Kojení novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 16:19
Kojení novorozence

Zdravím všechny maminky, měla bych na vás prosbu. Máme doma 5ti denní holčičku. Kojím ji zhruba 15 minut, protože pak většinou usne, nebo bradavku jen cucá. Někdy ji i sama vyplivne. Jenže jak ji vezmu, že ji dám do postýlky, nebo odříhnout, tak se vždycky vzbudí a začne si cucat pěsticky, že má ještě asi hlad. Tak ji dám znovu napít… A takhle to nekdy je i čtyřikrát. Někdy se i poblinká. Včera než jsme jeli k doktorce, tak dokonce zvracela i trošku krve. Setkali jste se s tím někdo? Nám doktorka řekla, že se to může stát jak se přejí, tak se může podráždit sliznice a podání z nějaké cévky. Já mám ale docela strach. Co tedy myslíte, mám holčičku krmit tak jak si řekne, tedy třeba i čtyřikrát po sobě, než usne? I za cenu toho, ze se poblinká? A ještě jeden dotaz, je nutné ji nechat odříhnout? Ona se tím právě vždycky vzbudí. A jaká je případně nejlepší pozice? Přes rameno nám blinká. Předem moc děkuji za vaše rady :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 03.08.18 16:24

Ne, jakmile se jednou pustili, tak uz jsem neprikladala. Jednak si tak udělali aspoň nějaký režim a druhak se pak prave prepijeli a zvraceli. Odrihnout jim z 90% nešlo, az když byli starší, tak se začalo dařit v pozici na tygrika. Přes rameno zvraceli taky

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 16:29

@Tichošlápek a jak jste mimčo uspala když si pořád zmoulalo ručičky?

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 03.08.18 16:32

@NelcaZ od mala spali zavinutí ;) takže měli smůlu :)

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 16:33

@Tichošlápek aha, když já si říkám, jestli by se v tomhle hice neuvařila. Co myslíte?

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 03.08.18 16:36

@NelcaZ kdepak. Kluky mam taky letní 8) chce to koupit dobrou lehkou zavinovacku - třeba swadle me ma lehké letní. Někdo zavinuje i jen do tetra osusky, ale to mi nikdy neslo. Kluci měli v hicech body, ponozticky a zavinovacku bez dupacek a byli v pohodě

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 03.08.18 16:37

Já to dělala s mladším tak, že se vzbudil, nakojila jsem, u toho se potentil, tak prebalit, 5min ťuťu ňuňu, pak se mu začala klepat bradicka, znovu jsem nakojila, dala odříhnout, zavinout, položit do mé postele, znovu prso, usnul, odplizila jsem se.
Takže měl taky třeba tři kojení během půl hodiny, ale po tom posledním už krkat nepotřeboval.
Krev v blinkani může být i od tebe, můžeš mít ragadu na bradavce.

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 16:42

@Helileli jo jo, ragády mám, mažu purelanem, tak snad zabere. Protože to opravdu dost bolí, a nerada bych si kojení zprotivila. Už teď jsem z toho taková trochu nesvá,když ji musím tolikrát po sobě kojit.

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 03.08.18 16:45

@NelcaZ tak to bude od tebe. Mně purelan nepomohl, používala jsem gencianu a po chvilce jsem vmasirovala bepanthen.

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 16:58

@Helileli aha, tak to se mi ulevilo. A myslíte, že může mít takové malé miminko i pocit žízně? Měla bych jí dát v těchto hicech třeba trošku převařené vody? Že třeba to žmoulaní ručiček není hlad. I když je to hned po kojení?

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 03.08.18 17:00

Já bych jí dala dudlíka :nevim: Když má potřebu ještě po kojení cucat a uspává ji to…

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 03.08.18 17:00

@NelcaZ vodu ne, když ji plně kojis, tak to není třeba. To zmoulani vůbec nemusí souviset s pocitem hladu nebo žízně. Proste zkouší

NelcaZ
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 03.08.18 17:11

Dudlíka zkoušíme. Někdy to zabere, někdy ne. Někdy no žmoulá jak kdyby týden nejedla. Jsem z toho taková zoufalá, protože v porodnici čtvrt hodinky jedla a pak klidně na tři hodinky usnula. Doma nám to nějak nejde. I spánek má takový neklidný. :(

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 03.08.18 17:14

Za dva týdny to může být zase jinak. Buď v klidu… já byla z kojení u dcery nervózní a zpětně si říkám, že jsem si to měla užívat než se pořád něčím stresovat. Prostě bych ji dala odkrknout a pak ji zkusila uspat jinak. Nebo bych ji nechala spát v posteli :-) Prso bych jí pořád nedávala, protože jak píšeš, je přecpaná a blinká a taky si na to zvykne a bude ho potřebovat dudat ke spaní…

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 03.08.18 17:15

Má 5 dní, kojení se teprve rozjíždí, takže přikládat, přikládat a přikládat. Kojí se podle potřeby, né podle hodin. Pokud budeš kojit na požádání, vodu nepotřebuje. A nezapomínat na to, že kojení není jen o potravě, ale je to i o naplnění všech potřeb. U prsa si takové miminko řeší naprosto všechny situace a je mu tam nejlépe. Pokud máš ragády, tak ta krev bude zřejmě od tebe a tím pádem bych zapracovala na technice.

EDIT: Ještě doporučím stránky slovenské Mamily: https://www.mamila.sk/
Tam najdeš fundované a pravdivé odpovědi na všechny svoje otázky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >