neklidný spánek v noci

922
7.5.06 08:33

neklidný spánek v noci

Ahoj holky,
chtěla bych se s vámi poradit. Náš malý už od narození spí přes den jen 2 hodiny. No na to už jsme si zvykli, ale horší je to v noci. Usíná kolem 8, pak se budí ve 2 na jídlo a usne už jen do 5 a to ho za noc tak 8× různě převracím, protože sebou „šije“ a budí se. Ne úplně, ale kdybych ho nepřevrátila na bok, tak by se tím točením probudil. Nevíte, proč spí tak neklidně? Přemýšlela jsem, jestli do večerního mlíčka nepřimíchat trochu rýž. instantní kaše(třeba jen půl lžičky), aby to bylo vydatnější a třeba by i lépe spal. Ale ještě nedáváme příkrmy, stále kojím a ještě dokrmujeme Nutrilonem.
Máte někdo také tak neklidné mimi?
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
7.5.06 08:36

Ahoj Berco,

malej byl taky neklidny v noci......vyresila jsem to spacim pytlem a presto jsem ho prevazala rychlozavinkou......takze ma stisneny prostor a spinka krasne......
Ted uz celou noc

Jinak, z vlastni zkusenosti vim, ze nam nezabirali zadne ryzove kase, nebo mleka na noc.....

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
7.5.06 08:43

Berčo,
Vojta spánku přes den taky moc nedá, ale v noci nám teď spí krásně, klidně od 19 do 7 hod.
Ale když mu byly 4 měsíce, jako je tvýmu malýmu, tak spal taky jen třeba do 4, max do 5 a pak sebou až do rána šil a kňoural. Recept na to nemám (kaše nám nezabrala, bylo to stejný), nezbylo mi než k němu vstávat a dávat dudlík. Ten stav u nás trval tak 1,5 až 2 měsíce. Pak začal spávat pěkně…
Zavinování jsem nepraktikovala, od narození spí pod dekou…

Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
7.5.06 11:03

Ahojky,

taky máme dítko co-přes-den-skoro-nespí :lol:

V noci to byla taky vždy bída, ale u nás to bylo všechno okolo bříška a prdíku + později zoubků…

Spací pytel jsme měli, nakonec nejklidněji spal s námi v posteli ve spacím pytli (ten jsme odstranili, když začal lozit)… Teď posledních pár dní se už budí JEN 2× za noc a spí od 21hod do 6hod 8O … Pohoda :lol:

Myslím, že o hladu to není… spíš bříško či neklidné sny :roll:

Peťula + Pavlík 11měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
7.5.06 11:57

Ahoj, no musím povedať, že náš malý je od narodenia až doteraz taký nespavec, ale okrem dní, keď mu šli zúbky, to je zakaždým ovplyvnené denným spánkom. U nášho Dávidíka sa jednoznačne potvrdilo, že keď je dieťa cez deň nevyspané, v noci nie je schopné spať kľudne. A tak som sa snažila nejak ho cez deň dávať spať hocikedy, keď len zazíval a postupne sme nabehli na režim kedy do 8 mesiacov síce chodil spávať tak každé dve hodinky (spal max. hodinku, aj to bolo moc), potom tak každé 3 až sa to znižovalo a teraz už spí raz za deň cca. 1,5 hod..A nám to ozaj pomohlo, keď mal spánku dosť cez deň aj v noci už bol krásne kľudný (max. som kojila alebo čajík :D ) Aj teraz, ak cez deň spí málo, napr. menej ako hoďku, noci sú u nás dosť nervózne. Takže toľko moja skúsenosť, možno pomôže, aj keď všetky deti sú individuálne. Spánok je pre ne dôležitý, len ako mu pomôcť, že jo? Tak držím palčeky. Papa :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
7.5.06 18:26

Ahoj,
díky moc všem za reakce. Možná zkusím koupit ten spací pytel. V zavinovačce mi nechtěl být ani jako malý, brečel ještě víc, když jsem ho do ní dala, ale možná jsem měla vytrvat. Mám i takové ty polohovací válečky, ale když ho do nich dám když ještě úplně nespí, tak se vzteká. A i když se to povede, tak je za chvíli stejně zpět na zádech-nevím, jak se tam může nasoukat :? . Jen doufám, že se to časem zlepší :? . Vstávat v 5 opravdu není nic moc 8O .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
7.5.06 20:16

Ahojka berco,

já Járu už na bok nedávám. sám se začal přetáčet na zádíčka, a někdy jak jsem vypozorovala se otočí skoro na bok sám. když ho dám na bok tak se vzbudí a zvedá hlavu a děsně řve a nakonec se přetočí na bříško a je po spaní úplně. Teď jak je teplo, přes den taky moc nespí, a je pravda, že když je přetažený, tak se mu hůř usíná večer. U nás rýžová kaše funguje super, spí od 19 do 3 hodin ráno. Pak kojo a pak spí do těk 5:30 - 7 hod.

• Nahlásit
  • Citovat
1719
8.5.06 11:18

asi tě nepotěším - ale mé malé je 13měsíců a provrtí celou noc, kolikrát za noc dávám dudlík, přikrývám, držím za ručku, obracím či přesouvám do své postele ani nepočítám..Někdy je to lepší někdy horší, ale víc než dvě hodiny v kuse jsem nespala ani nepamatuju - jo a tohle nám začalo taky kolem toho 5.tého měsíce (taky jsme zkoušeli kaši a kde co..) ale trvá to dodnes a žádné zlepšení…
Tak vám držím palce ať je to u vás jen přechodné :-)

Klarid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
9.5.06 23:07

SPANÍ

Ahojky,
mám 4 měsíční holčičku, ze začátku se nám v noci budila vždy nejprve po šesti hodinách od prvního kojení a pak po 4 hodinách a spávali jsme tak do 7 hodin. Ted se budí každé 2-3 hodiny a vstávám s ní 5-6 hodin ráno. Návod jak se toho zbavit zatím nemám a tak doufám, že to brzy odezní samo. Náš starší se také jeden čas budil každé 2h a pak se to prodlužovalo a ve 2 letech už prostal celou noc. Takže nám zbývá už jen 1 a 3/4 roku do celé prospané noci. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
10.5.06 10:03

Ahoj Berco,

mám ročního chlapečka. Přes den spíme tak hodinu dohromady a v noci to není také žádná sláva. Přes noc se budí několikrát, vzhledem k tomu, že odmítal dudlík, uspává se u prsu. Také jsem se podivovala nad tím, proč se tak často budí. Lékářka mi říkala, že je všechno pro děti nové, všude kolem je spousta podnětů a ono je to potom budí. Některé děti prostě musí zpracovat zkušenost ze dne přes noc. Docela mi pomohl homeopatický sirup Sedalia, trochu se po něm uklidnil. Další věc zabírá u nás přímo dokonale. Zvykla jsem si s ním vyrážet před koupáním tak na hodinu na procházku a už se mi asi třikrát stalo, že se vzbudil až v pět.
Se spaním je potíž, také jsem z toho byla občas zoufalá. V podstatě jsem se rok nevyspala, ale co se dá dělat. Však oni se jednou o nás v noci přestanou zajímat a ještě nám to bude líto.
Přeji mnoho síly!
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
10.5.06 15:20

Ahoj, naše malá je živáček už od narození. V noci však spinkávala pěkně, na jídlo se budila po 4 - 5 hodinách a stávala tak kolem osmé. Postupně se na jídlo budila jen jednou za noc (po kaši) a pak spala do sedmi. Teď má necelých 10 měsíců a spaní je hrozné. Začala to, jak přišlo jaro :lol: , třeba na ni leze :lol: . No pravda je, že děti v noci prožívají ve snu často to, co prožívají přes den. A ty živější děti, jsou pak živější i v noci. Naše malá se teď budí tak 2× za noc na čaj a stává kolem 8, když to opravdu jde dobře. Někdy však se vzbudí i 5× a čaj přitom nechce a vstane v 6. Taky v polospánku lozí po postýlce a zvedá se. Ačkoliv má spací pytel, ani ten jí v tom nezabrání. Usíná od malinka na boku a pak se ve spaní přetočí na záda. Jak ji položím rovnou na zádam, hned je vzhůru. Zavinovačku jsem taky musela odložit kolem 1. měsíce, protože se začala přetáčet z boku na záda a zavinovačka jí v tom bránila, tak se budila a řvala. Všichni mi říkají, že to její buzení bude postupně ustávat a bude spinkat celou noc. V to tedy doufám. A spaní přes den je vzácné, brání se tomu jak může :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
15.5.06 08:52

ahojky, také mám doma nespavečka - už 11měsíců jsem se v noci pořádně nevyspala… Přes den od malinka taky spánku moc nedá. Ale teď je to fakt katastrofa - dopoledne prospí, odpoledne by usnul až tak kolem páté a v noci pravidelně kolem půlnoci nám kňučí ze spaní a v polospánku se zvedá, když to trvá už déle, tak se tak rozebere, že si chodí po postýlce a vyžaduje pozornost. Tak už asi 3 noci po sobě mu dávám sirup nurofen a natřu mu patra se zoubky gelem kamistad na zklidnění a zatím zabírá a pak nám spí až do 6.30ráno. Zase mám strach, že tím nurofenem mu ublížím. Navíc zítra jdeme na očkování na lžičku, tak nevím.

Takže taky přeju všem pevné nervy a vydržet - stejně jsou to naše zlatíčka!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama