Reklama

Práce v Ostravě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 09.02.17 11:09
Práce v Ostravě

Zdravím všechny :mavam:
Potřebovala bych poradit. Jak je to aktuálně s prací v Ostravě? Dá se tam sehnat práce, která uživí? Také bych mě zajímalo, jak je to v Ostravě s bydlením a, celkově, jak se tam žije? Nikoho tam neznám a ráda bych věděla, na co se připravit. Díky moc! :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4213 příspěvků 09.02.17 11:15

@AreYouWithMe
Práce: v některých oborech je tam nedostatek lidí - například obsluha CNC strojů, nástupní plat 36 tisíc a prý není nikdo k sehnání. Záleží, v jakém oboru práci sháníš, zda jsi kvalifikovaná nebo ne.

Bydlení - ceny ještě celkem příznivé, jak koupě bytu, domu, tak pronájem. Co se služeb týká (ať už školství, zdravotnictví, nebo obchod, restaurace zábava), tak je to takový tuzemský standard. Vlastně mi v Ostravě nic nechybělo, ale pravda, vždy tam jsem jen na pár dnů, cca 2-3 v měsíci, max týden.

Kousek za Ostravou nádherné a stále (narozdí od Krkonoš) nepřelidněné Beskydy. Kousek krásná místa v Polsku.

Za sebe říkám, že bych neměl sebemenší problém se tam z Prahy přestěhovat.

Framik
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 21 inzerátů 09.02.17 11:16

@AreYouWithMe
Nevim jake pozadavky na praci mas, co bys chtela delat, jakou mas kvalifikaci. Prace se tu da pro zenu najit jak mene kvalifikovana tak I vysoce kvalifikovana. Bydleni nabizi se k prodeji hezke byty jak v nove zastavbe tak I na sidlistich, najit hezky byt k pronajmu take neni problem, ani koupe RD.
Kulturni vyziti jak ve velkem meste (samozrejme nejsme Praha) ja jsem v Ov spokojena a nemenila bych.

renduli
Závislačka 2980 příspěvků 09.02.17 11:17

Tak ono taky závisí, jaká práce. Jakou máš kvalifikaci atd. Pokud je ti jedno, co to bude za práci, tak asi není problém. Ake nejlepší podívat se na konkrétní nabídky na inzertních webech, abys získala představu.
Co se týče bydlení… nemám konkrétní zkušenosti z nedávné doby, ale myslím, že není problém sehnat pronájem (ještě tak před rokem dva moji známí docela dlouho sháněli nájemníky). Třeba RPG má dost bytů volných, i když neříkám, že to je nejlepší pronajímatel v Ově.

AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 09.02.17 11:31

Mám maturitu, jazyky, ale pro začátek bych v podstatě brala jakoukoli práci, která mě uživí. Slyšela jsem, že právě práce je v Ostravě problém a mám z toho docela děs. :oops: Jinak se práce nebojím a makat umím…jen aby se nějaká práce našla.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 09.02.17 11:35
@AreYouWithMe píše:
Mám maturitu, jazyky, ale pro začátek bych v podstatě brala jakoukoli práci, která mě uživí. Slyšela jsem, že právě práce je v Ostravě problém a mám z toho docela děs. :oops: Jinak se práce nebojím a makat umím…jen aby se nějaká práce našla.

Bydlím v Ostravě 5 let. Bydlení je krásné u Bělského lesa, i dostupné. Co se týče práce, záleží, jakou práci hledáš - v jakém oboru. Hodně berou do Hrabůvky, do výroben. Peníze jsou tam taky pěkné.

Ladein
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 11:46

Já se Ti můžu vyjádřit k bydlení - vše jak psali výše je pravda. Zrekonstruovaná 3+1 za 1 200 000,– loni nebyl problém (Výškovice). Navíc Ostrava je hodně zelená a v celekm dosti částech Ovy je to kousek do přírody - Bělský les, okolí Odry, Ostravice, za Porubou.
Kultury je tam také dost.
Za mě Ostrava ano :pankac: :srdce: :potlesk:

renduli
Závislačka 2980 příspěvků 09.02.17 11:46

@AreYouWithMe Přesně jak píše hudečice - do výroben a montoven nabírají pořád. Asi na pokladnu by to taky neměl být problém nebo do call center.
Pokud máš ale vyšší ambice, tak to hledání už může chvíli trvat. Ale pokud zatím vezmeš cokoli, tak si myslím, že to problém nemusí být.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 09.02.17 11:55
@AreYouWithMe píše:
Dá se tam sehnat práce, která uživí?

Záleží, co umíš a co je pro tebe práce, která uživí :nevim:

Ale jestli:

@AreYouWithMe píše:
Mám maturitu, jazyky, ale pro začátek bych v podstatě brala jakoukoli práci, která mě uživí.

Tak to není žádné super vzdělání, navíc bez praxe. Asi chceš něco čistého, spíše administrativa. To bych zase tak růžově neviděla :nevim:

AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 09.02.17 12:07

Děkuji Vám všem za příspěvky. :mavam: Jak říkám, pro začátek by mi nevadilo pracovat na fabrice, nebo dělat prodavačku v supermarketu. Prací, která uživí, myslím takovou, která mi pokryje náklady na nájem, dopravu, jídlo, atd.
Co se týče bydlení, nemám možnost si byt koupit. Budu si tedy hledat podnájem.
Zajímá mě, je v Ostravě ovzduší tak špatné, jak se říká? Zeleně je tam dost, tak si říkám, že tak hrozné by být nemělo…
Jinak, jací jsou tam lidé? Budou mě tam strašně moc nesnášet proto, že jsem z Prahy, nebo se v Ostravě na tohle nehraje? :mrgreen:

Ladein
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 12:28

S tím ovzduším nevím - já bydlela v Zábřehu a bylo to tam tak jako všude ve městě si myslím. Když to srovnám z Olomoucí, tak tady se mi při inverzi dýchalo hůře nez v Ově.
Jací jsou lidi? Mi příjde, že upřímní a s ničím se ne.erou, svérázní. Mnohdy to může vyznít, že sprostí, ale jak se říká - bo není čas…
Znám 3 lidi z jiného kraje (jeden z nich můj partner) a říkal, že ze začátku si myslel, že s ním mluvím jako bych si ho nevážila. Ale to je tím, že se mluvíme rychle a rázně ať se můžeme věnovat něčemu dalšímu :P Mluva je taková drsnější. Tak počítej, že si z Tebe asi budou dělat srandu, ale nemyslím, že to bude něco zákeřného. Ber to s humorem :lol: :mrgreen:
Jak mi ta ostravština chybí :,(

Ladein
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 12:32
@AreYouWithMe píše:

Co se týče bydlení, nemám možnost si byt koupit. Budu si tedy hledat podnájem.

A už víš ve které části si ho budeš hledat?

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 09.02.17 12:33

Žije se tu dobře, práce tu je dost, předsudky vůči těm z Prahy nemáme, to jsou urban legends :mrgreen: Celkově si myslím, že na nedostatek pracovních míst v Ostravě skuhrají akorát ti neschopní. Každý, kdo jen trošku chce si práci najde bez větších potíží.
Ale samozřejmě záleží na tvé kvalifikaci, opravdu nejsnáze se uchytí odborní pracovníci ve výrobě a samozřejmě v IT. Pokud máš na to vlohy, vím tak o deseti firmách, co by za schopnou posilu platily málem zlatem… Pak taková ta klasika, prodavačky se třeba shánějí pořád.
Co se nájmu týče, taky to tu není vyloženě špatné, samozřejmě záleží na tom, v jaké lokalitě budeš bydlení shánět. Tím, že jsou tu dvě VŠ, nebývá zpravidla problém sehnat bydlení v centru nebo v Porubě i mimo realitní kanceláře (pokud bys do začátku snesla spolubydlení, jsi na tom ještě lépe).
Kvalita ovzduší ej v některých městských částech horší, jinde lepší, ale není to taková tragédie, jak se tvrdí. Bydlím kousek od Bělského Lesa a je to skvělé. Neměnila bych

renduli
Závislačka 2980 příspěvků 09.02.17 12:35
@AreYouWithMe píše:
Jinak, jací jsou tam lidé? Budou mě tam strašně moc nesnášet proto, že jsem z Prahy, nebo se v Ostravě na tohle nehraje? :mrgreen:

No tak hlavně si dej bacha, abys neprovokovala s těma svejma pražskejma koncovkama :mrgreen: a protáhlým přízvukem. Bo my Ostravaci mame kratke zobaky :mrgreen: :mrgreen: Ale ne, myslím, že to bude v pohodě. :D :kytka:
Vždycky záleží na konkrétních lidech, se kterými se budeš stýkat. Je to vlastně jako všude - jeden je takový, jiný makový. Ale v globálu si nemyslím, že by tě tu někdo nebral jen proto, že jsi z Phy.

Framik
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 21 inzerátů 09.02.17 12:37

@AreYouWithM
Ovzdusi se tu hodne zlepsilo co Mittal koupil filtry na kotle dost je to znat. Dokonce I snih byl bily :) inverzi jsme meli teprve pred cca 14 dny to te doby byl klid Praha hlasila casteji inverzi.
A lide? Vsude muzes narazit na hlupaky, ale jsme Moravaci :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama