Kojení po letech?

2927
18.6.20 22:29

Kojení po letech?

Dobry vecer, chtela bych se zkusenych maminek zeptat na jednu takovou zvlastni vec.Memu synovi je 6let, byl bohuzel kojeny pouhe 3 mesice s prikrmem, kdy mi mleko ubyvalo, on byl slaby, predcasne narozeny, takze nejake 2kg nevzbuditelne vahy a z dusledku dokrmovani z lahvicky me prso uz uplne odmital. I ted, po tech 6ti letech jsem si vsimla, ze kdyz si prso stisknu, stale se nejake kapky tvori. Otazkou je, zda by bylo vubec nejakym zpusobem mozne se znovu plne rozkojit a nastartovat laktaci? Samozrejme ne kvuli synovi, ale jinemu drobeckovi z rodiny u ktereho jsem denne :srdce:
Dekuji za nazory popr. radyj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3564
18.6.20 22:36

Spíš bych se bála, jestli je to vůbec normální, aby ti něco vytékalo z bradavky takhle dlouhou dobu od konce kojení 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3860
18.6.20 22:38

Pokud nejsi těhotná a něco ti teče z prsou tak bych to řešila s doktorem. Ty chceš nekomu z rodiny kojit dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30082
18.6.20 22:41

Je prokázáno, že rozkojit se může i žena, která adoptovala miminko a už v minulosti kojila svoje. Dále po podání hormonu prolaktinu se prý vytvoří mléko stejné kvality jako po porodu.

Spíš bych si dala pozor na kojení cizího dítěte, za určité situace to může až naplnit skutkovou podstatu trestného činu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
18.6.20 22:45

@Jana206 V čem je to trestné? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9159
18.6.20 22:46

Ja myslím že to jde, ale jde o to, jestli by to bylo zdravý pro tebe a navíc jestli by se to mimino nechalo…a výtok z bradavky res s doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2927
18.6.20 22:49

@Jana206 Ono je to cele takove slozite na vysvetleni a nechtela jsem to tu verejne uplne rozvadet..Jen me zajimalo, zda by to bylo mozny, kdyz nejaky naznak tam stale je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30082
18.6.20 22:50
@Micilin píše:
@Jana206 V čem je to trestné? 8o

Od roku nevím kolik se nesmí kojenci podat cizí mateřské mléko přímo z prsu, jen po pasterizaci z lahvičky nebo alternativně. Zdroj Ti dohledávat nebudu, ale vím, že nakojeni cizího dítěte může být přestupek nebo trestný čin, podle okolností. Jde i o potenciální ohrožení toho dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2927
18.6.20 22:52

@Tarinka Gynekologovi jsem to rikala uz nekolikrat, rikal, ze to odezni, ze to neni nic spatnyho, zadny zanet, na prsou nejsou uzliny nic,2 kapky vytecou pri zmacknuti jinak vubec, je to pry proste stale doznivani laktace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6497
18.6.20 23:00

Tohle neres tady, ale s dobrou laktacni poradkyni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
18.6.20 23:06

@Jana206 To jsem nevěděla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23298
18.6.20 23:07
@barca0140 píše:
@Jana206 Ono je to cele takove slozite na vysvetleni a nechtela jsem to tu verejne uplne rozvadet..Jen me zajimalo, zda by to bylo mozny, kdyz nejaky naznak tam stale je..

jedna žena v naší rodině to tak měla, vymáčkla kapku mléka, i když už několik let nekojila. Ohledně poprsí je zcela v pořádku, gynekoložka to nijak neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23298
18.6.20 23:10
@Jana206 píše:
Od roku nevím kolik se nesmí kojenci podat cizí mateřské mléko přímo z prsu, jen po pasterizaci z lahvičky nebo alternativně. Zdroj Ti dohledávat nebudu, ale vím, že nakojeni cizího dítěte může být přestupek nebo trestný čin, podle okolností. Jde i o potenciální ohrožení toho dítěte.

oni jde asi o to, že kdyby cizí kojící žena trpěla nějakým infekčním onemocněním (žloutenka, HIV) nebo měla škodlivé látky v mléku (drogy, alkohol), může se to skrze mm na dítě přenést. Je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3860
18.6.20 23:25

:think: to jsem teda taky netušila. Jsem párkrát nakojila segre malou, když si nevěděla rady jestli je problém u ní, nebo se miminko špatně prisava. Ale já jsem teda kojila tehdy svoje půlroční miminko, prsa si poradne umyla před a po. Tak a teď na mě paní z diskuze o kytkach z FB pošle svýho právníka :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
970
18.6.20 23:31

@JancaS84 mě malou taky sestra kojila. Ona měla špatný sací reflex a nevěděli jsme to do doby než si malou přiložila. Sestra rodila měsíc po mě a tak jsme si vyměnili děti a říká mi vem si malého a on ti ukáže jak miminko má správně tahat. A on mi snědl málem celý prso. :joy: Od tý doby vím jak má správně miminko papat. Malá nakonec skončila na sunaru bo mi ubývalo mléko jak nepila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama