Reklama

Finanční obavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marble93
Kecalka 141 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 14:58
finanční obavy

Ahoj holky.. chtěla bych se zeptat na vase zkušenosti. Čekáme s partnerem první miminko a me popadaji obavy jak to budeme zvladat :( jelikoz jsem neodpracovala dost, nemam narok na mateřskou, ale az na řidičák. Partner pracuje za cca 20000 měsícne.. myslite, ze se to da zvládnout? Hledala jsem nejake prace na doma, ale bohuzel dnes neni nic solidniho, jen same podvody a nebo bizuterie za par haleru/mnoho stravenych hodin praci.. :( zacinam byt zoufala a ničí me to…dekuju za názory

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

freeport
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.02.17 15:02
@Marble93 píše:
Ahoj holky.. chtěla bych se zeptat na vase zkušenosti. Čekáme s partnerem první miminko a me popadaji obavy jak to budeme zvladat :( jelikoz jsem neodpracovala dost, nemam narok na mateřskou, ale az na řidičák. Partner pracuje za cca 20000 měsícne.. myslite, ze se to da zvládnout? Hledala jsem nejake prace na doma, ale bohuzel dnes neni nic solidniho, jen same podvody a nebo bizuterie za par haleru/mnoho stravenych hodin praci.. :( zacinam byt zoufala a ničí me to…dekuju za názory

tak záleží jaké máte i výdaje, jestli splácíte hypotéku nebo platíte nájem. Příjem dvacet tis. plus rodičák není zase tak málo, navíc s jedním dítětem.

Marble93
Kecalka 141 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 15:11

@freeport platime „jen“ najem.. zadne dluhy a hypotéky naštěstí nemáme…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 15:11

To mame asi kazda obavy, jak financne zvladnout dite. Prijem 20+ rodicak neni nijak extra malo. Zalezi na tom, jestli platite najem/hypoteku a jak velkou a jake mate standarty… Nekdo vystaci i s mensim prijmem, nekomu ani padesat nestaci. To si musite vyresit s partnerem, tady to tezko posoudime :nevim:

freeport
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.02.17 15:14
@Marble93 píše:
@freeport platime „jen“ najem.. zadne dluhy a hypotéky naštěstí nemáme…

To se poddá, neboj. Obavy jsou normální, taky jsme vyšilovala, jak to všechno dáme. Plinky můžeš nakupovat v akcích, kojit co nejdéle, oblečky z druhé ruky. Sama toho potřebovat moc nebudeš. Já rodičák přežila v teplákách a teniskách. A třeba se ti v budoucnu naskytne nějaká rozumná brigáda nebo přivýdělek.

medunka23
Kelišová 6767 příspěvků 03.02.17 15:19

Pokud partner splňuje ke dni porodu nárok, tak můžeš o výši rodičáku žádat přes něj, ale propočítej si to aby ti ta částka vyšla až do těch 3 let dítěte

Alušáček
Závislačka 3086 příspěvků 03.02.17 15:21

@Marble93 Pokud nemáte dluhy, neplatíte alimenty na nějaké další děti, jsou to peníze čistě jen pro vás a miminko, tak se z takové částky jistě dá bez problému zaplatit nájem, jídlo a určitě ještě zbyde… ;)

podaji
Kecalka 391 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 15:23

My bydlime v praze pritel bere ted v zime 20 ja 10 rodicak. Nemame hypo dum je nas. Pouzivam latkove pleny prckovi je ted rok takze uz basti vic. Nasetreno mame ale zatim sem na to nemusela sahnout a dokonce i usetrime :lol:

balkanka
Kecalka 232 příspěvků 03.02.17 15:27

Prijem je pekny, ale zalezi hodne na vydajich jake mesicne mate, ono si jde vzit i materskou nejak pres partnera a pres nej to vypocitat, aby jsi mela narok na materskou, ale nevim jestli nemusite byt manzele.

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 03.02.17 15:28

Záleží jaké máte náklady na bydlení, ale myslím, že z té částky se dá bez problémů žít. A občas se najdou i solidní brigády z domova, takže třeba se ti poštěstí a na něco narazíš :)

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 03.02.17 15:35

@Marble93 práce z domů je dost, záleží, co umíš.
Jinak si vol rodičák přes muže. Pokud platíte jen nájem, tak vyžijete ale na vyskakování to nebude.

medunka23
Kelišová 6767 příspěvků 03.02.17 15:40
@balkanka píše:
Prijem je pekny, ale zalezi hodne na vydajich jake mesicne mate, ono si jde vzit i materskou nejak pres partnera a pres nej to vypocitat, aby jsi mela narok na materskou, ale nevim jestli nemusite byt manzele.

manželé být nemusí, musí to být otec dítěte, jde o to, že tu částku 220tis si potom může rozpočítat na jak dlouho chce, což u rodičáku nelze, takže si dejme tomu může dát celou dobu rodičák na částku 7tis měsíčně a ne prvních 9 měsíců 7200 a pak 4000 do 4 let věku dítěte

Marble93
Kecalka 141 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 16:14

Děkuju všem za názory! :) Jsem jen ze vseho moc vykolejena a vystresovana :( tak snad to zvladneme.. ostatne-budeme muset :)

balkanka
Kecalka 232 příspěvků 07.02.17 16:45

@medunka23 tak jsem zase o neco chytrejsi :-) kamaradka si tak taky nechala udelat a vypocitali ji materskouo pres chlapa, ale ona je vdana, tak jsem si nebyla jista :-), to by mohla tazatelka splnovat a ma to v pohode :-)

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 07.02.17 18:09

@Marble93
Práce z domu se najít dá, ale musíš něco umět. Jen nejsou všude vystavený a není kolem toho „super výdělek“ a rádoby screenshoty z účtu. A předevší to není nic nedělání a kvládání spamu na internet.

Jinak výdaje si spočítat dokážeš, takže snad i zjistit jak se s tím dá nebo nedá žít.

Mě třeba 20 000 + nějakých 5 000 nic extra nepřijde. Ale to jste asi měli uvažovat dřív…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama