Můžu vzít OČR na 13 leté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 17:56
Můžu vzít OČR na 13 leté dítě?

Dobrý den,
je možnésivzít OČR na dítě, kterému je 13? Zaslechla jsem, že to kdysi bylo jen do 12. Říkalo se tomu paragraf. Je OČR i na starší děti?

Děkuji.

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12752 příspěvků 03.02.17 17:58

Dá se to, pokud doktorka uzná za vhodné.

cecetka
Kelišová 7359 příspěvků 03.02.17 18:17

Lekar ti muze OCR vystavit i na dospeleho pribuzneho (treba manzela nebo nemohouciho rodice). Podstatou je potrebnost osetrovani.

Aspera
Generální žvanilka 20761 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 18:23

@cecetka @vokishka jestli to chápu dobře, tak do 10 let to doktorka napíše na jakoukoliv nemoc, bránící jít do školky nebo školy. Od 10 už třeba na obyč. rýmu ne, ale na zápal plic, kde se musí dítě sledovat v pohodě?

Kriss Tina
Kelišová 5461 příspěvků 03.02.17 18:33

Ocr muzes mit treba i na manzela, ale musi byt duvod, dr to asi nenapise jen tak na rymu treba…

Genovesa
Extra třída :D 11224 příspěvků 03.02.17 18:41

Můj muž měl na mě očr v těhotenství, měla jsem zápal plic a pak nedávno, když jsem měla děsnou angínu. On teda pečoval o dítě, které mám v péči já. Ale princip bude stejný. Pokud má dítě vysoké horečky třeba, pak myslím ano.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 03.02.17 19:13

Mamka na mě měla běžně ošetřovák snad do 15. Bydleli jsme v baráku na vsi a už se vidím, jak s horečkou jdu v zimě do sklepa házet uhláky do kotle, abych nezmrzla. Takže pokud je důvod, tak ošetřovák je i na starší dítě.

ivik21
Generální žvanilka 20167 příspěvků 03.02.17 19:29

Ano, záleží jen a jen na ošetřujícím lékaři, jak potřebu čerpat OČR posoudí a napíše..

vokishka
Extra třída :D 12752 příspěvků 03.02.17 20:17

@Aspera ano.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 03.02.17 20:37

Ano

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 03.02.17 20:49

Ano. Jen není automatická jako u dítěte do deseti let. Hodně záleží na doktorce, jedna napíše na požádání, další jen když je vážně důvod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 23:28

Děkuji za odpovědi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >