Reklama

Můžu vzít OČR na 13 leté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 17:56
Můžu vzít OČR na 13 leté dítě?

Dobrý den,
je možnésivzít OČR na dítě, kterému je 13? Zaslechla jsem, že to kdysi bylo jen do 12. Říkalo se tomu paragraf. Je OČR i na starší děti?

Děkuji.

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12338 příspěvků 03.02.17 17:58

Dá se to, pokud doktorka uzná za vhodné.

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 03.02.17 18:17

Lekar ti muze OCR vystavit i na dospeleho pribuzneho (treba manzela nebo nemohouciho rodice). Podstatou je potrebnost osetrovani.

Aspera
Generální žvanilka 20363 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 18:23

@cecetka @vokishka jestli to chápu dobře, tak do 10 let to doktorka napíše na jakoukoliv nemoc, bránící jít do školky nebo školy. Od 10 už třeba na obyč. rýmu ne, ale na zápal plic, kde se musí dítě sledovat v pohodě?

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 03.02.17 18:33

Ocr muzes mit treba i na manzela, ale musi byt duvod, dr to asi nenapise jen tak na rymu treba…

Genovesa
Extra třída :D 11214 příspěvků 03.02.17 18:41

Můj muž měl na mě očr v těhotenství, měla jsem zápal plic a pak nedávno, když jsem měla děsnou angínu. On teda pečoval o dítě, které mám v péči já. Ale princip bude stejný. Pokud má dítě vysoké horečky třeba, pak myslím ano.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 03.02.17 19:13

Mamka na mě měla běžně ošetřovák snad do 15. Bydleli jsme v baráku na vsi a už se vidím, jak s horečkou jdu v zimě do sklepa házet uhláky do kotle, abych nezmrzla. Takže pokud je důvod, tak ošetřovák je i na starší dítě.

ivik21
Neúnavná pisatelka 19997 příspěvků 03.02.17 19:29

Ano, záleží jen a jen na ošetřujícím lékaři, jak potřebu čerpat OČR posoudí a napíše..

vokishka
Extra třída :D 12338 příspěvků 03.02.17 20:17

@Aspera ano.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33077 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 20:37

Ano

Netopirek
Echt Kelišová 7607 příspěvků 03.02.17 20:49

Ano. Jen není automatická jako u dítěte do deseti let. Hodně záleží na doktorce, jedna napíše na požádání, další jen když je vážně důvod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 23:28

Děkuji za odpovědi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama