Reklama

DPP u více zaměstnavatelů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

louskacek2
Kelišová 5501 příspěvků 08.02.17 21:16
DPP u vice zamestnavatelu

Holky mam dotaz pracuji v soucasnosti na DPP u jednoho zamestmnavatele ( pozn. k tomu pobiram RD) prijem cca max. 5000 mesicne. Ted jsem podepisovala novou smlouvu od 1.1.207 do 31.12.2017 na 300 hodin samozrejme. Jen ted se mi vyskytla vyhodnejsi nabidka s vetsi hodinovou sazbou u jineho zamestnavatele.
Ma otazka zni kdyz se rozhodnu nyni pracovat pro noveho zamestnavatele na DPP a u toho stareho skoncit. Co musim udelat? Jasne dohodnout se se soucasnym zamestavatelem na vypovedi (koukala jsem ze bud dohoda a nevo 15 dni od pisemneho doruceni ze?). Ruzove prohlaseni mam podepsane s tim ze uplatnuji slevu…tam bych tedy dopsala ze od 1.3. neuplatnuji ze a u noveho zamestnavatele zase podepsala ze od 1.3. uplatnuji slevu na dani.
Otazka dalsi ted mam u toho puvodniho odpracovano treba 100 hodin. A u toho noveho tedy mohu dalsich 300? Nebo se to scita a jen 200?
Predem dekuji za odpovedi :mavam:

Reklama

Reakce:

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:21

Dpp je vždy jen na 300h / rok, ale spousta zaměstnavatelů to obchází
každý zaměstnavatel - 300h
lze mít podepsat pouze jediné růžové prohlášení

louskacek2
Kelišová 5501 příspěvků 08.02.17 21:23
@blabla123 píše:
Dpp je vždy jen na 300h / rok, ale spousta zaměstnavatelů to obchází
každý zaměstnavatel - 300h
lze mít podepsat pouze jediné růžové prohlášení

ano to vim ale jen pro jednoho zamestnavatele v mesici to bych dodrzela pro soucasneho leden-unor a pro noveho brezen-prosince

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:27
@louskacek2 píše:
ano to vim ale jen pro jednoho zamestnavatele v mesici to bych dodrzela pro soucasneho leden-unor a pro noveho brezen-prosince

pokud jsi podepsala růžové potvrzení, tak se pak dohodni se zaměstnavatelem, že ho potřebuješ zrušit. :-)

Janee19
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 08.02.17 21:28

DPP smluv muzes mit u ruznych zamestnavatelu kolik chces. Prohlaseni muzes podepsat jen jedno, ale lze to rozdelit, napr. prvni jen leden-unor, druhy brezen-prosinec

louskacek2
Kelišová 5501 příspěvků 08.02.17 21:34

@blabla123 jj tohle vim to se jen dopise ve zmenach v tom ruoźovem prohlaseni.

Jde my spis o tech 300 hodin jak to je to nikde nemuzu dohledat. A s tou vypovedi kdyby nebyla dohoda…

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:40
@louskacek2 píše:
@blabla123 jj tohle vim to se jen dopise ve zmenach v tom ruoźovem prohlaseni.Jde my spis o tech 300 hodin jak to je to nikde nemuzu dohledat. A s tou vypovedi kdyby nebyla dohoda…

U každého máš 300 i kdybys měla 10 dohod, tak máš 10*300=3000h

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 08.02.17 21:54

Dohoda je na 300h a je jedno jestli je odpracujes všechny a nebo jen hodinu a už neprijdes. Zadna výpovědní doba tam není. Když řekneš zítra už nepřijdu tak ti musí proplatit co si odpracovala a tim to konci.

Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 08.02.17 21:56

Na dohodu u nového zaměstnavatele můžeš odpracovat zase 300 hodin. U současného zaměstnavatele můžeš zrušit dohodu způsobem, který je uvedený v dohodě a nebo pokud tam není, tak můžeš dát výpověď s 15denní výpovědní lhůtou, která se počítá ode dne doručení druhé straně nebo se můžete dohodnout na ukončení k jakémukoliv dni.

Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 08.02.17 21:57
@JancaS84 píše:
Dohoda je na 300h a je jedno jestli je odpracujes všechny a nebo jen hodinu a už neprijdes. Zadna výpovědní doba tam není. Když řekneš zítra už nepřijdu tak ti musí proplatit co si odpracovala a tim to konci.

A na to jsi přišla jak? Dle zákoníku práce je.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 22:26

Můžu pracovat na dvě DPP? - brzy ráno mám práci v jednom DPP a odpoledne mám možnost ještě jednu práci DPP? vadí to něčemu? děkuji.

Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 08.02.17 22:43
@Anonymní píše:
Můžu pracovat na dvě DPP? - brzy ráno mám práci v jednom DPP a odpoledne mám možnost ještě jednu práci DPP? vadí to něčemu? děkuji.

Ano, můžeš. Pokud by to bylo u jednoho zaměstnavatele, tak max. do výše 300 hodin celkem za rok za obě DPP. Pokud je to u jiného zaměstnavatele, tak u každého do výše 300 hodin za rok.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 09.02.17 07:07
@Lendeš píše:
A na to jsi přišla jak? Dle zákoníku práce je.

Omlouvám se za špatnou informaci, mas pravdu, pokud není možná dohoda tak výpověď s 15 denní lhůtou.

louskacek2
Kelišová 5501 příspěvků 10.02.17 12:47

Jeste se zeptam kdyz dane budou podepsane 1.1.-28.2. a posledni vyplata od prvniho zamestnavatele bude proplacena 15.3..Bude zdanena ci nikoliv pac je to vyplata za unor jakoby. Tj. na DPP by byt zdanena nemela ze?
U noveho pak podepisu 1.3.-31.12 a tam uz ej to jasne nezdanene.

Ornwen
Závislačka 4264 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 13:28

@louskacek2 no ale ta výplata 15.3. je za únor, takže za dobu, kdy ten papír podepsaný máš.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama