Kolaps na noční

488
26.5.18 11:46

Kolaps na noční

Ahoj holky, mám dotaz. Dělá tu někdo dvanáctky denní noční? Dělám v nemocnici a poslední dobou noční nějak nedávám. Ráno už mi bývá kolikrát tak zle, motá se mi hlava, žaludek na vodě. A to jím, žádnou zeleninu, ale večeři, sváču a ráno ještě něco. piju aspon litr a půl. Ted jeden den jsem sebou regulérně málem švihla. Tma moták, tak tak jsem to udýchala. Máte to někdo také tak. Je pravda že poslední dobou toho mám celkem dost, tak jsem asi víc unavená. Mám jen úvazek 0,8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1778
26.5.18 11:51

Ahoj. Taky jsem pracovala ve zdravotnictví, dvanáctky noční a denní. Pamatuji si, že jsem měla období kdy mi taky v noci nebo spíš k ránu bylo zle… motala se mi hlava, bylo mi na zvracení. Jednou jsem tam taky ležela s nohama nahoře. Já si nechala vzít krev, ta byla ok. Mívala jsem nižší tlak… Bylo to jen krátkodobé, zase to přešlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
26.5.18 11:58

@Bebinka29 Ano já to mám stejné. Večeři si dám lehkou a dostatečně piju, ale stejně je mi ráno zle. Začíná to kolikrát průjmem a pocitem na zvracení. V horším případě i bušením srdce.
Přešla jsem od března na zkrácený úvazek a doufám, že to bude lepší. Těch nočních už není tolik, takže jsem moc ráda.
Nejhorší pro mne jsou dvě za sebou :poblion: To je síla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32237
26.5.18 12:05

Bebčo, nemůžeš tedy sloužit jen denní? Tohle je masakr, tělo evidentně protestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
26.5.18 12:19

Mám třísměnný provoz. V zimě v pohodě, ale v létě tím že se člověk přes den moc nevyspí a ještě je vedro, tak se mi kolikrát taky udělá po noční hrozně zle. Tělo se brání. Co s tím bohužel nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
26.5.18 12:27

Dělala jsem na směny, ne teda v nemocnici, ale 12 hodinový režim včetně nočních mi asi rozjel migrény, do té doby jsem nikdy žádnou neměla. Navíc jsem měla ráno problém po nočních usnout, nešlo mi vůbec spát, takže noční už nikdy v životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
26.5.18 12:43

@Monchichik Tak s usnutim ráno jsem měla problémy celých sedmnáct let co jsem noční dělala… my naštěstí měly noční jen jednu, max dvě po sobě za týden. Takže se to dalo vydržet nebo spíš na to zvyknout… Po rodičáku se tam zas vrátím, tak to zas bude masakr než si zvyknu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
26.5.18 12:47

@berua13 Já jsem to vydržela 5 let a už nikdy více. Navíc jsem chodili třeba po noční další den na denní, neměli jsme to pravidelně, takže o to to bylo horší. Měla jsem i problém v noci být vzhůru, protože prostě v noci se spí a hotovo :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
26.5.18 12:51

@Monchichik Jo tak to my taky… Po noční druhý den denní… to jsem zas měla problém večer usnout… Ale zas naštěstí jsem v noci nestála třeba u pásu… měli jsme relativně klid… večer nakrmit a uložit děti… V noci krmení miminek a hlídání spicich děti.. Ovšem když byly nemocné tak to stalo za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
26.5.18 12:54

@berua13 Já jsem dělala na spedici, takže třeba hodinu klid, to si třeba i na chvíli usnula, najednou se rozrazily dveře, tam kamioňák s papírama, kolikrát jsem nevěděla ani jak se jmenuju :D. A zodpovědnost za papíry jako blázen, takže fakt náročný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
26.5.18 12:57

Taky jsem dělala před mateřskou dvanactky denní, noční jako sestra a blbě mi bylo snad po každé noční. Už předtím jsem měla problémy se žaludkem, které se s nocnima zase vrátily. Tři za sebou pro mě byly vždy peklo, ale největší krizi jsem měla při smenach typu pátek, sobota, neděle noční a hned nato úterý, středa, čtvrtek denní. To jsem byla v pondělí cestou z práce ko a měla jsem to pretocene, ale nemohla jsem spát dyl jak dvě hodky, abych zase usnula vecer a mohla tak ty další dny v práci fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
26.5.18 13:07

@citlivaduse Bože tak to bych nedala. Takovej masakr my nemáme. mě to vychází max tři služby týdně a když moc někdy 4, ale zase potom třeba i týden volna. vyjímečně mívám po noční hned den, nebo třeba jedu v kuse den, noc, den, noc a pak volno, ale záleží na stavu toho měsíce. píšeme si požadavky a tak to musí pak nějak polepit. a dvě noční ani dvě denní po sobě nemívám. To bylo dřív ještě před mateřskou a to byl masakr. Ted sspím i po noční dobře. kolikrát od půl osmé až do půl druhé. a ještě bych spala kdybych nešla pro děcka. Ale poslední dobou to zvládám nějak hůř. možná bylo víc služeb, nevím. mám strach abych sebou fakt někde nepraskla. kolikrát tam jsem sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3288
26.5.18 13:25

@Bebinka29 u nás byly tři směny po sobě právě dost běžné, bylo nás málo. Takže jeden čas jsme jely s holkama v podstatě jen dlouhé týdny, i staniční dělala svou práci a k tomu ještě byla druhá do služby, aspoň do těch tří odpo, protože jedna sestra neměla šanci zvládnout celé oddělení. V noci tedy musela :D práce jako taková mi chybí, ale na tohle se netesim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
26.5.18 14:10

Taky pracuju ve zdravotnictví a do toho ještě studuju, kde mám noční i v rámci školní praxe, po noční mi blbě není, spíš tak kolem 1-2 ráno se mi neskutečně motá hlava, změřim si tlak a pak se nedivim, když je 90/60, tak to je úspěch, snažim se hodně pít i v noci, když mám službu nebo praxi, co mi ale dělá daleo větší problém je usnout po noční a spát aspoň 5 hodin…po noční běžně usínám kolem oběda ve 12 a budím se tak nejpozději ve 3, když mám na to další noční, je to doslova peklo…vypozorovala jsem, že mi na to motání dost pomáhá banán nebo smoothie mlíko+banán a dát si něco sladkýho v průběhu noci, s tím, ze kolem 9 večer jím klasickou druhou večeři, první mám ještě doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
26.5.18 14:24

Noční u HZS, v nemocnici a veřejné dopravě ještě chápu (snad i ty ocelárny), ale ten, kdo lidem noční naordinuje jen tak pro prachy, je blázen, otrokář a nelida. V noci se má spát, hujajá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama