kojení+um

Anonymni
12.3.08 10:33

kojení+um

Ahojky maminky,mám problém se kterým se trošku trápím.Mám měsiční miminko a snažím se kojit.Kojím jak si řekne ,bývá to tak po 2 až3 hodkách vycucá to z obou prsů,ale někdy mám pocit,že mu to nestačí,je neklidný,plače.Myslíte,že ho mám přikrmovat UM???Za měsíc přibral 60dkg.Děkuji za radu.Někdy jsem už fakt zoufalá.Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
12.3.08 10:48

Ahoj Katko!

Tak jsem se koukla, jak přibíraly moje děti. Oba za pět týdnů asi 80 dkg.
Záleží taky na tom, jak roste do délky.
Myslím si, že není důvod předčasně dokrmovat UM.
Jak vstává v noci?

Můj starší syn řval vždycky, když jsem ho odpojila od prsu, a to jsem kojila docela dlouho. Musel prostě pořád dudlat. Kojili jsme nakonec plně do 6 měsíců, když nepočítám dokrm v porodnici.

Jak se k tomu staví doktorka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
12.3.08 10:59

Vím, že laktační poradkyně pro zvýšení tvorby mléka většinou radí během kojení prsa několikrát vystřídat. Mezitím nejlépe nechat odříhnout. Záleží taky, jestli moc hltá, v tom případě se asi napolyká moc vzduchu.
Taky je třeba zkontrolovat, jestli je technika kojení správná.

Největší tvorba mléka bývá v noci, proto se radí v noci přikládat častěji, příp. odstříkávat.

Pít dostatečně, ale ne příliš. 3 l denně jsou dostačující. Nepít přehnaně fenyklových a jiných čajů na podporu kojení, může to mít opačný účinek, příp. to může způsobovat bolení u miminka.
Nezapomínat na pravidelnou stravu.

Důležité je se nestresovat, přenáší se to na miminko. (lehce se to říká, ale hůř dělá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.08 11:02

Ahoj žížalko.V noci se budí jak kdy většinou tak 3×.Jo a taky usíná při dudlání.Doktorka to neřeší,ale já někdy strácím nervičky.

• Nahlásit
  • Citovat
2480
12.3.08 11:22

Aby jsi věděla, jestli toho při tom jednom kojení vypije dost, musela bys před a po kojení vážit.

Je možné, že je prostě neklidné dítě, potřebuje kontakt..
Jak spinká přes den? Je to tak, že usne u prsu nebo s dudlíkem? Probudí se za ty dvě, tři hodinky? Nebo toho moc nenaspí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
12.3.08 13:38

A kolik toho vypiješ ty? Nejsi prostě jen mírně dehydrovaná? U nás bylo na spokojenosti miminka hodně poznat, když jsem zapoměla vypít své 2-3 litry…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
12.3.08 13:38

Mám také měsíční miminko, s prvním dítětem jsem měla s kojením problémy takže jsem si pro klid duše s druhým mimčem pořídila digitální váhu z druhé ruky a každý večer si ho převážím, takže vím, že spokojeně přibírá.

Pocit, že máš vycuclá prsa a že už tam snad nemůže nic být mám často taky, druhý den jsou pak třeba zase nalitější, ale vím, že je malý spokojený a že je to jen můj subjektivní pocit, protože mléka je hodně (přibírá 370g týdně).

Radím nedokrmovat, ale dát i z druhého prsa, pokud pláče může to být bolením bříška díky prdíkům, špatným odříhnutím (tlačí ho to tam), ale i tím, že se prostě chce jen chovat a nosit. Podle toho co jsi uváděla totiž přibírá moc hezky, tak není důvod si myslet že má hlad. Pokud má dostatek pročůraných plenek 6-8 denně, nehoní neustále ručičky hned jak ho nakojíš (pozor někdy je to tím, že jsou děti extrémně dudací a chtějí dudat prso nebo dudlík), tak je to v pořádku.

Uvidíš na dalším vážení, ale zbytečně UM nedávej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.3.08 13:46

Ahoj, ja jsem taky zazivala neco podobneho. Proste jsem mela malou prisavku, uz byl napity a porad chtel byt u prsu. Bylo mi ho lito, tak jsem slouzila jako dudlik. Pak jsem zjistila, ze mu tam vzdycky neco nakape to spolyka, prepije se a pak ho z toho boli bricho a breci kvuli bolesti briska… Tak jsem zavedla kojeni co 3 hodiny 15 min z jednoho prsu a 10 z druheho. Chvili trvalo nez si zvykl. A dneska uz pije jen 10 min z jednoho a nevzteka se (ma 2,5 mesice).Kdyby mel hlad tak rve jak divy porad - ja se ridim heslem, ze zadne dite dobrovolne hladem neumre, takze se z prsu vzdycky dosti naji… Preji hodne zdaru
K.

• Nahlásit
  • Citovat
6.10.15 12:38

Ahojte maminky, mam doma tri tydny stareho chlapecka bohuzel mu nestaci moje mlecko, tak musime davat um je to asi tak padesat na padrsat. Odeme si vypije zhruba 50-80 ml a podle toho kolik si vytahnr nachystam dokrm. Doktorka nam doporucila mleko Beba 1 od vcerejska ho malemu podavam podle potreby. Vypil cca 180ml umeleho mlicka od vcerejsi sedme hodiny. A bohuzel od vcerejska nekakal. Hezky spinka ale ma uplne nafoukle brisko a ze spani knoura a jaloby narika. Prdi teda prvotridne, ale furt zadne hovinko. Masiruju brisko, cvicim nozickama davam na brisko. Nosim v klubicku. Zatim ale zadny vysledek. Malicky furt jakoby tlaci a ono nic. Mam ho i nadale doktmovat nebo koupit jinou znacku mleka? Nechci aby se trapil jeste vic tim, ze mu tu bebu zas podam, ale zas nechci aby mi kricel hlady. Davam kapicky espumisan pred kazdym kojenim. Nemate nekdo zkusenost s podobnou reakci na um?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
6.10.15 13:21

Malý byl zácpový až do prvních příkrmů, pak se do měsíce srovnal.
Také jsem kojila a na noc dokrmovala asi od měsíce. První Sunar, děs, pak Nutrilon, žádná sláva, nakonec Beba comfort a to se zlepšilo. Dle potřeby jsme pomáhali rektární rourkou, žádné následky to na něm nezanechalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
6.10.15 13:24
@veronika.f píše:
Ahojte maminky, mam doma tri tydny stareho chlapecka bohuzel mu nestaci moje mlecko, tak musime davat um je to asi tak padesat na padrsat. Odeme si vypije zhruba 50-80 ml a podle toho kolik si vytahnr nachystam dokrm. Doktorka nam doporucila mleko Beba 1 od vcerejska ho malemu podavam podle potreby. Vypil cca 180ml umeleho mlicka od vcerejsi sedme hodiny. A bohuzel od vcerejska nekakal. Hezky spinka ale ma uplne nafoukle brisko a ze spani knoura a jaloby narika. Prdi teda prvotridne, ale furt zadne hovinko. Masiruju brisko, cvicim nozickama davam na brisko. Nosim v klubicku. Zatim ale zadny vysledek. Malicky furt jakoby tlaci a ono nic. Mam ho i nadale doktmovat nebo koupit jinou znacku mleka? Nechci aby se trapil jeste vic tim, ze mu tu bebu zas podam, ale zas nechci aby mi kricel hlady. Davam kapicky espumisan pred kazdym kojenim. Nemate nekdo zkusenost s podobnou reakci na um?

ja to mela taky ale pak mi brecel bolesti briska a nekakanim tak jsem musela zmenit UM Beba nam nesedela ale Nutrilon plne ;) jo ono kazdymu diteti vyhovuje jiny Um holt ¨no nekdy to chce zkouset nez nejaky sedne ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama