Konec kojení po šestinedělí

Anonymní
30.6.20 18:02

Konec kojení po šestinedělí

Ahoj :mavam: prisla jsem si sem pro radu a byla bych ráda, kdyby ti, kterým prijde moje otazka proti srsti, nekomentovali. Tyka se to kojeni a moc dobre všichni vime, jak je toto tema diskutabilní a ne vsechny zeny chapou ukonceni kojeni.

Pristi tyden ukoncujeme šestinedělí. Celou dobu (mozna az na uplne prvnich pár dni) je kojeni docela boj. Mala se u nej vzteka, nekdy vydrzi byt prisata jen treba 3 sekundy, pak zacne plakat, nechce se prisat, po par sekundach se prisaje. A takhle porad dokola. Mlika mam očividně dost a male staci, protože pribira zatim hezky a v noci vydrzi dele spat. No bohužel jsem chytla do prsa i zanet, brala jsem atb, vysoke horecky.. Co si budeme povidat - na psychice to taky nepridalo. Rozhodla jsem se, ze chci a kojenim skoncit. Jak z duvodu vztekani tak i ze strachu z dalšího zanetu.

Proto se ptam a opravdu prosim jen o rady maminek, ktere me chapou. Jak nejlepe ukoncit laktaci, pripadne ze dne na den nebo zacit zavadet postupne um? A kdyztak v jakou denni dobu zacit davat prvni um a cca kolik? Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59697
30.6.20 18:06
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam: prisla jsem si sem pro radu a byla bych ráda, kdyby ti, kterým prijde moje otazka proti srsti, nekomentovali. Tyka se to kojeni a moc dobre všichni vime, jak je toto tema diskutabilní a ne vsechny zeny chapou ukonceni kojeni.

Pristi tyden ukoncujeme šestinedělí. Celou dobu (mozna az na uplne prvnich pár dni) je kojeni docela boj. Mala se u nej vzteka, nekdy vydrzi byt prisata jen treba 3 sekundy, pak zacne plakat, nechce se prisat, po par sekundach se prisaje. A takhle porad dokola. Mlika mam očividně dost a male staci, protože pribira zatim hezky a v noci vydrzi dele spat. No bohužel jsem chytla do prsa i zanet, brala jsem atb, vysoke horecky.. Co si budeme povidat - na psychice to taky nepridalo. Rozhodla jsem se, ze chci a kojenim skoncit. Jak z duvodu vztekani tak i ze strachu z dalšího zanetu.

Proto se ptam a opravdu prosim jen o rady maminek, ktere me chapou. Jak nejlepe ukoncit laktaci, pripadne ze dne na den nebo zacit zavadet postupne um? A kdyztak v jakou denni dobu zacit davat prvni um a cca kolik? Dekuji.

Dojdi k dr pro prášky na ukonceni kojení, nákup víc druhů um.. Může se stát, že ti nevezme hned první.. A zkoušej.. Je to tvá osobní volba, každý at si trhne nohou.. Osobně bych odstavila takto rychle, než postupně.. Návod a dávkování máš na krabici, z hlavy netuším. Lepší spokojená máma i dítě, než nervy a kojení.. Hodně štěstí.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59697
30.6.20 18:07

Jo a i víc savicek, stejně jak s um nemusí sedět hned prvni tvar.. V obchodu si v lékárně určitě poradi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9234
30.6.20 18:10

Já kdysi ukončila kojení ve třech měsících ze dne na den, bála jsem se že kdybych to ukončovala nějak postupně, tak by mi pak hráblo a chtěla bych zas kojit :oops: byla jsem v té době taky nevyrovnaná solidně a to nebylo moje první dítě a to první jsem v klidu kojila rok. To druhé mimco se kojilo tak divne, že ani laktační poradkyně si s ním nevěděla rady, pribíralo hranicne, třeba bylo čtyři hodiny po jídle a nechtěli se kojit, v noci spalo, já ji budila, pak zas nemohla usnout, kojení trvalo děsně dlouho, ona u toho cumakovala, já už to vůbec nedávala, tak jsem to ukončila, je to každýho věc, děsně se mi ulevilo. Mlíko jsem asi dvakrát odstrikava a pak se nějak ztratilo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 18:24

Ahoj, ja taky koncila kojeni v sestinedeli, ale uz cca po dva tydny byl zvykly dostavat i UM. Pak uz jsem kojila jen rano da se rict, po zbytek dne UM. Po sestinedeli uz jsem dala rano misto kojeni flasku a od te doby uz jsem nekojila. Laktace se zastavila ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
3744
30.6.20 18:24

Zkus se někde v lékárně poradit, existují i homeopatika na zastavení laktace, nevím jak moc to zabírá, ale vyzkoušet to můžeš. Já jsem teda zastánkyní kojení, ale samozřejmě ne za každou cenu. Lepší když bude mimco na UM a ty v klidu, než abys byla nervózní a ve stresu, mimino by to z tebe pak cítilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
30.6.20 18:41

Z osobi zkusenosti muzu jen rict, ze jestli si nechas napsat leky na zastaveni laktace, jmenuji se Dostinex, priprav se, ze ti po nich muze byt par dni psychicky dost zle, ale srovna se to… Me nikdo nevaroval, takze to byl dost hukot, nastesti jsem je brala hned po porodu, takze jsem byla ty dny jeste pod dohledem v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
30.6.20 18:51

Pokud hledas prirodni cestu, zkus caj na ukoncovani kojeni, nebo homeopatika taky myslim jsou.
Pripadne trosku odstikat do ulevy a casem to ustane..
Jinak neporadim, ja jsem zastánce kojeni a s UM nemam zkušenost, mozna se porad a pediatrem jak davkovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17616
30.6.20 18:55

Porad se s doktorem, co pro tebe bude nejlepší, vzhledem k tomu zánětu. Jsou na to prášky, ale jak tu někdo psal, masakr na psychiku. Kup lahvičku, um a prostě zkus, jak to vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
30.6.20 19:13

Já jsem si došla pro prášky na zastavení laktace. Ale teda mně se při zánětu mlíko téměř úplně zastavilo, takže to byl jen pojišťovací lék. Ale já teda nikdy nekojila (z několika důvodů), jen jsem odstříkávala a krmila svým mlékem. Takže když došlo, frkla jsem UM, bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
30.6.20 19:16

Zajdi k dr pro prasky, ja mela Dostinex a zadne problemy jsem po nem nemela… pak jsou i homeopatika Ricinus communis 30 CH, nestimulovat, pripadne i odsavat jen do ulevy… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
30.6.20 19:26

Co odstrikavat a davat pres lahvicku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5990
30.6.20 19:36

Já na zastavení laktace nic nebrala…začala jsem dávám UM na noc, v noci kojila, přes den nechtěla. A tak za týden, šup mlíko v noci a ráno. S prsy a ani odstavením skrz dceru jsem problém neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
30.6.20 19:50
@Anonymní píše:

Já přestala ze dne na den. A naštěstí v pohodě. A to jsem neměla málo mléka. Ani jsem nemusela odstrikavat. Umělé mléko jsem dávala v době krmení a nejela jsem přesně podle tabulky. Naštěstí všechno v pořádku. Tak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama