kojeni x prujem

61
28.9.04 18:18

kojeni x prujem

Ahojky
mam takovy dotazek,no spis si stezuju jak to u nas ve zdravotnich zarizenich chodi…
Dneska mi hospitalizovali Jenika na infekcnim s tezkym prujmem a horeckami 39,9.Kdyz jsem se pri prijmu hlasila k tomu, ze ho stale kojim,a jestli muzu za nim chodit i v noci,bydlim u rodicu primo naproti u infekcniho oddeleni,takze to mam asi minutu na oddeleni,tak se na me doktorka(starsi rocnik) osopila ze pri prujmu ho kojit nesmim,ze mu tim ublizuji,ze mliko muzu prujem jeste zhorsit,tak jsem se s ni dohadala,ze budu za nim chodit co 2 hodiny a davat mu od sebe napit protoze si myslim ze je to pro nej to nejlepsi a navic tam nebude tak sam..(nechat me tam porad nechteli)A ona prohlasila ze tak stare mimi uz byt kojene nemusi…Proste hruza
Ale i presto ve me hloda myslenka jestli ona nemela pravdu a proto bych rada vedela Vas nazor, jestli mu moje mlicko pri prujmu neuskodi ?
To vite jsem z toho vseho cela spatna,amam o nej strasny strach a chce se mi brecet,stale premyslim,kde to mohl chytit..
S pozdravem
Trinitron a Jenik 10,5 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
28.9.04 19:04

Trin, jednoznačně máš právo za malým chodit, divím se, že tě tam nenechali s ním. To, jestli jeníka kojíš nebo ne, je tvoje věc a doktorka do toho nemá co kafrat. Mateřské mléko nezpůsobuje průjmy a malý potřebuje pít. Mateřské mléko není lék a myslím, že je pouze na tvém rozhodnutí, že ho budeš kojit dál. Zítra je pracovní den a tvoje pediatrička jistě pracuje, na tvém místě bych se pokusila jí zavolat a oznámit jí to, jak s váma v nemocnici zacházejí. Rozhodně se zastávám tvého názoru že budeš za Jeníkem chodit a kojit ho. Já osobně bych si to taky „vyřvala“, jenom bych měla trochu strach abych něco z infekčního odd. nepřinesla domů.
Držím ti moc pěsti
Radka + Bětka 9t

• Nahlásit
  • Citovat
92
28.9.04 20:48

Ahoj Trinitron, je mi malého i tebe moc líto, mě by asi z nemocnice nedostali ani násilím (zkus se zeptat někoho chápavějšího nebo kompetentnějšího než té hloupé doktorky), doufám, že tam malého nebudou „trápit“ moc dlouho :( . Mám doma knížku od předního českého pediatra dr. Kargera a tak ti tu zkusím část která se týká těchto problémů citovat.
„U nekojených dětí do 1 roku a starších dětí na dobu 4 hodin vy:,–(íme veškerou stravu a nahradíme ji rehydratačním roztokem. Pouze u plně kojeného dítěte ponecháváme kojení, ke kterému první 4 h. přidáváme rehydr. roztok. Po 4 h. zahajujeme včasnou realimentaci - včasné podání stravy. Doby dlouhodobých diet jsme již opustili. Po 4 h. může průjem ještě ve zmenšené míře trvat. Pak podáváme ještě rehydr. roztok v menším množství. Kojené dítě pokračuje v kojení, uměle živené dostane původní mléčnou formuli. Starším dětem podáváme banánové, jablečné či mrkvové pyré, rýži, kukuřici, lehce osolené brambory, suchary či starší bílé pečivo. Vyhýbáme se ovocným čajům a koncentrovaným šťávám. Podáváme čaj a vodu.“
Snad ti to trošku pomůže. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.04 00:19

kojení x průjem

Ahoj, chci Tě podpořit v Tvém rozhodnutí malého kojit. My máme skvělou dětskou doktorku a ta nám při průjmu a horečkách radila jenom kojit! Určitě se nenech odbýt, Tvůj syn má ze zákona právo na Tvoji přítomnost v nemocnici, navíc je i Tvůj pobyt s dítětem v nemocnici hrazen zdravotní pojišťovnou. Přejeme brzké uzdravení. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
202
29.9.04 07:39

Ahoj Trinitron,

určitě se nenech odbýt, pokud chceš kojit. A malýho bych samotnýho v nemocnici nenechala, asi bych uvažovala o změně nemocnice, kde by hospitalizovali malýho a tebe.

Držím palečky.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
29.9.04 09:42

Trinitron,
proboha, rychle se domluv na jiné klinice, kde Vás přijmou oba. Ani ne roční dítě odtrhnout od matky a násilně přerušit kojení je zločin. Pro Jeníka bude těžké trauma samotná hospitalizace, natož bez maminky. Byla jsem před pár měsíci necelý týden se svým tehdy dvouletým synem v Krči, tam se maminky (tatínkové) přijímaly s dětmi automaticky, ale i tak to byl pro nás oba poměrně depresivní zážitek.
Já měla se setrami spíše „legrační“ zážitky: divily se, že syn nikdy nepil z kojenecké láhve, ale z hrnečku, že není zvyklý na oslazený čaj atd. Takže to tam probíhalo tak, že většina dětí tam měla maminku, která se něj starala 24 hod. denně (podávala léky, krmila, myla, převlékala postýlku atd.) a živili se oba (dítě i maminka) z domova přineseným jídlem. Celé dny, kromě desetiminutové vizity se nedělo vůbec nic a nám zakázaly sestry („pro jistotu“) opouštět pokoj a jít aspoň do herny.
Měla jsem šanci poznat JIP (bohužel) a klasické odd. a nedá se to srovnat. Docela jsem pochopila, proč je v našem zdravotnictví nedostatek peněz - o hospodárném využívání se nedá ani mluvit. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
29.9.04 18:37

Ahojky
moc vsem diky za rady a nazory.
Chtela bych jen dodat ze ted je plne oddeleni a je tam moc maminek a me uz nemeli kam dat.S Jenikem jsem pres den stale a v noci si chodim na 2 - 4hodinky zdrimnout domu.Nemam rada nemocnice..
Kojim i pres nevoli doktroky,nastesti se nenecham odbyt.
Jenik nechce moc papat a tak basti alespon ode me.Uvidime jak se bude to dal vyvyjet,ale meli by nas snad brzy pustit do domaciho ambulantniho leceni…Moc diky za podporu..
Trinitron a Jenik 10.5 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Eleone
30.11.13 18:11

Dobry den,

Na internetu vsude mozne ctu to same. Tohle mlicku nevadi, ani miminku. Prave naopak. Miminko si to od Vas vezme a vytvori si tak samo protilatky. Dokonce ani pri Salmonele to nevadi. Tak se nestrachujte. Jedine co nepochopim jen, ze sanitarni personal Vam rekl, ze se to nesmi. Ono to asi bude kvuli jinemu duvodu, ze Vam rekla, ze nesmite s miminkem zustat.

• Nahlásit
  • Citovat
131
29.5.18 16:12

Hezký den maminky, od dnešního dne nás se synem (10. měsíců ) trápí průjem. Kojím normálně dál, jen mě napadlo jestli ten průjem nemá právě díky kojení. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
29.5.18 16:32

To určitě ne, mateřské mléko je právě při průjmu důležité, pomáhá dávat dokupy tu střevní mikroflóru. Kojit nepřestávej a koj často. Syn měl při průjmu v 6 měsících jíst ještě mrkev, rýži a banán, tyto tři suroviny staví. A dostali jsme tenkrát i kapky BioGaia. Do týdne bylo vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
29.5.18 16:46

@Daenerys91 … dobře, moc děkuji :) syn teda vypadá v pohodě, snáší to dobře. :) Snad nás to brzy přejde, nejlépe zítra. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
29.5.18 16:52

@mámaNel to by bylo ideální :mrgreen: tak ať je brzy fit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu