Kojení + UM

49
2.7.20 19:48

Kojení + UM

Ahoj, maminky které kojíte a přikrmujete UM, jak to máte s příkrmem? Nám se před měsícem narodila holčička, už od nemocnice přikrmuji Nutrilonem přes stříkačku, jenom posledné dny se vzteka, vůbec nechce pít příkrm. Chce jenom prso, ale mléka mám pořád málo. Zkoušela jsem uz dát i flašku, ale ani tu nechce. V noci odsávam. Zkoušela jsem davat taky pouze moje odstáte mléko, ale ani to ze stříkačky, ani z flašky nechce. Chce jenom prso. Vite mi poradit, co dělat? Dělalo mi to stejné mé první dítě, musela jsem kojení ukončit. Nerada by jsem ho ukončila opět :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9312
2.7.20 19:54

A když jí to UM nedáš, pláče? Má hlad? Piješ hodně? Co strava? Zkus vyhledat laktační poradkyni? Já jí když jsem potřebovala nemohla sehnat a dodnes mě to mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
2.7.20 19:54

Zkus piskovnici řeckou a Benedikta lékařského ve formě tablet. Jsou to bylinky a ta pískovnice podporuje laktaci. Mám odzkoušeno na sobě a za mě super. :palec: podporuje to i laktační liga, když má maminka málo mléka nebo dítě růstový sprut :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3985
2.7.20 19:56

A co se stane když ji ten dokrm nedáš? Má ještě hlad? Dáváš napřed prso a pak dokrm? Třeba to nechce proto, že už má dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
2.7.20 20:05

U nás to bylo v pohodě. Pokud UM nechce a vůčihledně nestrádá, spíš bych se zaměřila na rozkojení - často přikládat, hodně pít, laktační poradkyně a tak, to jsi určitě už všechno slyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.7.20 20:09

Má hlad, hodně brečí, v noci po 4 hodinách odsaju z jednoho prsa 40 ml, z druhého 30ml, to je málo. Pískavici a benedikt beru od porodu, ale mléka mám pořád málo. Taky když ji nedám UM má míň začuraných plen. Piju hodně, každý den si dělám 1,5l kojíciho čaje, piju vodu, jím polévky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.7.20 20:15

@chaela má hlad, áno nejdřív prso, pak dokrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
2.7.20 20:19

Na to, kolik odsajes fakt nekoukej. Já neodsaju skoro nic a kojim taky. A 70ml na měsíční miminko je dost v jedné dávce. Určitě ji kojis častěji, než když se dává UM. Co dudlík? Asi nemá hlad, když si neveme ani odsate mliko :kytka: chce dudat prso. Byt s mámou. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
2.7.20 20:21
@Dipsey píše:
Má hlad, hodně brečí, v noci po 4 hodinách odsaju z jednoho prsa 40 ml, z druhého 30ml, to je málo. Pískavici a benedikt beru od porodu, ale mléka mám pořád málo. Taky když ji nedám UM má míň začuraných plen. Piju hodně, každý den si dělám 1,5l kojíciho čaje, piju vodu, jím polévky.

Miminko není prase na vykrm. Měla by mít pocuranych cca 5 plenek denně. Pokud po kojení neplace, tak je to v pořádku. To že neodsajes litry neznamená že nemáš mléka dostatek. Zkus vyhodit um na jeden týden, v pondělí ji nechat zvážit u doktorky, a další pondělí převážit. Tak nejlépe zjistíš zda ji tvé mléko stačí. Hele některy ženský dávali prso, a pak ještě třeba 90ml um, a ty mimca byli masivně obézní, protože se jim kvůli nadměrnému prekrmovani roztahl žaludek.. Kojením bude mít častěji hlad, ale čím častěji budeš kojit, tím více se bude dělat mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1520
2.7.20 20:36

Možná chce prso, protože tě chce cítit, být ve tvé blízkosti.. prso není jen o hladu, zizni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
2.7.20 20:47

Souhlasím s @PepiKo.

Možna Tě chce jen u sebe, děti se prsem uklidňují. Já prvni mesic kojila snad pořád, no, kojila, spíš malej chtěl být pořád na prsu, plakal, taky jsem si říkala, že má určité hlad, tak byl pořád u prsa. Pribíral hezky, takže mléka bylo dost, jen já si myslela, že ne. Po měsíci to ustálo a už mu stačí dudel na uklidnění a prso na hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
2.7.20 22:22

@alena1995
Moje malá dudel nikdy nevzala, desně se po něm dávila a to mi v porodnici říkali, jak bude dudlíková…no vlastně je, jen má dudlík živý :oops:… ale jak píšete, taky jsem kojila snad pořád, ale dceři to vydrželo snad 3 měsíce. Ze začátku jsem z toho byla lehce na prášky, ale spíš z důvodu toho, že mi okolí tvrdilo, že mám slabý mlíko (hlavně jsem to slýchala od mé maminky 8o )… jen já jsem internetový hledač a týden jsem studovala různé články, diskuze a rady laktačních poradkyň a po zpracování informací, jsem dospěla k tomu, že jsem kojila častěji a obě jsme byly spokojené. :dance: Teď už mě v noci ani nebudí, jen když špatně ležím a nemůže se sama přisát.

Pro zakladatelku-množství mléka, které se tvoří, závisí na poptávce. Čím častěji budeš přikládat, tím víc mléka se bude tvořit. Moje malá teda taky brečela, ale ne hlady…trápily ji prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
2.7.20 22:28
@Dipsey píše:

Jak víš, že má hlad? Miminka brečí z milionu dalších důvodů než z hladu.
Na odsávání nedej, mně stříkalo mlíko i ušima a neodsála jsem nikdy nic. Jako fakt NIC.
Využij toho, že chce prso, a koj na požádání. Vyhoď příkrm. Nevaž, nekontroluj, jenom koj tak, jak ona bude chtít.
Po týdnu ji zvaž a uvidíš. Opravdu.
Přesně tohle může být důvod konce i předchozího kojení, že jsi to prostě uchopila úplně blbě. Teď máš šanci to změnit. A neboj, bude to dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.7.20 22:43

Kojím často, možná i 10× za den. Tak uvidím, objednám se na převážení u Dr. Dudlík nemá. Myslím si, že má hlad, protože ja jí nakojím, a ona po 15min otevírá pusu a hledá prso, opět priložím, saje 5 sekund a začne se vztekat a brečet. Takže si myslím, že je to tím, že už tam nemám mléko. První dítě mi přestalo přibírat na váze, proto jsem to vzdala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6841
3.7.20 01:11
@Dipsey píše:
Kojím často, možná i 10× za den. Tak uvidím, objednám se na převážení u Dr. Dudlík nemá. Myslím si, že má hlad, protože ja jí nakojím, a ona po 15min otevírá pusu a hledá prso, opět priložím, saje 5 sekund a začne se vztekat a brečet. Takže si myslím, že je to tím, že už tam nemám mléko. První dítě mi přestalo přibírat na váze, proto jsem to vzdala.

10× denne kojení je u takového prcka normální.

Když prso zmáčkneš, stříká mléko nebo ne?
Když malá pije, saje efektivně? Hýbe se jí čelist táhlými pohyby? Cítíš, jak pije?

Já si fakt nemyslím, že by tam mléko nebylo. To bys byla naprosto výjimečný případ.
Přikládej jak potřebuje, tím se stimuluje laktace.
Nebo si i pozvi laktační poradkyni, ať tě zkoukne.
Nevzdávala bych to. Příkrm a odsávačku v porodnici šoupnou snad každé, to je tak blbej zvyk tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama