DPP u více zaměstnavatelů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

louskacek2
Kelišová 5508 příspěvků 08.02.17 21:16
DPP u vice zamestnavatelu

Holky mam dotaz pracuji v soucasnosti na DPP u jednoho zamestmnavatele ( pozn. k tomu pobiram RD) prijem cca max. 5000 mesicne. Ted jsem podepisovala novou smlouvu od 1.1.207 do 31.12.2017 na 300 hodin samozrejme. Jen ted se mi vyskytla vyhodnejsi nabidka s vetsi hodinovou sazbou u jineho zamestnavatele.
Ma otazka zni kdyz se rozhodnu nyni pracovat pro noveho zamestnavatele na DPP a u toho stareho skoncit. Co musim udelat? Jasne dohodnout se se soucasnym zamestavatelem na vypovedi (koukala jsem ze bud dohoda a nevo 15 dni od pisemneho doruceni ze?). Ruzove prohlaseni mam podepsane s tim ze uplatnuji slevu…tam bych tedy dopsala ze od 1.3. neuplatnuji ze a u noveho zamestnavatele zase podepsala ze od 1.3. uplatnuji slevu na dani.
Otazka dalsi ted mam u toho puvodniho odpracovano treba 100 hodin. A u toho noveho tedy mohu dalsich 300? Nebo se to scita a jen 200?
Predem dekuji za odpovedi :mavam:

Reakce:

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:21

Dpp je vždy jen na 300h / rok, ale spousta zaměstnavatelů to obchází
každý zaměstnavatel - 300h
lze mít podepsat pouze jediné růžové prohlášení

louskacek2
Kelišová 5508 příspěvků 08.02.17 21:23
@blabla123 píše:
Dpp je vždy jen na 300h / rok, ale spousta zaměstnavatelů to obchází
každý zaměstnavatel - 300h
lze mít podepsat pouze jediné růžové prohlášení

ano to vim ale jen pro jednoho zamestnavatele v mesici to bych dodrzela pro soucasneho leden-unor a pro noveho brezen-prosince

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:27
@louskacek2 píše:
ano to vim ale jen pro jednoho zamestnavatele v mesici to bych dodrzela pro soucasneho leden-unor a pro noveho brezen-prosince

pokud jsi podepsala růžové potvrzení, tak se pak dohodni se zaměstnavatelem, že ho potřebuješ zrušit. :-)

Janee19
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 08.02.17 21:28

DPP smluv muzes mit u ruznych zamestnavatelu kolik chces. Prohlaseni muzes podepsat jen jedno, ale lze to rozdelit, napr. prvni jen leden-unor, druhy brezen-prosinec

louskacek2
Kelišová 5508 příspěvků 08.02.17 21:34

@blabla123 jj tohle vim to se jen dopise ve zmenach v tom ruoźovem prohlaseni.

Jde my spis o tech 300 hodin jak to je to nikde nemuzu dohledat. A s tou vypovedi kdyby nebyla dohoda…

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:40
@louskacek2 píše:
@blabla123 jj tohle vim to se jen dopise ve zmenach v tom ruoźovem prohlaseni.Jde my spis o tech 300 hodin jak to je to nikde nemuzu dohledat. A s tou vypovedi kdyby nebyla dohoda…

U každého máš 300 i kdybys měla 10 dohod, tak máš 10*300=3000h

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 08.02.17 21:54

Dohoda je na 300h a je jedno jestli je odpracujes všechny a nebo jen hodinu a už neprijdes. Zadna výpovědní doba tam není. Když řekneš zítra už nepřijdu tak ti musí proplatit co si odpracovala a tim to konci.

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 08.02.17 21:56

Na dohodu u nového zaměstnavatele můžeš odpracovat zase 300 hodin. U současného zaměstnavatele můžeš zrušit dohodu způsobem, který je uvedený v dohodě a nebo pokud tam není, tak můžeš dát výpověď s 15denní výpovědní lhůtou, která se počítá ode dne doručení druhé straně nebo se můžete dohodnout na ukončení k jakémukoliv dni.

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 08.02.17 21:57
@JancaS84 píše:
Dohoda je na 300h a je jedno jestli je odpracujes všechny a nebo jen hodinu a už neprijdes. Zadna výpovědní doba tam není. Když řekneš zítra už nepřijdu tak ti musí proplatit co si odpracovala a tim to konci.

A na to jsi přišla jak? Dle zákoníku práce je.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 22:26

Můžu pracovat na dvě DPP? - brzy ráno mám práci v jednom DPP a odpoledne mám možnost ještě jednu práci DPP? vadí to něčemu? děkuji.

Lendeš
Kelišová 5403 příspěvků 08.02.17 22:43
@Anonymní píše:
Můžu pracovat na dvě DPP? - brzy ráno mám práci v jednom DPP a odpoledne mám možnost ještě jednu práci DPP? vadí to něčemu? děkuji.

Ano, můžeš. Pokud by to bylo u jednoho zaměstnavatele, tak max. do výše 300 hodin celkem za rok za obě DPP. Pokud je to u jiného zaměstnavatele, tak u každého do výše 300 hodin za rok.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 09.02.17 07:07
@Lendeš píše:
A na to jsi přišla jak? Dle zákoníku práce je.

Omlouvám se za špatnou informaci, mas pravdu, pokud není možná dohoda tak výpověď s 15 denní lhůtou.

louskacek2
Kelišová 5508 příspěvků 10.02.17 12:47

Jeste se zeptam kdyz dane budou podepsane 1.1.-28.2. a posledni vyplata od prvniho zamestnavatele bude proplacena 15.3..Bude zdanena ci nikoliv pac je to vyplata za unor jakoby. Tj. na DPP by byt zdanena nemela ze?
U noveho pak podepisu 1.3.-31.12 a tam uz ej to jasne nezdanene.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 10.02.17 13:28

@louskacek2 no ale ta výplata 15.3. je za únor, takže za dobu, kdy ten papír podepsaný máš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >