Kojení - SOS pro má záda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
869
23.1.22 11:43

Kojení - SOS pro má záda

Ahoj holky,

prosím o praktické rady, teorii ovládám skvěle ;-)
Kojím už druhé dítě, a prostě nemůžu najít vhodnou polohu vsedě. První dítě jsem po pár měsících kojila už jen vleže, ale byl to už zdatný savec, prsa (mám poměrně dost velká) už nebyla tak nalitá..
S kojením vsedě si nevím rady, v křesle ani na gauči mi prostě nejde dítě přiložit k prsu a ne naopak. Mám podložené nohy, na kolenou 2 polštáře, ale stejně to není dost vysoko a stabilní, a nakonec to odnáší moje krční páteř.
Neexistuje nějaký opravdu vysoký a široký kojící polštář? Takový ten klasický kruh s kuličkami jsem poslala do světa, bála jsem se, že mi dítě přepadne na zem…
Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je možné, aby se u druhého dítěte laktace upravila po 14 dnech od jeho narození. Ze dne na den nemám nalitá prsa, mléko najednou nikde neteče, vložky v podprsence suché. Takže jsem i nervózní, zda má dítě dost.. ale spí krásně, neřve..
Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1033
23.1.22 12:51

Pokud je mimi spokojené, dlouhodobě prospívá a má dost plen, tak mu to stačí 😊 mně se taky laktace upravila takhle brzo
Na kojící polštář tip nemám, ale já si zvednu nohy na gauč a prcka si tak jako naklopím na sebe a podpírám stehny, a já jsem opřená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
23.1.22 17:35

Sedim na gauci a pod loket si davam deku..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
24.1.22 23:20

Mně vyhovoval tenhle, je pevný, docela vysoký a nikam pod miminem „neutíká“.
Jen jsem úplně nepochopila ten rozdíl mezi stranami polštáře…

https://www.pilulka.cz/…polstar-grey?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
25.1.22 22:44

Kolik mu je? Jak zesili, zlepsi se to krasne.

Nenalita prsa jsou normalni.

Jeste muzes zkusit tzv. prirozenou polohu, googli. Bricho na bricho, nohy k noham, polosed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
8.2.22 13:36

Ja moc doporučuju IKEA polštář, je právě celkem vysoký a pevný. Kojím s ním v křesle a mám teda ještě podložené nohy, ale konečně je to akorát ( 3 měsíce jsem to ladila, než jsem našla správný polštář a správně vysoké podložení noh, je to prostě věda :D ) Přijde mi ale, že ten IKEA polštář teď zdražili, jako všechno no :( Pokud ale umíš kojit v leže, tak to je na záda úplně nejvíc pohodlný, kdyby mi to šlo, tak bych kojila jenom v leže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
8.2.22 13:43

Dobrý den, já bych za sebe pořídila znova kojící polštář. :) Jeden cíp si vložte za své záda a krásně to pak podrží miminko. Nemusíte se bát že by vám někam spadlo nebo propadlo. :) Ba naopak, kojení bude opravdu příjemné. A jinak, je možné že se vám za 14 dní ustálila laktace. Tudíž nemusíte mít takový pocit nalitých prsou. Pokud je mimo ko spojené, přibírá, nepláče a je zkrátka v pohodě, buďte v pohodě i vy. Nestresujte se. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat