Reklama

Jak je to s platem a přesčasy v Aholdu? (Albert)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 10:56
Ahold plat (Albert)

Ahojte. V Alberte som začala práve pracovať. Od 1.2.17 dali mi polovičný pracovný úväzok a robím na oddelení údenín. Drina riadna. Po tychto dňoch od 5rana som ledva stala na nohách. A to som fakt zvyknutá drieť tvrdo, čo sa aj priateľ čudoval, že mňa niečo takto zložiť vie. Za tých 5dni som jeden deň mala 12min prestávku. Ináč ani minútu aj keď na ňu nárok mám. Mám problémové obličky (ladviny) a za deň sa často aj niekoľko hodín nedostanem na wc, no to proste nejde, čo je tiež riadne na hlavu! Ale, nikoho to nezaujíma. Všade čítam, že nadčasy sa nepreplácajú, aj keď už teraz mám hodiny navyše odrobene. Tento týždeň ma čakajú ďalšie hodiny navyše. Robila som aj celý víkend a čaká ma ďalšia nedeľa. Neviem koľko sa platí na polovičný pracovný úväzok, ale obávam sa, že to bude slabé. Máte skúsenosti s platom na tento úväzok? Ináč veci že bez prestávok, v jednom kole, bez možnosti si vydýchnuť, stále sledovanie či náhodou na chvíľu nečinne nestojím, to je celkom brutalita. Pri pohovore mi bolo povedané, že nadčasy sa preplácajú. Tak ako je to? :nevim: Fakt sa začínam desiť výplaty… :zed: :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 07.02.17 11:02

Děláš na poloviční úvazek. Takže v od pěti do devíti? to by pro mě byla pohoda, v devět ta honička u uzenin právě začíná. Taky dělám od pěti, končím ve dvě, pauzu taky nemáme, ale můžu si dojít kdykoliv na záchod a jíst mezi dveřma, když mi nikdo nestojí u pultu. Hele buď si zvykneš, nebo skončíš.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 07.02.17 11:05

A nikde při pohovoru ti výši platu neřekli? Nemáš to je smlouvě/platovém výměru nebo tak? Obecně plat v Albertu žádná sláva není. Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale kamarádka pracovala v albertu v Brně a měla tak 10 000 čistého a to neměla poloviční úvazek. Pak šla někam do fabriky k pásu a prý to tam bylo o dost lepší, ať už platově, ale i co se týká přesčasů nebo námahy.

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 11:06
@AstraG píše:
Děláš na poloviční úvazek. Takže v od pěti do devíti? to by pro mě byla pohoda, v devět ta honička u uzenin právě začíná. Taky dělám od pěti, končím ve dvě, pauzu taky nemáme, ale můžu si dojít kdykoliv na záchod a jíst mezi dveřma, když mi nikdo nestojí u pultu. Hele buď si zvykneš, nebo skončíš.

Mám mat 30 hodin týždenne. V Nedeľu som si odmakala 9hodin bez jedinej prestávky. Musím stále niečo robiť, aby som ani chvíľu nečinne nestala. Vážne by ma ale zaujímalo ako je to s tým platom… :think:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 11:06

Ahoj :mavam: nechci tě nějak strašit nebo tak něco, ale Albert je nejhorší. Platí strašně málo :?
Když děláš na plný úvazek tak můžeš mít těch 8000-12000 ale to není nějak moc. Ale jak píšeš ty děláš na polovičním úvazek tak moc toho nebude. Ale jak píšu nechci tě strašit, a třeba můžeš mít dobrý peníze.

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 07.02.17 11:08

@Angie1988 Tak třicet hodin není poloviční úvazek. Podle mě v albertu děláš za minimálku - tj. 64kč/hod

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 11:09
@Liliana08 píše:
A nikde při pohovoru ti výši platu neřekli? Nemáš to je smlouvě/platovém výměru nebo tak? Obecně plat v Albertu žádná sláva není. Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale kamarádka pracovala v albertu v Brně a měla tak 10 000 čistého a to neměla poloviční úvazek. Pak šla někam do fabriky k pásu a prý to tam bylo o dost lepší, ať už platově, ale i co se týká přesčasů nebo námahy.

Píšu že 80,50 Kč na hodinu. Brutto samozrejme. Napr mi ani rodný list malej nevzali ako doklad, že mám dieťa. A píšu, že nadčasy môžem robiť a zamestnávateľ nie je povinný ich preplatiť. Že mi miesto toho môže dať náhradné voľno po dobu nasledujúcich 3mesiacov…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 11:11

Jestli te to uklidni ja delam od 5:00-22:00, jsem tu cely den sama :zed: k tomu mam syndrom drazdiveho tracniku takze kdyz me to popadne musim proste na zachod a to nekdy proste nejde… Delam na jedny benzince… Je to mazec v odpolednich hodinach si ani na ten zachod neskocim…

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 11:11
@AstraG píše:
@Angie1988 Tak třicet hodin není poloviční úvazek. Podle mě v albertu děláš za minimálku - tj. 64kč/hod

Mám v zmluve že polovičný a 30hod týždenne. Absolútne netuším ako sa to tu počíta a čo čakať :O

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 07.02.17 11:12

Za 30 hodin týdně to měsíčně vychází 6834kč v čistém. Plus nějaká koruna za přesčas a víkend + jestli máš děti.

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 11:13
@Anonymní píše:
Jestli te to uklidni ja delam od 5:00-22:00, jsem tu cely den sama :zed: k tomu mam syndrom drazdiveho tracniku takze kdyz me to popadne musim proste na zachod a to nekdy proste nejde… Delam na jedny benzince… Je to mazec v odpolednich hodinach si ani na ten zachod neskocim…

Bože chudatko :O a samozrejme, keď sa ti nepáči, odíď. Však? Ach… :( Ja že iba na Sk je to taká bieda a zamestnanec je otrok…

vulpes
Závislačka 4964 příspěvků 07.02.17 11:13

@Angie1988 šmarjá, platový výměr musí být součástí pracovní smlouvy, jinak je to ilegál. Tys nepodepisovala výši mzdy??

edit: teď čtu v příspěvku výše, že máš definovanou hodinovou mzdu…tak kde je problé? Vynásob počtem hodin tvého úvazku.
Ty přesčasy, to už je jiná věc…dle zákoníku na to jsou pravidla a kdo obchází zákoník, tam je to samozřejmě různé :?

Příspěvek upraven 07.02.17 v 11:17

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 07.02.17 11:15
@Angie1988 píše:
Mám v zmluve že polovičný a 30hod týždenne. Absolútne netuším ako sa to tu počíta a čo čakať :O

80,50 x počet hodin :nevim:

Angie1988
Povídálka 15 příspěvků 07.02.17 11:16

@AstraG mám dieťa, ale keď som stekala rodný list dieťaťa, tak že to nepotrebujú a tak netuším, či mi to vôbec rátajú, lebo napr v dokladoch ktoré som mala priniesť bolo písané, že rodný list dieťaťa ak dieťa mám… Tak som z toho osol… :zed:

orionk
Echt Kelišová 7721 příspěvků 07.02.17 11:16

Já v Albertu byla asi před 10 lety na brigádě… Plat nic moc, spíš nic než moc :mrgreen: Ale že by tam byla taková dřina??? :think: Byla jsem taky na úseku uzenin (v té době se ještě balíčkovalo)… Ráno se musel připravit pult, ale pak byl klid… Doplňovalo se… Normálně jsme mohli na záchod, na svačinu i na cigaretu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama