Kolik by jste dali do obálky?

532
6.1.20 14:59

Kolik by jste dali do obálky?

Ahoj, chystáme se kamarádům z party na svatbu s mužem, kde budeme mít oběd formou rautu, potom odpolední/večerní raut, pití zadarmo. Místo je v hezké, poměrně vyhlášené restauraci. Budeme tam od 12:00 do večera, večer nás odveze jejich řidič.

Kolik by se hodilo přispět? Ca 1000 na osobu nebo víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11111
6.1.20 15:02

Tisíc korun na osobu mi přijde akorát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11570
6.1.20 15:03

@Janina B1 ano, 1000 na osobu, když dáte víc, také nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 15:04

Hele já jediný k čemu bych možná přihlédla je nocleh, ale i tak… Dáváme prostě 1000,ať jsme tam dvě hodiny nebo celý den. Dneska je pravda všechno dražší… Tak možná 2500-3000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47489
6.1.20 15:04

Dala bych 2 000,– za jednoho, takze 4 000,– za oba, kdyz jsou to dobri kamaradi.
Ale nedala bych je urcite do obalky. Koupila bych ramecek obrazku nebo auto male a proste bych si s tim pohrala. Penize do obalky se mi nelibi.
Na Pinterestu najdes inspiraci, jak darovat hezci penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
6.1.20 15:05

Tak záleží, jaké máte finanční možnosti. 1000 Kč na osobu mi přijde jako adekvátní částka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
6.1.20 15:05

Vím, že třeba kamarádka, která měla svatbu dělanou jen tak, že bylo pár řízků, pípa s pivem a petky ve stanu a nic víc, si mi stěžovala, že jí přijde málo od lidí 500 na hlavu. A samotnou ji to moc nestálo no…tak jsem právě nevěděla, jak to brát a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 15:09
@Janina B1 píše:
Vím, že třeba kamarádka, která měla svatbu dělanou jen tak, že bylo pár řízků, pípa s pivem a petky ve stanu a nic víc, si mi stěžovala, že jí přijde málo od lidí 500 na hlavu. A samotnou ji to moc nestálo no…tak jsem právě nevěděla, jak to brát a tak…

Taky to tu vždycky radím. Já tedy dopředu tohle popravdě nevím, tak doma vyrobím dárek s penězma a nevytahuju zpátky stokoruny, když to není v salonku ale ve stanu :nevim: kdo vůbec tohle má co hodnotit. Jako asi kdyby mě někdo pozval na honosnou svatbu, typu přespání den předem, sto lidí, nóbl místo, tak asi tu 2000 dám. Za mě 1000 nikoho neurazí, 500 možná jo, zvlášť když se ten dotyčný nehne pak od baru že :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2569
6.1.20 15:11

@Janina B1 kdyz mate jidlo a piti na cely den. Tak bych dal aspon 2tis. za hlavu. Kdo navrhuje tisicovku, tak bud dlouho svatbu nedelal nebo chodi jen na par hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5030
6.1.20 15:11

@Janina B1 1000,– na osobu mi prijde v pohode. Pokud je to nejak echt nobl, sobri kamaradi, penize nejak vylozene neresite, muzete dat vic, ale tou 1000,– je podle me neurazite. Jinak souhlasim, fajn je nejaky napad, jak ty prasule dat. My davali hlavolam, ramecek a v tom penize poskladany, nebo se dava i album a do nej fotky paru a prolozit penezma, kamaradka dostala dve prasatka nad sebou (pokladnicka), na spodnim bylo napsano JEJÍ a na hornim JEHO - byly spojene. Meli tam 2000,– ve dvackach a samozrejme vae v JEJÍM. Museli by dohazet, aby mel i on :mrgreen: atd…pohledej na netu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5030
6.1.20 15:14
@Cenarius píše:
@Janina B1 kdyz mate jidlo a piti na cely den. Tak bych dal aspon 2tis. za hlavu. Kdo navrhuje tisicovku, tak bud dlouho svatbu nedelal nebo chodi jen na par hodin.

Neni pravda ;) pokud nejde o nooobl restauraci nebo to neni takova ta svatba vse v jednom na nobl „starem“ mlyne, tak to v klidu jde. Svatbu jsme meli pred necelymi 3 roky a neverim, ze by ceny tak rapidne rostly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
6.1.20 15:17
@Kukacka123 píše:
Neni pravda ;) pokud nejde o nooobl restauraci nebo to neni takova ta svatba vse v jednom na nobl „starem“ mlyne, tak to v klidu jde. Svatbu jsme meli pred necelymi 3 roky a neverim, ze by ceny tak rapidne rostly.

My máme na jaře a budeme dělat také oběd, raut, pití pro všechny (60 hostů) + řidiče a sakum prdum to vyjde na 150 000…A to jsme na věcech jako DJ apod hooodně ušetřili. A místo je právě areál uplně mimo civilizaci…Ale fakt vyhlášený zase no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
6.1.20 15:22
@Cenarius píše:
@Janina B1 kdyz mate jidlo a piti na cely den. Tak bych dal aspon 2tis. za hlavu. Kdo navrhuje tisicovku, tak bud dlouho svatbu nedelal nebo chodi jen na par hodin.

Taky bych dala aspoň 2000 za hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5030
6.1.20 15:22
@Janina B1 píše:
My máme na jaře a budeme dělat také oběd, raut, pití pro všechny (60 hostů) + řidiče a sakum prdum to vyjde na 150 000…A to jsme na věcech jako DJ apod hooodně ušetřili. A místo je právě areál uplně mimo civilizaci…Ale fakt vyhlášený zase no..

Tak to ber dle sebe, kolik Vas to vyjde na osobu. Samozrejme si odecti saty, prstynky a tyhle vase veci…podle toho se rid. A taky kam jste zvani, to my nevime ;)
My meli 90 lidi a sakumprdum jsme dali 150tis se vsim. Hosti tam nespali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2084
6.1.20 15:23

1000 na hlavu je úplně optimální… já bych tisícovku ani neprojedla a nepropila a neberu dar jako proplacení výdajů na mě :D
oni se chtěli vzít, oni chcou mě pozvat a oni dělají takovou hostinu, takže musí počítat s tím, že ty peníze už vidět nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama