Přispět, nebo ne?

Anonymní
2.1.20 08:42

Přispět, nebo ne?

Ahoj všichni,

je to spíš taková maličkost, ale zajímá mě názor okolí. :-)
Známá koupila svému klukovi, našemu kamarádovi, kočku - jako překvapení k narozeninám. Za 15 tisíc. Rozhodně s ní neplánují žádné výstavy, ani krytí apod. Prostě jen na mazlení. Koupila ji a pak vytvořila skupinu, jakože kdo se chce přidat, jí může poslat peníze. Že sice kočku předá sama, ale můžeme se podívat na video. Kamarád měl trefnou poznámku, ostatním se k narozeninám koupí hrneček, nebo se sotva popřeje, když je něco potřeba, kašlou (jsou taková uzavřená 4ka v naší partě, vše se musí točit okolo nich, už mě tak štvou, že se s nimi skoro nevídám). Například, když jsem já byla půl roku pracovně v cizině uplně sama, chtěla jsem, aby zamnou přijeli na víkend, spaní u mě. Vlak zpáteční vyjde na 700kč a auto o 4 lidech na 400kč na hlavu. 2 a půl hod cesty. Právě od těhle jsem se dozvěděla napřed, že je to moc peněz a pak, že se jim prostě nechce. To je pro utvoření obrázku.
Zpátky kaféře kočka, napsala jsem do komentáře, že náš pes (naprostý miláček, celé okolí ho zbožňuje. moc vděčný) stál jen 100kč a radost nám dělá stejnou. A slečna napsala, no taky že to je ale vořech z útulku. Jsme na tom s přítelem finančně nejlíp, máme vlastní bydlení v nově postaveném bytě ve městě, nejlepší auto (víme to, v hospodě se o tom bavili, o platech apod) a já si myslím, že tu holku (a vlastně obě dvě) to žere. Ale nevím, třeba jen moje domněnka, ale o té jedné vím, že hrozně hrotí peníze..
Na kočku jsem říkala, že nepřispěju, kamarádovi koupíme něco sami. Spolupracuji s různými azyly pro zvířata a útulky, jako dobrovolník, tak vím, kolik krásných koťat je k dispozici - a klidně i „značkových“.
Co byste na našem méstě udělali vy? Můj chlap má názor stejný jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3074
2.1.20 08:47

Nepříspívala bych. Zvlášt když si takové drahé dárky ani mezi kamarády nedávate. Jeji problém že koupila kočku za 15tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 08:48

Jinak ještě jedna věc. Byli jsme na svatbě jednoho páru z těch 4 a měli jsme si přinést vlastní sklo, můj muž měl z jedné firemní akce na památku z pivovaru ručně dělaný půlitr a jeho vyritou přezdívkou. Protože jsme moc nepili a ta druhá holčina (ta, co koupila kočku) si svůj zapomněla, půjčil jí muž ten jeho. Další den jí píše, jeslti by ho mohla přivézt do práce, že se pro něj autem u ní v práci staví - a ona jakoby se nechumelilo - „já jsem ho tam ale nechala“. A bez omluvy… To ho dost mrzelo, byl to vzpomínkový.
Zakladatelka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
7143
2.1.20 08:51

Sama jsem měla papírovou kočku a kdybych si pořizovala další, tak jedině papírovou. V útulku, kam jsme si kdysi šli pro koťátko, jsem se setkala s takovou arogancí, že se ani nedivím, že jsou plné. Div po mně nechtěli výpis z rejstříku trestů :roll: a výpis z konta. Nakonec měli problém s tím, že by kočka byla šest hodin sama doma, že je to prý strašně dlouho :think: granule, které jsem jim tam donesla mi vrátili s tím, že oni krmí jen RoyalCaninem. Příbuzné zase v jiném útulku nedali koťátko s tím, že pro ně byla moc,, modelka",takhle se dotyčná vyjádřila. Jen proto, že se holka ráda líčí a hezký obléká. K tvé otázce. Nechápu, když na ně máš takový názor, jak to můžou být vaši kamarádi. To se jako přetvařujete? Nepřispěla bych, pokud by to nebylo dopředu domluvené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
2.1.20 08:52

Taky bych nepřispěla. Nemám ráda když mě někdo staví před hotovou věc. Navíc, pokud nemá kulatiny tak je to trochu drahý dárek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
2.1.20 08:53

Ptáš se na kočku, ale sama máš potřebu všechny pošpinit, vytahuješ kostlivce ze skříně a píšeš tu o věcech, které s tím nijak nesouvisí, viz. půllitr :zed:
Sama budeš kámoška k pohledání, aspoň, díky příspěvku, mám z tebe ten pocit ;)
Jinak k tématu, na kočku bych nepřispěla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 09:05
@Zwetta píše:
Ptáš se na kočku, ale sama máš potřebu všechny pošpinit, vytahuješ kostlivce ze skříně a píšeš tu o věcech, které s tím nijak nesouvisí, viz. půllitr :zed:
Sama budeš kámoška k pohledání, aspoň, díky příspěvku, mám z tebe ten pocit ;)
Jinak k tématu, na kočku bych nepřispěla :palec:

Píšu to k situaci, kdyby ae totiž chovala jako kamarádka, co se pro druhé rozkrájí, neměla bych problém. Kostlivce za skříně? Je to jen pro utvoření obrázku.

• Nahlásit
  • Citovat
1092
2.1.20 09:07

Na kočku bych v žádném případě nepřispěla. Kamarádka koupí z vlastní vůle dárek svému příteli (vašemu kamarádovi) a pak po ostatních chce přispět?! 8o :lol: Na takového člověka jsem ještě nenarazila a divím se, že ji hanba nefackuje. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 09:09
@Aduš8 píše:
Sama jsem měla papírovou kočku a kdybych si pořizovala další, tak jedině papírovou. V útulku, kam jsme si kdysi šli pro koťátko, jsem se setkala s takovou arogancí, že se ani nedivím, že jsou plné. Div po mně nechtěli výpis z rejstříku trestů :roll: a výpis z konta. Nakonec měli problém s tím, že by kočka byla šest hodin sama doma, že je to prý strašně dlouho :think: granule, které jsem jim tam donesla mi vrátili s tím, že oni krmí jen RoyalCaninem. Příbuzné zase v jiném útulku nedali koťátko s tím, že pro ně byla moc,, modelka",takhle se dotyčná vyjádřila. Jen proto, že se holka ráda líčí a hezký obléká. K tvé otázce. Nechápu, když na ně máš takový názor, jak to můžou být vaši kamarádi. To se jako přetvařujete? Nepřispěla bych, pokud by to nebylo dopředu domluvené.

Hm to chápu, jaké to byly útulky, mohu li se zeptat? Ono zjištění poměrů a taková ta nepříjemná „lustrace“ má své opodstatnění, lidi pak dávají ty zvířata zpět kvůli stěhování, rozchodu, zjištění, že se pes musí venčit apod… a ty zvířata si připisují další trauma… ale to co píšeš, to je přehnané od útulku tedy…
Jinak, jako kamarády je moc neberu od doby, co jsem byla sama v cizině a oni se na mě vypekli. A pak jsem viděla, jak si jezdí po fesťácích a podobně.. 8o :roll:
Nejsme už ani moc v kontaktu, jen nás hodili do skupiny kočka.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
32270
2.1.20 09:09

Neprispela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.20 09:16

Ahoj zakladatelko,
pokud bych na tvém místě dar spojoval s kočkou, dal bych něco, co s jejích chovem souvisí. Např. misku.
Jinak bych dal dárek obvyklý. Třeba půllitr s vyrytým jménem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 09:17
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
pokud bych na tvém místě dar spojoval s kočkou, dal bych něco, co s jejích chovem souvisí. Např. misku.
Jinak bych dal dárek obvyklý. Třeba půllitr s vyrytým jménem.

Trefné. :D 8)

• Nahlásit
  • Citovat
6133
2.1.20 09:20

Nee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
2.1.20 09:20
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,je to spíš taková maličkost, ale zajímá mě názor okolí. :-)
Známá koupila svému klukovi, našemu kamarádovi, kočku - jako překvapení k narozeninám. Za 15 tisíc. Rozhodně s ní neplánují žádné výstavy, ani krytí apod. Prostě jen na mazlení. Koupila ji a pak vytvořila skupinu, jakože kdo se chce přidat, jí může poslat peníze. Že sice kočku předá sama, ale můžeme se podívat na video. Kamarád měl trefnou poznámku, ostatním se k narozeninám koupí hrneček, nebo se sotva popřeje, když je něco potřeba, kašlou (jsou taková uzavřená 4ka v naší partě, vše se musí točit okolo nich, už mě tak štvou, že se s nimi skoro nevídám). Například, když jsem já byla půl roku pracovně v cizině uplně sama, chtěla jsem, aby zamnou přijeli na víkend, spaní u mě. Vlak zpáteční vyjde na 700kč a auto o 4 lidech na 400kč na hlavu. 2 a půl hod cesty. Právě od těhle jsem se dozvěděla napřed, že je to moc peněz a pak, že se jim prostě nechce. To je pro utvoření obrázku.
Zpátky kaféře kočka, napsala jsem do komentáře, že náš pes (naprostý miláček, celé okolí ho zbožňuje. moc vděčný) stál jen 100kč a radost nám dělá stejnou. A slečna napsala, no taky že to je ale vořech z útulku. Jsme na tom s přítelem finančně nejlíp, máme vlastní bydlení v nově postaveném bytě ve městě, nejlepší auto (víme to, v hospodě se o tom bavili, o platech apod) a já si myslím, že tu holku (a vlastně obě dvě) to žere. Ale nevím, třeba jen moje domněnka, ale o té jedné vím, že hrozně hrotí peníze..
Na kočku jsem říkala, že nepřispěju, kamarádovi koupíme něco sami. Spolupracuji s různými azyly pro zvířata a útulky, jako dobrovolník, tak vím, kolik krásných koťat je k dispozici - a klidně i „značkových“.
Co byste na našem méstě udělali vy? Můj chlap má názor stejný jako já.

S tím by skončilo i mé přátelství. Nepřidala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5120
2.1.20 09:22

Nepřispěla bych.
Muž se sice takto skládal na telefon kamarádovi. Ale jednalo se o předem dohodnutou záležitost (manželka všechny zúčastněné kontaktovala a domluvila se předem, zda souhlasí) a navíc jich bylo hodně, takže každý přispěl cca 400 Kč (telefon stál cca 5000 Kč).
Spíš bych to udělala tak, jak tu bylo napsáno - na nějaké příslušenství (miska, hračka apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama