Odborná praxe na Úřadu práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 09.02.17 13:21
Odborná praxe na Úřadu práce

Ahojte, chtěla jsem se zeptat jestli někdo z vás dostal možnost odborné praxe na úřadu práce. Tato odborná praxe by měla být pro absolventy do 30 let. Dostala jsem tuto nabídku, ale spíš mi bylo zatím jen oznámeno, že se mám dostavit na nějaký pohovor k vedoucímu. Zajímalo by mě, jestli tato praxe je placená a na jak dlouho je. A celkově co se od člověka čeká, a co ho čeká:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:35

Před 9 lety jsem na ÚP absolvovala „kolečko“. Šlo o roční praxi, holky a kluci mezi 20-25 lety. Brala jsem minimální mzdu, ale zase bylo co napsat do životopisu.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 09.02.17 13:45

Jo, to jsem dělala, je to pro lidi bez praxe, 12 měsíců ti budou dávat prachy z projektu EU, a zaměstnají tě u nějaké firmy.

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 09.02.17 13:49

@hudečice u firmy ne, řekla mi, že mě šoupnou někde na nějaký odbor
Tak o peníze mi nejde. Přece jen krom studii nemám co do životopisu napsat, takže spíš fakt o to mi jde.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 09.02.17 13:50
@Glumka píše:
Tak o peníze mi nejde. Přece jen krom studii nemám co do životopisu napsat, takže spíš fakt o to mi jde.

Aha, tak to jo. Já si našla i svého zaměstnavatele a ten na mě čerpal rok dotace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:52

Já byla právě přímo na ÚP. Každou nás šoupli jinam. Někoho na odbor právní, někoho na příjem uchazečů a tak.
Anonymní z 13:35

luccifera
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 09.02.17 13:53

Dělala jsem v projektu pro mladé do 30 let, domluvila jsem si práci v muzeu v mém oboru, oni byli na UP přihlášeni, že žádají v tomto programu o zaměstnance a dostávala jsem normální tabulkový platový výměr. Sice směšný, ale v té době jsem byla neskutečně vděčná

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 13:56
@Glumka píše:
Tak o peníze mi nejde. Přece jen krom studii nemám co do životopisu napsat, takže spíš fakt o to mi jde.

Známá to dělala a pak když se tam uvolnilo místo, tak jí přijali, protože už měla zkušenosti a byla zapracovaná. Bylo to na menším městě, takže za jiných okolností tam bylo na podobná místa hodně zájemců.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 09.02.17 13:58

Podmínka za mě byla, že musím být více jak 4 měsíce v evidenci

Arome90
Povídálka 16 příspěvků 09.02.17 16:36

A nemyslíš staz?
Me takto zaměstnali na rok, nebyla jsem zaměstnancem UP, ale pod záštitou agentury. Jelikož jsem se osvědčila, a prace me fakt bavila, tak jsem nyní uz zaměstnanec UP

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 09.02.17 21:32

@Arome90 jo vím co myslíš, to byly stáže z Eu předtím. Ale mě řekla, že to je odborná praxe pro absolventy co jsou 5 měsíců na pracáku.

marika.k.1
Povídálka 18 příspěvků 11.02.17 09:09
Odborná praxe na ÚP

Tak se k vám s dovolením přidám. Tato praxe mi byla nabídnuta teď. V úterý mám přijít na nějaké výběrové řízení. Nevíte někdo co mám od toho čekat? Na co se ptají nebo jestli po mě budou chtít něco ukázat co umím atd.? Předem děkuji

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 11.02.17 16:49

@marika.k.1 asi nám jen poví co se od nás čeká a na jaký odbor nás strčí:p

Glumka
Kecalka 338 příspěvků 03.05.17 18:09

@Arome90 ahoj můžu se tě zeptat co po tobě na té stáži chtěli? Jestli něco v mezích administrativy základní a nebo prostě něco moc složitého co dělají kmenoví zaměstnanci atd.? @marika.k.1 tak co povedlo se?

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 03.05.17 18:58

Ja jsem na teto stazi nebyla, ale mela by to byt prevazne nejaka archivace ci skenovani dokumentu a pak podle toho, jak je clovek sikovny. Vyberove rizeni je jen formalita, hlavni je splnovat formalni pozadavky pro prijeti. Zamestnani je pres agenturu, akorat je to bohuzel velice spatne placene.

@Glumka píše:
@Arome90 ahoj můžu se tě zeptat co po tobě na té stáži chtěli? Jestli něco v mezích administrativy základní a nebo prostě něco moc složitého co dělají kmenoví zaměstnanci atd.? @marika.k.1 tak co povedlo se?
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >