Reklama

Kolegyně v jedné kanceláři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 14:47
Kolegyně v jedné kanceláři

Ahoj,

prosím o radu, sedím v jedné kanceláři s o 21 let starší kolegyní, kolegyně je VŠ, já VOŠ. Musím říct, že ona občas ráda prohodí věty typu,,to víš, my vysokoškoláci,, a­pod.

Sedíme spolu už druhý rok, předtím jsem měla kancl sama, bohužel jsme se stěhovaly a ona mi byla přidělena, ze začátku to bylo úplně v pohodě, i když ona se hodně vykecává…

Jenže poslední dobou na ní mám už mega alergii! Neustále si mluví sama pro sebe, když něco dělá - ale stylem, že komentuje všechno co si zapisuje do PC, atd. Nedělá to schválně, je to její zvyk, ale začíná mě to fakt…

Zjistila jsem, že na minulém pracovišti to prý dělala taky (odešla k nám, ale nebyla vyhozena).

Třeba řekne: no, prosím Tě, co to děláš?
Já: co dělám?
ona: ale néé, to myslím pC

a furt se chce se mnou bavit, za prvé nevím o čem se s ní mám bavit, děti nemám, ona má dvě už na VŠ (taky se s nima furt chlubí) a o svém soukromí s ní moc mluvit ani nechci

Poslední dobou je to fakt krize, ona furt mektá tu svoji samomluvu, furt se chce se mnou bavit, i když třeba vidí, že mám práci apod.

A teda ještě jedna věc… občas prdí, fakt si normálně prdne (jí furt samou zeleninu i ředkvičky v práci - ty bych si do práce fakt nevzala) a pak já chodím otvírat okno a ona mi ještě říká, že je tady nějaká zima :zed:

Průser je, že si nemám kam přesednout :-( Teď to řeším tak, že mám sluchátka a pouštím si hudbu, takže s ní nemusím mluvit a ještě si dělám svojí práci, ale ona mi teď furt říká: co jsem Ti udělala? Proč se se mnou nechceš bavit?

Nevím jak jí slušně poslat do pr… :jazyk:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 09.02.17 14:48

Ty sluchátka, jí řekni, že posloucháš meditační hudbu, a že ti pomáhá se soustředit.

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 09.02.17 14:53

Tak já bych jí zkusila zavést ráno a třeba přes oběd „povídací hodinku“..ať se vykecá a pak dala na uši sluchátka s omluvou, že se potřebuješ sousředit na práci. A jí to i vysvětlila, že to není, že se s ní bavit nechceš, ale stejně tak jako ona si potřebuje u práce povídat, tak ty zas naopak potřebuješ klid.
To prdění je blbý, to teda nevím, jak bych řešila :roll:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 14:59

Začni prdět ty

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 09.02.17 15:02

Asi tam nevidím ten problém, vidím z tvé strany jistou netoleranci.
Mám taktéž o 25 let starší kolegyni, která neustále komentuje, co dělá na PC. Nevadí mi to. Je mi to jedno. Dost často si taky chce povídat a stěžuje si na svůj život. Vyslechnu ji, nijak zvlášť to dál nerozvádím, ale nevadí mi to. Taky jí v kanceláři klidně ředkvičky, zelí, rybu. Tak to chvilku zasmrdí no…
Neustále máme otevřené okno, protoze kolegyně je obézní a je jí pořád horko. Tak do práce chodím víc oblečená.
Asi jsem extrémně tolerantní nebo já nevím…

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 09.02.17 15:04

Tyjo to znám, akorát já měla v kanclu starýho důchodce a ten nechtěl za žádnou cenu odejít do důchodu a taky do všeho kecal. Takže bud vydrzet anebo odejít jinam :))

Jarka K
Závislačka 3911 příspěvků 09.02.17 15:07
@Xsvel píše:
Asi tam nevidím ten problém, vidím z tvé strany jistou netoleranci.
Mám taktéž o 25 let starší kolegyni, která neustále komentuje, co dělá na PC. Nevadí mi to. Je mi to jedno. Dost často si taky chce povídat a stěžuje si na svůj život. Vyslechnu ji, nijak zvlášť to dál nerozvádím, ale nevadí mi to. Taky jí v kanceláři klidně ředkvičky, zelí, rybu. Tak to chvilku zasmrdí no…
Neustále máme otevřené okno, protoze kolegyně je obézní a je jí pořád horko. Tak do práce chodím víc oblečená.
Asi jsem extrémně tolerantní nebo já nevím…

v tomhle případě bych řekla extrémně tolerantní :mrgreen:

Niny
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 09.02.17 15:11

Já se svou drzostí bych si vzala do práce nějaký prášek proti nadýmání, Vyčkala bych okamžiku kdy si upšoukne a šla otevřít okno rovnou. Cestou zpět bych jí na stůl dala ty prášky, se slovy že jí to třeba pomůže a ty nebudeš muset v té zimě tolik větrat.

ale záleží co všechno si k ní můžeš dovolit.

Ostatní asi bych řešila sluchátky a snažila se doufat, že budu moci něco v klidu v práci udělat.

nostress
Extra třída :D 12911 příspěvků 09.02.17 15:23
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím o radu, sedím v jedné kanceláři s o 21 let starší kolegyní, kolegyně je VŠ, já VOŠ. Musím říct, že ona občas ráda prohodí věty typu,,to víš, my vysokoškoláci,, a­pod.

Sedíme spolu už druhý rok, předtím jsem měla kancl sama, bohužel jsme se stěhovaly a ona mi byla přidělena, ze začátku to bylo úplně v pohodě, i když ona se hodně vykecává…

Jenže poslední dobou na ní mám už mega alergii! Neustále si mluví sama pro sebe, když něco dělá - ale stylem, že komentuje všechno co si zapisuje do PC, atd. Nedělá to schválně, je to její zvyk, ale začíná mě to fakt…

Zjistila jsem, že na minulém pracovišti to prý dělala taky (odešla k nám, ale nebyla vyhozena).

Třeba řekne: no, prosím Tě, co to děláš?
Já: co dělám?
ona: ale néé, to myslím pC

a furt se chce se mnou bavit, za prvé nevím o čem se s ní mám bavit, děti nemám, ona má dvě už na VŠ (taky se s nima furt chlubí) a o svém soukromí s ní moc mluvit ani nechci

Poslední dobou je to fakt krize, ona furt mektá tu svoji samomluvu, furt se chce se mnou bavit, i když třeba vidí, že mám práci apod.

A teda ještě jedna věc… občas prdí, fakt si normálně prdne (jí furt samou zeleninu i ředkvičky v práci - ty bych si do práce fakt nevzala) a pak já chodím otvírat okno a ona mi ještě říká, že je tady nějaká zima :zed:

Průser je, že si nemám kam přesednout :-( Teď to řeším tak, že mám sluchátka a pouštím si hudbu, takže s ní nemusím mluvit a ještě si dělám svojí práci, ale ona mi teď furt říká: co jsem Ti udělala? Proč se se mnou nechceš bavit?

Nevím jak jí slušně poslat do pr… :jazyk:

Tak tady je opravdu každá rada drahá. Ty sluchátka vyřeší polovinu problému, ale
to prdění by mi opravdu vadilo. Možná bych jí opatrně sdělila, že se povídá, jak máme v kanceláři „naprděno“. :) Třeba by se chytla za nos. :think:

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 09.02.17 15:29

Mám něco podobného, taky řeším sluchátky. Na podobný dotaz jsem reagovala tím, že mi hudba pomáhá soustředit se na práci. Od té doby ticho… Teda aspoň já nic neslyším :mrgreen: Mám samozřejmě hlasitost na málo, abych slyšela telefon nebo že mi říká něco fakt pracovního, ale já neslyším tyhle její samomluvy. Ale s tím prděním - popravdě - nevím. Tam, jak píše @nostress by asi fakt pomohlo něco v tom smyslu, že se o našem kanclu povídá, že to v něm páchne. Víš, jen tak prohodit, třeba když si ráno děláte kafe nebo tak. Ale jinak žádné ´decentní´ řešení nemám :nevim:

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.02.17 15:33

J8 jsem se povídání kolegyň a jiné zvuky naučila ignorovat a sluchátka nepotřebuju, ale taky jsou řešení. Když si se mnou chce někdo povídat a nemám na něho náladu, prostě se omluvím, že teď mám rozdělanho něco důležitého a potřebuju se soustředit. To prdění nevím, pokud máte dobré vztahy, zkusila bych zmínit, že mi moc pomohly prášky proti nadýmání, že by se jí třeba taky hodily. Nebo jak už je zmíněno výše, o vaší kanceláři se říká, že tam máte smrad, tak budete muset víc větrat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 15:34

Možná jestli těmi sluchátky fakt nevytváříš zbytečně dusno..prdění je teda ošemetný- znám to z práce od šéfa (anonym) a to se prostě nedá rozumně říct..tak aby se druhá strana necítila blbě..no a co se týká samomluvy a neustálého vykecávání- prostě bych jí to řekla, že se díky tomu nemůžeš soustředit.-) my si s kolegyní vždy řekli - ted se nekecá, ale maká a maximálně jsme řešili pracovní problém.. ale z toho tvého úvodu bych řekla, že ti spíš leze na nervy, prostě ponorka? takže tady každá rada drahá.-)

kotyk
Echt Kelišová 7864 příspěvků 09.02.17 15:40

Sluchátka a slušná omluva, že nejsi tak multitaskingová osoba (nebo neslušná s dovětkem, že holt nejsi ten VŠ ;) ) a můžete si udělat třeba kecací pauzy na protažení.

Je to starší paní, to už prostě to trávení tak nafachá :mrgreen: Počkej za dvacet let.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 15:41

Buď ráda, že s tebou mluví. Já mám kolegyni a ta se naprdla a už rok se mnou nemluví, ani mě nepozdraví. Občas je to dost nepříjemné, ale na druhou stranu, zase mám od ní klid a nemusím dělat práci za ní jako dřív.

No, k tomu prdění. To je fakt blbý. Já v minulé práci seděla v kanclu s kolegou. Byl fajn, ale taky občas prděl. A jednou, když jsem se na něj koukla, jako, že už zase, tak mi řekl. No, přeci si nevyvalím bok. Byl teda prase, ale tímto výrokem mě odrovnal, že jsem se začala smát a otevřela jsem prostě okno.

Radši anonymně, nerada bych, aby si to přečetl někdo známý a poznal mě.

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 09.02.17 15:44

Jasně…aby se druhá strana necítila blbě tak se budu cítit blbě já že… :nevim:
až si prdne, normálně bych se ji zeptala jestli nemá nějaké zdravotní problémy..jestli ano, je to blbý, jestli ne, tak bych ji poprosila zda by až to na ni přijde nešla za dveře..že ti to je nepříjemné a že pak zbytečně větráš..
jinak kecání znám..já poslední rok v práci před mateřskou dělala se sluchátkama..ko­legyně i tak trpěla samomluvou ale už aspon nemusela předstírat že ji poslouchám..nakonec si našla jinou obět a vykecávala z kolegyní z jiného kanclu po telefonu..to že pořád mluvila mi nevadilo, hlavně že nemluvila do mě.. :nevim: ( na mě )

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama