Silná migréna

Anonymní
25.5.18 23:46

Silná migréna

Ahoj holky, je mi 18, už pár let trpím na hodně silné migrény. Několikrát jsem skončila v nemocnici na kapačkách. Posledních 10 dní, mám migrénu každý den, hrozně trpím, nic nezabírá, jsem hrozně citlivá na světlo, zvuky, pachy, na všechno prostě. Nekouřím, nepiju, nejím tatarky ani majonézy (ty mi to dřív vždy spouštěli) nepřijmám cukry, neberu antikoncepci (právě z těchto důvodů)
Mátě někdo zkušenosti a rady? Když zajedu na pohotovost, píchnou mi něco co zabere?
Na neurologii jsem už objednaná, ale vždy je tam objednací doba cca 3 měsíce, budu ráda za vaše typy, díky. Uplně mě to vyřazuje z provozu. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7248
25.5.18 23:53

To vyšetření na neurologii bych se snažila uspíšit. A pak bych chtěla magnetickou resonanci hlavy. Dbej na pitný režim.
Můžeš tam mít zúžení cév, nebo dokonce jakýkoliv nádor. Když se stupňuje četnost migrén, je to určitě dost špatně.
Taky možná skřípnutý nerv v páteři. Na to bys mohla zkusit masáž krční páteře a mezi lopatkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
26.5.18 06:55

V tvemveku jsem.mela podobné. Pak se to zmirnovalo.beru léky z řad Triptanu jsou hodně silné, ale jediné pomůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26296
26.5.18 07:03

Zabira mi Rosemig. Spousti mi to stres (i pozitivni), ale hlavne zmeny tlaku - pocasi. Chce to klid a odlezet to. U tech triptanu je dulezite vzit tabletu vcas. Nicmene uvidis co ti reknou na neurologii, jestli se opravdu jedna o migrenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
26.5.18 07:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je mi 18, už pár let trpím na hodně silné migrény. Několikrát jsem skončila v nemocnici na kapačkách. Posledních 10 dní, mám migrénu každý den, hrozně trpím, nic nezabírá, jsem hrozně citlivá na světlo, zvuky, pachy, na všechno prostě. Nekouřím, nepiju, nejím tatarky ani majonézy (ty mi to dřív vždy spouštěli) nepřijmám cukry, neberu antikoncepci (právě z těchto důvodů)
Mátě někdo zkušenosti a rady? Když zajedu na pohotovost, píchnou mi něco co zabere?
Na neurologii jsem už objednaná, ale vždy je tam objednací doba cca 3 měsíce, budu ráda za vaše typy, díky. Uplně mě to vyřazuje z provozu. :,(

Ty jsi ještě nebyla nikdy vyšetřená?
Můžeš na pohotovost, nejlépe do špitálu, kde je neurolog - dostaneš nejspíš infusi.
MR se u migrén dělá 1× za život pro jistotu a prakticky nikdy na ní nic není, není třeba se jí nějak domáhat zejména na to spěchat.

Příspěvek upraven 27.05.18 v 09:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
26.5.18 08:26
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
26.5.18 14:14

Snaz se uspíšit tu neurologii a trvat na EEG a mag. rezonanci. jestlije to akut.tak pohotovost, dají ti infuzi, ve větší nemocnici slouží i neurolog…jinak mně na migrénu nejlíp fungovalo ledová cola, ale pravá, slaný brambůrky nebo tyčinky a jít to zaspat do zatazený místnosti s pokud možno studeným vzduchem, jo v létě to šlo blbě, tak jsem si aspoň dala mokrý ručník k posteli k hlavè, od neurologa jsem měla napsaný léky, ale jak jsem je nevzala. včas, zabíral nejlíp paralen a fakt vypnout mobil, pc, tv a spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
26.5.18 17:17

Jak se vydupává či trvá na vyšetření toho, co si člověk myslí, že je potřeba? Já měla doposud za to, že lékaři jsou oproti jiným na tohle studovaní a vědí co dělají, kdy je potřeba jaké vyšetření. Nenapadlo by mě jim diktovat, co mají dělat.
Jak bylo psané výše, pokud je migréna taková, že nejde zvládat, zajdu na pohotovost.
Pokud se zdravotní stav natolik zhorší, domluvím se o dalším postupu s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.19 22:11

na migrénu

Dámy, mám 1 špatnou a 1 dobrou zprávu. Migréna se vyléčit nedá. A ta dobrá celkem úspěšně se dají potlačit záchvaty. Ale ne klasickými analgetiky, ale řadou triptanů. Stopro návštěva neurologa. Co to spouští na to nikdo nepřišel, je toho celá řada! Věřte, že i já jsem středně až silný migrénik a jsou to muka :(
ale co mohu doporučit-pít, pít a pít..hýbat se hlavně s krční páteří, spát mx 6-8hodin. jíst pravidelně. A také užívat hořčík, ten ty záchv. může i zmírnit. :lol: Držím palečky! Nika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
27.5.20 05:25

@Pudloslava
Prosím Tě, zjistila jsem, že nejhorší migrény mám asi z „hladu“. Není to ani o hladovění, ale spíše asi o nějakém posunutí jídla třeba o 2-4 hodiny anebo jídlo s nižším kalorickým příjmem.
Př. Mám hlad, ale ještě chci hodinu/dvě počkat.
Někam jedu na celý den, dám si jednou za čas lehčí menší jídlo (kaloricky třeba poloviční) a je to průšvih.
Nějak v tom hledám logiku. Pod pojmem migréna z hladovění si totiž představuji něco jiného. Minimálně půldenní hladovění je doslova průšvih (poslední zkušenosti z nemocnice kvůli vyšetření či zákroku).
Vždy to jsou nezvladatelné migrény s VAS k 8-9, kdy už pak skoro/někdy vůbec ani nezabírají léky (kapač. Dolminy, Novalginy apod) k tomu vyletí tlak +-200/120.
Jediná rada je asi pravidelně jíst, ale co dělat když to nejde?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
27.5.20 06:56

@Evkad no a potřebuješ hladovět často? Držíš dietu?
POkud by ses ocitla v situaci, ze by ses nemohla najíst, byla by moznost vzít si preventivne treba Ibuprofen, ale nevím, jestli by v té situaci nebylo výhodnějsí nosit s sebou nejaky hroznový cukr - jestli je to hpoglykemie, která ti to spozští - nutno vyzkoušet. Pokud by mělo jít o lékařské vyšetření, byla by možnost vzít si čípek, nebo si dát triptan v nosním spreji - pokud by to teda neinterferovalo s konkrétním vyšetřením, před operací bys neměla žádná NSA kvůli krvácivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
27.5.20 07:39

@Pudloslava Hladovět nepotřebuji, ale občas se to stane. Třeba pod-večerní léky na lačno - tak tam jsem narazila. Dieta by se hodila, ale to vím, že nedám. A hypoglykemie - cukr mám spíše hraniční. Asi bude dobrá varianta hroznový cukr. Nosní triptany néé - po něm mi bylo o 100% hůře (asi před 15-ti lety) a celkově mi triptany nedoporučili (v té době odůvodněno nálezem ložisek na mr). Je tedy lepší pokud očekávám hladovku si dát předem analgetika než čekat na rozjetí migrény? I když jsem toto v nemocnici hlásila, tak se vždy čekalo a potom to už nešlo zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
27.5.20 12:15
@Evkad píše:
@Pudloslava Hladovět nepotřebuji, ale občas se to stane. Třeba pod-večerní léky na lačno - tak tam jsem narazila. Dieta by se hodila, ale to vím, že nedám. A hypoglykemie - cukr mám spíše hraniční. Asi bude dobrá varianta hroznový cukr. Nosní triptany néé - po něm mi bylo o 100% hůře (asi před 15-ti lety) a celkově mi triptany nedoporučili (v té době odůvodněno nálezem ložisek na mr). Je tedy lepší pokud očekávám hladovku si dát předem analgetika než čekat na rozjetí migrény? I když jsem toto v nemocnici hlásila, tak se vždy čekalo a potom to už nešlo zastavit.

Někteří pacienti to tak úspěšně praktikují třeba při menstruační migréně. Ber to jako test. A dej vědět.
Ale když už máš mít u sebe tablety, můžeš zrovna tak mít u sebe nějakou svačinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
27.5.20 18:45

@Pudloslava Ono mi to došlo až nyní, že jsou asi z hladu z posunutí o pár hodin nebo nízkého příjmu kalorií.
Jen se mi to spojilo s marným skoro třítýdenním bojem, kdy poslední migréna byla nejhorší a začala, když jsem hladová hodinu čekala kvůli pravidelným lékům na lačno.

Ad lékové prevence - spíše když není zbytí a vím/tuším co bude následovat stejně jako u jiných vyvolávačů.

A co mám zkušenost z plánované hladovky před vyšetřením/zákrokem, tak když jsem se snažila sama si vzít něco preventivního, tak to zabralo na určitou dobu, ale pak už ne. Jen se mi pokaždé snažili dát „co nejslabší“, takže to bylo k ničemu a třeba operaci téměř odložili kvůli vys. tlaku z migrény. Proto se ptám jestli trvat na řádné profylaxi. I když je upozorním, tak je to téměř zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
27.5.20 20:04
@Evkad píše:
@Pudloslava Ono mi to došlo až nyní, že jsou asi z hladu z posunutí o pár hodin nebo nízkého příjmu kalorií.
Jen se mi to spojilo s marným skoro třítýdenním bojem, kdy poslední migréna byla nejhorší a začala, když jsem hladová hodinu čekala kvůli pravidelným lékům na lačno.

Ad lékové prevence - spíše když není zbytí a vím/tuším co bude následovat stejně jako u jiných vyvolávačů.

A co mám zkušenost z plánované hladovky před vyšetřením/zákrokem, tak když jsem se snažila sama si vzít něco preventivního, tak to zabralo na určitou dobu, ale pak už ne. Jen se mi pokaždé snažili dát „co nejslabší“, takže to bylo k ničemu a třeba operaci téměř odložili kvůli vys. tlaku z migrény. Proto se ptám jestli trvat na řádné profylaxi. I když je upozorním, tak je to téměř zbytečné.

jestli myslíš klasickou profylaxi migrény, tak to bych nebrala, pokud se dá záchvatům zamezit nějakým režimem - zaleží, jak to v reálu zvládáš hlídat. Ale ta profylaxe taky není 100%, musí se často zkusit víc různých druhů - možná by pro tebe byly dobré betablokátory, když ti lítá tlak.
když máš být nalačno před zákrokem, obvykle léky můžeš. lady by šlo o gastroskopii a pod. POkud bys léky nemohla, tak by se právě nabízel ten čípek, který by ale nesměl působit na srážlivost krve, takže v podstaě zvývá tramallový nebo paracetamolový, případně některý z těch spešl míchaných třeba s ergotaminem, to by se ale muselo předjednat s anesteziologem. A vyzkoušt, jestli ti to vůbec zabírá, ještě než na operaci půjdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama