojit hodinu a pul… tak dlouhomiminko efektivne mevydrzi sat a maximalne si jen duda. Nechala bych 20 minut a konec a treba za hodinu znova.

K vyssi tvirbe mleka - nabidka, poptavka - prtoste cim vic prikladas, tim vic se mleka tvori a v noci to plati minimalne dvojnasobne. Dalsi vec je nahe telo na telo, homeopatika, kojici caj.

Mne se prsa hoodně nalévala jen asi tyden po porodu, pak uz ne a mlrka byl dostatek.

A nejvic ti doporucuji laktacni poradkyni - ty investovanr penizr se ti tisickrat vrati :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.5.20 20:30

@JancaS84
Zitra prijde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.5.20 20:34

@JancaS84
Zitra prijde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
935
19.5.20 20:35

Tabulky bxch vůbec neřešila kojit když si dítě řekne a fakt max 20 min. Po třech hodinách je to ideální aspon já to tak měla, ale každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.5.20 20:39

Mam homeopatika, recke seno, kojici caj, sunar, vyvary, kojim na pozadani, v noci kojim kazdy 3 hodiny, pres den i nadstandartne hodne, po kojeni odsavam. Ale odsaji max 10ml. Precetla jssm vsechny diskuze na tohle tema. Dbam kazde rady co mi kdo kda. Spim s nim v posteli, casto si ho prikladam na nahe telo a spime talhle. Po kojeni casto usina na me hrudi. Kdyz place, zkousim ho nejdriv prevalit a uklidnit, nez sahnu po prsu. Myslim, ze opravdu delam vsechno pro to, abych mela dost mleka. Nedela mi problem kojit treba celej den, casu na to mam dost. Ale stejne to nema efekt a jsem matka - poznam, ze mam nespokojene mininko, ktere rve hlady. Verte, ze opravdu tvrde bojuji, abych nemusela dokrmovat. Casy a intervaly sice hlidam ale pouze orientacne a pro prehled, rozhodne se tim neridim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1742
19.5.20 20:41

Kojení má,, nevýhodu, v tom, že to dítě máš bohužel nalepeny na sobě pořád… Je normalni ho krmit hodně často, klidně každou hodinu.. Mateřský mléko je daleko rychleji stravitelnejsi než um které je zaplacne klidně na ty 3 hodky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
19.5.20 21:01
@mackA159 píše:
Kojení má,, nevýhodu, v tom, že to dítě máš bohužel nalepeny na sobě pořád… Je normalni ho krmit hodně často, klidně každou hodinu.. Mateřský mléko je daleko rychleji stravitelnejsi než um které je zaplacne klidně na ty 3 hodky..

Lepe bych to nenapsala.

Laktacni ti určitě pomuze, také jsem mela problem u prvni dcery, hned zanet prsu, antibiotika a dcerka se spatne prikladala, bolesti.. Nakonec po 3 tydnech zacala krásně pit a konecne pribyvat.
Mela jsem ji v posteli, kojila co hodinu a pul, i venku a proste se ji vse prizpusobilo.
Nakonec jsem kojila 2,5roku.

Dulezite je často prikladat, stridat prsa, kvalitne jist a hodne pit a hlavně mit správnou techniku kojeni, a to ti zitra ukaze LP.
Drzim palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7288
19.5.20 21:17

@Kate CZ A z čeho přesně usuzuješ, že máš málo mléka? Podle toho, co píšeš, přibírá hezky, 60-70 ml na jednu dávku mi taky nepřijde špatný (navíc ty dávky nejsou pravidelný, já svýho nedonošence první tři týdny vážila před i po kojení, někdy to bylo 80ml a příště 30 :nevim: ). Co se týká toho kroucení a pouštění se, to konkrétně u nás dělá bolebřich - dcerka se odtrhne, kroutí, brečí a buď si prdne a pokračuje v krasojízdě, nebo končím s kojením, držím ji v klubíčku a klidním jiným způsobem. Ten první měsíc se to kojení teprve stabilizuje, jela bych podle miminka a když přibírá, tak bych nic neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama