Kolik dát mléka

163
8.5.06 09:34

Kolik dát mléka

Ahojte holky, protože jsem měla málo mlíčka, malý se mi zlobil hlady a nenabíral, musela jsem po poradě s doktorkou začít přikrmovat, první vždy nakojím (kojím jen z jednoho, ve druhém se mi netvoří) a pak dokrmím, bohužel toho nakojeného mlíčka asi není zrovna moc. Jen stále nevím, kolik mám Filípkovi dávat, abych mu nedala málo nebo naopak moc. Můžete mi poradit, kolik se tak dává na jednu dávku pití 14-ti týdennímu dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
8.5.06 09:47

Ahoj,
fakt 14-měsíčnímu? Tvůj popis zněl spíš jako když se mluví o měnším miminku :)
Pepimu je rok a UM už máme jen ráno 210ml a večer po kaši ještě 120, ale to už bys mohla dávat jen kaši. Myslím, že se říká, že by mělo mít mimčo asi 500ml mléka. Ale když koupíš UM (pozor, jsou různá mléka podle stáří miminka) tak na krabici určitě dávkování bude.
Pa,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
8.5.06 10:09

No jasně, že jsem se spletla, měl to být 14-ti týdenní, jsem to ale popleta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
8.5.06 10:49

Ahoj spíš by mě zajímalo jaké UM dáváš?
Byly jsme s Natálkou na tom podobně.
Začala jsem dávat sunar..pro novorozeňata a začala jsem podle tabulky na zadní straně..malá sice měla už měsíc a půl, ale nekojila jsem vůbec a proto jsem raději začala tou první dávkou, kerou dávám i dnes což bylo 0.90 ml=3odměrky. Vypije mi většinou 60,70,80. Někdy, když cítím, že má větší hlad, tak udělám 120ml. A spapá mi tak 100,110.
Takže ti radím neboj se toho…a zkus to takhle jak já. Pokud budeš dodržovat dávkování odměrek…tak se mimi nemůže nic stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
8.5.06 13:37

Ahojki

14 týdnů - to už je skoro 2měsíce - tak s tím jsem také tak začínala - začínala jsem s Nutrilonem (sice je dražší, ale i Sunar 1 by snad šel), ale postupně jsem dávku zvyšovala - podle tabulky na hmotnost dítěte. Protože Jonáš byl jako mimino trochu větší (narodil se 4,55kg) takže dávku měl postupně jako 4měsíční mimino…

A neboj se, určitě mu to neublíží - dneska jsou UM dost dobré než kdysi bývaly…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
8.5.06 17:46

Ahoj,
já od začátku také přikrmuji (Nutrilon HA). Začali jsme už v porodnici, protože jsem neměla skoro žádné mlíčko. Postupně se kojo rozjelo, ale už se to nikdy nespravilio tak, abych UM nemusela dávat vůbec. Řiď se podle toho, co je napsáno na krabici, ale ne vahou mimi, ale věkem! Já vždy taky nejdříve nakojím a pak dokrmujem. Malý by už měl teď pít 150ml ale děláme jen 120 a to taky většinou nevypije, protože už mám mlíčka více. Ale do 2 měsíce vypil vždy skoro celé množství, které uvádějí pro dané měsíce věku mimi na krabici.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
11.5.06 16:40

omlouvám se. Nechtěla jsem ve svém příspěvku napsat udělej to tak jako já. To je pěkná blbost, ale bylo zde zmíněno, že se máš řídit stářím a ne vahou, což je dobrá rada.
Jak jsem psala malá ma tři měsíce a pořád dávám dávkupro 1.a 2. týden protože mi víc nesní. Někdy sní i pro 3.a4. týden tedy dělám 120ml a sní tak nanejvíš 110ml.
Jinak až malá ukončí 4.měsíc, tak se nechystám narychlo přesedlat na sunaro pro děti od ukončeného 4.měsíce, ale zkusím to pomalejí a začnu tak ke konci pátého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama