Kojení mateřské X umělé mléko

Anonymní
11.3.20 23:43

Kojení mateřské X umělé mléko

Ahoj, asi jdu trošku s hloupou otázkou, ale.. Za pár dní čekám narození miminka, a přijdu si najednou že nevím nic, ale nad tímhle teď vážně přemýšlím..

Pokud budu mít plně kojene miminko, nepotřebuji žádné umělé mléko že? Nebo je lepší mít něco dona kdyby cokoliv?.. A pokud například půjdeme ven nebo pojedeme pryč, nechci kojit na veřejnosti.. Jak jste to dělali? Nebo jste pro tyto případy měli umělé nachystané?

Děkuji :potlesk: a všem předem děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58672
11.3.20 23:48

Um nepotřebuješ, pokud kojis. Kojene dítě ho beztak vesměs odmítá, neumí pít ani z flašky atd.. Takže je zbytečné kupovat předem ;) jinak na veřejnosti jsem nikdy někojila, vždy jsem si našla tiché klidne místo, kde se nakojit dalo.. Nebo jsem přes sebe hodila deku atd, aby nebylo nic vidět :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
11.3.20 23:50

Dcera byla kojená a když sem jí nabízela MM z lahvičky tak si to nevzala a to nemluvím o UM. Prostě chtěla pít jenom z prsa. Já dceru nakojila i venku, přece jí nenechám brečet když má hlad jenom kvůli tomu že se mi nechce kojit na veřejnosti. Odsedla sem si kde není moc lidí, přehodila přes rameno plínku a nic nebylo vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
11.3.20 23:53

Kojila jsem, ale jednu krabici UM jsem doma radši měla. A když jsme někam šli, tak jsem měla tak nějak vypočítané ( přibližně) za jak dlouho být doma, protože bude mít hlad. Třeba venku jsem se nebála, protože v kočáru prospala celou dobu. Když jsme byli někde na návštěvě, normalně jsem šla nakojit do vedlejší místnosti, nikdo se tomu fakt nedivil. Určitě nedávej UM, proč? když budeš kojit, zkusíš to jednou a už ti nemusí chtít tvoje ( protože UM je silnější a víc to dítě zasytí) A taky by si mohlo zvyknout na flašku a pak nechtít prso. Vůbec se tímhle nestresuj a právě naopak, snaž se kojit co nejdéle to půjde. Pro dítě je to nejlepší co můžeš a je to nádherný pocit, miminko se ti u toho dívá do očí a ty zase jemu a je to nepopsatelný pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
11.3.20 23:56

Taky jsem si neuměla představit kojit „venku“, ale s miminkem někdy není zbytí a hned jak se malá narodila, divné mi to už nepřišlo a bylo mi upřímně jedno, kdo si co o mě myslí. Jak píší přede mnou, sedla jsem si někam stranou na lavičku, na pařez, do auta, prostě, kam se dalo a přikryla jsem se, případně ještě stínil partner ;) je dobré mít pro tuto příležitost koupených pár k tomu uzpůsobených kojících triček/tílek, aby se člověk odhaloval co nejméně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28849
12.3.20 00:51

Když se dobře rozkojíš, tak žádné UM nepotřebuješ, a je blbost ho dávat „na veřejnosti“, jen by ti to přidělalo práci, když už nic jinýho. Já se nikdy dobře nerozkojila, takže jsem přikrmovala od začátku UM lahvičkou, a kupodivu děcka s tím neměly problém a kojila jsem pak dlouho. Ale pokud je dost mlíka na kojení, je to zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11942
12.3.20 01:21

Jsou deti, ktere kombinaci UM a MM, potazmo prsa a flasky zvladaji, nektere ne, je to loterie, spis se to dela, kdyz k tomu nuti jine okolnosti. Za me je to taky zbytecne, pokud se kojeni dari, je to tak jednoduche, ze ja bych se nechtela zapodivat michanim prevarene vody spravne teploty, vyvarovanim lahvi atd, pokud bych nemusela. Stacilo mi dokrmovani prvnich 14 dni u starsiho, a to jsem davala odstrikane moje z flasky…a pak uz ji ani nechtel. Spoustu veci prehodnotis, az budes dite drzet v rukou, jak zacne brecet, nastupuji materske instinkty :lol: Ja jsem taky stydlin a mazelovi lezly oci z dulku, kdyz jsem se v nemocnici par hodin do porodu absolutne bez zavahani svlekla do pul tela (maly musel do inkubatoru ale vyndali mi ho na „klokankovani“), i kdyz to byl sdileny pokoj a kolem byly ne jenom sestry, ale dalsi rodice. Kojila jsem taky v klidu vsude, jen jsem si odsedla treba (nekdy ani to ne, zalezelo na situaci). Jako kdyz jsem byla 10 minut od domu tak jsem dobehla, bylo to pohodlnejsi se vyvalit na sedacku, ale kojila jsem prvniho temer 2 roky, za tu dobu jsem kojila vsude :lol: Kdyby ses predse jen neprekonala, muzes zvazit odstrikavani/odsavani a davat svoje mleko, je to na traveni lepsi to nemichat. Nicmene tvoje dite, tvoje volba, vsechny kombinace jsou mozne (pokud to dite veme) a ve finale je nejdulezitejsi, aby vam to obema vyhovovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
12.3.20 06:51

Holky uz vse vyse napsaly, jen jeste nepocitas s jednou veci : kdyz budes venku / na navsteve X hodin a,,nechces,, tam kojit, pak ti ty prsa exploduji:-D pokud jinak budes kojit, je potreba mit,,pravidelny odber,, jinak je to neprijemne, tlaci, boli… takze za me venku davat UM je blbost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
12.3.20 07:30

Tak ono s miminkem si stejne nemuzes planovat nejake delsi výlety, návštěvy apod, aniz bys behen toho nekojila nimo domov. Zaprve vetsina kojenych deti nechce flasku. Zadruhe ty bys umřela bolestí, protoze se ti mliko bude porad delat, takze kdybys byla delsi dobu pryc a nekojila budes mit prsa nalita, tvrda, bolestiva a budes tect :D prostě aspon ty prvni tydny /mesice nemas na vyber, bud sedet doma a vzdalovat se max na 2 hodinky, nebo se smirit s tim, ze proste nekde nakojit musis, ja si vzdycky nasla nejake klidne misto a hodila pres sebe velkou plenu a syn se v klidu nakojil i venku. Nemusis si sednout doprostred namesti a vyvalit prsa vsem na obdiv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3274
12.3.20 07:36

Jednu krabici jsme doma meli a vyuzili to asi dvakrat no, ale nutny to neni, kdyz budes pekne kojit.. Taky nejsem zastance vytahovat kozu uplne kdekoliv, ale behat kazde tri hodiny domu je taky vetsinou nereálné, ze jo. Kor v lete.. Kdy z nebylo nazbyt, vybrala jsem si nejakou zastrcenejsi lavicku v parku, zastinila jsem se manzelem nebo kocarkem.. Myslim, ze v DM jsem videla kojici satek, kterym muzes prehodit, nebo postaci i plina.. Kup si kojici podprdy a trika s volným vystrihem. Clovek si za chvilku zvykne a najde si svoje vychytavky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217
12.3.20 08:52

Dcera nikdy nemela UM, byla do roka a pul kojena, program jsem proste prizpusobila diteti a kojeni, venku mimo domov ( nepocitam navstevu babicky.. ) nekojena. Mozna jednou dvakrat v parku na delsi vychazce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6675
12.3.20 09:12

Není nutné kupovat UM jen tak „pro případ“. Než jsem porodila, taky jsem si neuměla představit, že bych kojila na veřejnosti. Ale potom s dětmi to bylo tak přirozené, že jsem nad tím víc neuvažovala a vytáhla si triko (nebo stáhla výstřih), kde jsem zrovna byla. Tím, že mám malá prsa, tak stejně nic moc vidět není, spíš hlava dítěte. No ale třeba ani po porodu nebudeš chtít kojit před zraky jiných. Vždy se dá najít nějaké klidnější místečko nebo přes sebe něco přehodit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
12.3.20 09:37

Já jsem teda malou krabici UM kupovala cestou z podornice jak u prvního tak u druhyho. Trochu jsme bojovali. U prvního jsme párkrát využili, než jsem se rozkojila a u druhyho zůstalo neotevreny. Pokud jsi z většího města tak se podívej jestli máš poblíž kam pojedeš familypoint, bývá to i na úřadech apod. Je to většinou místnost pro maminky, kde můžeš v klidu nakojit, prebalit atd. i v kdejakym nakupaku je místnost na kojení. Mě to taky není úplně příjemný a to nejsem stydlivka, klidně se v létě opaluji nahoře bez, ale kojení beru o něco intimneji. Ale když má miminko prostě hlad tak ho nenecháš řvát hladem a nějaký místo si vždycky najdes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama