Kolik času strávíte úklidem?

458
26.2.21 21:40

Kolik času strávíte úklidem?

Vím že diskuzí na téma úklid a jak co kdo často dělá je tu mraky, ale zajímalo by mě kolik času reálně denně/týdně úklidem strávíte. Buď se potřebuji ujistit, že v tom nejsem sama nebo zjistit kde dělám chybu, ale přijde mi že takovým tím běžným denní provozním úklidem strávím mraky času a není to nikde vidět :mrgreen: Když vezmu v potaz tu každodenní rutinu - ustlat, uklidit po sobě koupelnu, sebrat nádobí po snídani, přelísknout ten největší provozní bordel, osvěžit kytky atd. atd., tak mi to ráno vezme tak hodinu a odpoledne to samý. Jsou to všechno činnosti na pár minut, ale dohromady už to dá docela dost času, k tomu ještě pravidelný týdenní úklid koupelny, prachu všude možně, vytírání… to mám týdně tak další 3 hodiny :nevim: Každou chvíli perem, přitom jsme tu jen dva a pes tak nevím kde to pořád berem :mrgreen:

Fakt nevím jestli je to tak jen u nás nebo je to normální. Nejsem ani bordelářka ani příliš pintlich na úklid, ve Výměně manželek bych asi spíš neobstála než jo, ke spokojenosti mi stačí level čistoty „ať se nemusím hanbou propadnout do západního Německa kdyby přišla nečekaná návštěva“, ale fakt mi přijde že mi to žere obrovský množství času a druhej den můžu začít znova :mrgreen: Přitom si nepřipadám pomalá ani neefektivní, tak nevím :think: Když si pak někde přečtu, že někdo denně vytírá denně a po každým umytí po sobě ještě leští komplet sprcháč tak upřímně závidím, ale to už bych snad fakt nedělala nic jinýho :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
26.2.21 21:43

Ve vsedni den, ten beznej uklid cca 2h. Zalezi jak jsou opatlana okna od kocky. O vikendu si dam klidne 6h. Ted jsem videla na netflixu nejaky porad o organizaci domacnosti, tak se podle toho ridim a tridim, prerovnavam uklizene :lol: ale mne to bavi, a uklidnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
26.2.21 21:44

Jo a taky mame psa, predtim jela pracka max dvakrat tydne a to byla jedna jen luzkoviny. Ted peru skoro kazdy den :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14702
26.2.21 21:55

V klasický den, kdy jsme všichni v práci a ve škole to je tak maximálně 30 minut - uklizení kuchyně, sesbírání špinavého oblečení a nádobí. Na úklid domácnosti mi chodí jednou týdně paní a ta má byt za 4-5 hodin komplet včetně žehlení. Obsluha jedné várky pračky/sušičky je tak na 15 minut celkem - naložit pračku, přehodit do sušičky, poskládat usušené. Mám jich cca 4-6 do týdne. Nechápu, co děláš dvě hodiny denně. To musíš mít tu domácnost dokonale naleštěnou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16101
26.2.21 21:56

Uklízím když je to potřeba, o víkendu utřu prach, vysaju a vytřu. přes týden jednou vysaju. zametám u botníku ted několikrát denně. nežehlím, praní a věšení prádla zabere chvilku. pak dělám větší uklid na podzim. a nárazově čistky, třeba 1× za měsíc, když mě to chytne, ty zaverou třea 3-4 hodiny, to to pak lítá. okna tak 2×-3× ročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
26.2.21 22:00
@Peggy54 píše:
Ve vsedni den, ten beznej uklid cca 2h. Zalezi jak jsou opatlana okna od kocky. O vikendu si dam klidne 6h. Ted jsem videla na netflixu nejaky porad o organizaci domacnosti, tak se podle toho ridim a tridim, prerovnavam uklizene :lol: ale mne to bavi, a uklidnuje.

Není to náhodou ten pořad Marie Kondo? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
26.2.21 22:01
@nozu píše:
V klasický den, kdy jsme všichni v práci a ve škole to je tak maximálně 30 minut - uklizení kuchyně, sesbírání špinavého oblečení a nádobí. Na úklid domácnosti mi chodí jednou týdně paní a ta má byt za 4-5 hodin komplet včetně žehlení. Obsluha jedné várky pračky/sušičky je tak na 15 minut celkem - naložit pračku, přehodit do sušičky, poskládat usušené. Mám jich cca 4-6 do týdne. Nechápu, co děláš dvě hodiny denně. To musíš mít tu domácnost dokonale naleštěnou :-)

Já taky nechápu, co na tom dělám 2 hodiny denně, přitom to není nikde vidět :mrgreen: Ale je pravda že nemám ani myčku, ani sušičku, to by mi určitě ušetřilo mraky práce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
26.2.21 22:02

@Magika VonCary jo nejspise ano, ma to fakt suprovy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
26.2.21 22:07

Maximálně hodinu denně. Nejdéle úklid kuchyně, hodně vařím a peču. Děti jsou teď z instituci doma. Jinak 1× týdně komplet koupelny, vytírání, prach, plus nahrnu hračky zpátky do dětského pokoje. 2× týdně luxuje robot, plus přejedu umyvadla. Peru, suším, skládám, nežehlím cca 4 pračky týdně. Povlečení měním 2× měsíčně. Každý den dělám něco málo, abych toho neměla moc najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4890
26.2.21 22:09
:nevim:
@Magika VonCary píše:
Když vezmu v potaz tu každodenní rutinu - ustlat, uklidit po sobě koupelnu, sebrat nádobí po snídani, přelísknout ten největší provozní bordel, osvěžit kytky atd. atd., tak mi to ráno vezme tak hodinu a odpoledne to samý.

Nevím, co znamená uklidit po sobě koupelnu, já uklízím a umývám koupelny jednou týdně (mám dvě a brzo budou tři), ale tohle ti nemůže vzít hodinu.
Jinak ten úklid je asi jiný u toho, kdo je doma a kdo chodí do práce.
Když děláš 8,5 denně plus cesta (+- hodinu tam a zpět), pak posbírání dětí ze školních institucí, domů přijdeš vyfluslá a následuje šichta s úkoly, večeří a milionem jiných organizačních věcí, tak úklid denně 2 hodiny je fakt nereálný.
Ale v našem počtu teda denně peru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 22:13

Tak se vším všudy tak hodinku denně (v ideálním případě). Ale nemám domov jako klícku, ani z daleka. To by pak chtělo tak dvě až tři hodiny denně, k čemuž nejsem svolná. Celkově domácnosti dám tak dvě hodiny denně i s prádlem a vařením, ale je to ohavné a nebaví mě to. Nejradši bych měla služebnou a kuchařku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
26.2.21 22:14

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela :lol:. Ale moc ne. Dám jednu až dvě pračky denně, musím to pověsit, dvakrát týdně zhruba žehlím. Koupelnu beru jednou za týden z gruntu, jednou týdně vytřu, vysávám obden. Prach, když to vidím, to je tak na deset minut. Myčku zapnu jednou až dvakrát denně, musím jí vyklidit. Já myslím, že tak od půl hodiny do dvou denně, podle toho, jak se to sejde. Ono záleží, jak máš velkou domácnost. Já jsem ve 2+1 a je to celkem hned, jsme dva dospělí a jedno dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7319
26.2.21 22:16
@debra.morgan píše:
Uklízím když je to potřeba, o víkendu utřu prach, vysaju a vytřu. přes týden jednou vysaju. zametám u botníku ted několikrát denně. nežehlím, praní a věšení prádla zabere chvilku. pak dělám větší uklid na podzim. a nárazově čistky, třeba 1× za měsíc, když mě to chytne, ty zaverou třea 3-4 hodiny, to to pak lítá. okna tak 2×-3× ročně.

Takže ty necídīš každý pátek stříbrné příbory a leleštíš lustr? Šmudlo :mrgreen: :P :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
26.2.21 22:41

Já mám pocit, že uklízím pořád, ale pořád to není vidět… :,( Problém jsou mi „spolubydlící“, tj. děti, přítel a zvířátka, kteří mi to neustále narušují.. Než jdu spát, tak vše důkladně uklidim a nalestim, s naivní představou, že vstanu do uklizeneho.. Spát chodím až po půlnoci..
Ráno vstávám s dětmi, kolem 7 a už je zase zaprskane zrcadlo od zubní pasty, špinavé nádobí od snidane na stole, drobinky od pečiva na kuchyňské lince atd…
Jinak tedy přes den vysavam 2-3×, vytiram podlahu 1-2 krát během dne, praček udělám cca 10 za týden, pak to vesim a zehlim, jídelní skleněný stůl lestim asi tak 5 krát za den, ale větší úklid až večer… Během dne ještě vařím a obden peču, nádobí uklízím průběžně během toho.. Dvakrát až třikrát týdně, dle hlídání, pak dělám větší úklid, kdy vysavam a vytiram i za skříněmi, umyji je všechny zvenku, umyji důkladně WC, koupelnu, všechny interiérové dveře.. Radiátory umyvam tak 1 až 2 krát za měsíc, lednici dle potřeby, zhruba jednou týdně.. A jednou měsíčně pak čistím čalouněné židle a postel, ale to by chtělo častěji.. Jenže na to už nemám moc nervy, čisté to vydrží sotva půl dne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
26.2.21 22:45
@debra.morgan píše:
Uklízím když je to potřeba, o víkendu utřu prach, vysaju a vytřu. přes týden jednou vysaju. zametám u botníku ted několikrát denně. nežehlím, praní a věšení prádla zabere chvilku. pak dělám větší uklid na podzim. a nárazově čistky, třeba 1× za měsíc, když mě to chytne, ty zaverou třea 3-4 hodiny, to to pak lítá. okna tak 2×-3× ročně.

Ja to mám úplně stejně. Prádlo nevěším, máme sušičku, takže ani nežehlím. Panebože díky za ten dar. S miminem, který buď blinká nebo slintá bych jako nedělala nic jiného než věšela a žehlila. Což jako v jednopokojovym bytě by byl masakr. Každopádně víc času strávím vařením. Jednou za tři dny jídlo na tři dny plus obědem příkrmy pro mimčo. A taky záleží, jak máš velký byt či dům. To hodně udělá, jestli je malá kuchyň, malá koupelna, téměř žádná chodba a pokoj nebo pokoje čtyři, místo chodby rovnou hala, dvě koupelny, ložnice a nevím, co ještě :mrgreen: tak jsou z půl hodiny denně najednou dvě jako nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat