Kolik dát poštovné?

Anonymní
22.2.20 09:34

Kolik dát poštovné

Zdravím chci se zeptat prodávám paní krabici oblečení viz.foto ale nemám tucha kolik bych tak mohla dát paní poštovné za takový balík. Můžete mi prosím poradit? Je tam cca 45 ks obleček. Děkuji. Na stránky pošty jsem se dívala ale stejně se lepší poradím tady s někým kdo s tím má víc zkušeností. Odesílám z havirova do Zlína.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15145
22.2.20 09:36

Záleží do jak velkého a těžkého balíku to nacpes a jak to budeš posílat (doporučeně, na poštu, do ruky apod)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 09:39
@Kriss Tina píše:
Záleží do jak velkého a těžkého balíku to nacpes a jak to budeš posílat (doporučeně, na poštu, do ruky apod)

Do krabice ať to akorát vleze nějaká střední a doporučeně

• Nahlásit
  • Citovat
2892
22.2.20 09:41

U pošty záleží na rozměru. I na tom, jestli balík zadáš předem do systému.
U zásilkovny se také hledí na rozměr, pokud je běžný do 70 cm (myslím) a balík do 5 kg, tak je poštovné 65.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12489
22.2.20 09:41

Na stránkách pošty máš rozměry krabic, takže podle toho zjistíš poštovné. Pak taky jestli máš jejich zákaznickou kartu, tam je sleva a jestli ten balík zaregistruješ přes jejich stránky, tam se ti vygeneruje kód, který jim na poště sdělíš, to je další sleva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
22.2.20 09:43
@Anonymní píše:

https://www.zasilkovna.cz/mezi-nami/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 09:43

Vezmi to přes zásilkovnu i s pojištěním se vejdeš na výdejní místo tak za 80. Nechápu proč krmit poštu. Jen si změř krabici jestli se rozměrově vejde 50-40-30 (tipuji, že ano)..
Pokud chce nutně na adresu, je to za 130. Ale k tomu většinou není důvod, lidi obvykle chtějí co nejmenší poštovné.

Příspěvek upraven 22.02.20 v 09:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1231
22.2.20 09:44

Já už posílám jedině zásilkovnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
22.2.20 09:53
@elpiska píše:
U pošty záleží na rozměru. I na tom, jestli balík zadáš předem do systému.
U zásilkovny se také hledí na rozměr, pokud je běžný do 70 cm (myslím) a balík do 5 kg, tak je poštovné 65.

tak to ani náhodou, nejlevnější je doporučený dopis místo balíku, pokud je to 50×35×5cm a do 1kg a stojí to 57 Kč. Ale tak se dá poslat dvě, tři malé věci.
Balíky jdou od 119 Kč a výš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15145
22.2.20 09:53
@Anonymní píše:

Záleží na přesné velikosti té krabice. Malý balík vyjde tuším na 99kc, ale tam se to vše asi nevejde, větší je pak za 129kc ale to mi prijde zbytečně drahé, ČP podrazila a už se to nevyplatí, ta zasilkovna bude lepší, pokud je kupující ochoten si pro balík pár desítek metrů dojít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 09:57

Váží mi to i s krabici 3,3kg a měří delší strana krabice 41cm…čtu že doporučený může být max do 2kg takže tím pádem asi odeslat obyčejně že?

• Nahlásit
  • Citovat
28184
22.2.20 10:03

No par desitek metru… ja mam treba nejblizsi zasilkovnu par kilometru… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15145
22.2.20 10:03
@Anonymní píše:
Váží mi to i s krabici 3,3kg a měří delší strana krabice 41cm…čtu že doporučený může být max do 2kg takže tím pádem asi odeslat obyčejně že?

Ne doporučený dopis je do 2kg, ty musis posílat balík, ale obyčejně ne, to se nedá sledovat a kdyby se ztratil tak ho nedohledate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.20 10:04
@Kriss Tina píše:
Ne doporučený dopis je do 2kg, ty musis posílat balík, ale obyčejně ne, to se nedá sledovat a kdyby se ztratil tak ho nedohledate.

Takže můžu normálně poslat balík doporučene jo? A za kolik teda když mi váží 3,3 a délka krabice ta delší strana je 41cm?

• Nahlásit
  • Citovat
15145
22.2.20 10:06
@veria píše:
No par desitek metru… ja mam treba nejblizsi zasilkovnu par kilometru… :D

No to pak záleží kde člověk bydlí, u nás jsou zasilkovny zhruba každých 100-200 metrů :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama