Kolik dokrmovat?

547
18.6.11 12:17

kolik dokrmovat ?

Ahoj maminy, naše malá (11 týdnů, váží 4,8kg) od narození bojuje s kojením a před měsícem začala málo přibírat, respektive nepřibrala skoro nic. Doktorka nám doporučila dokrmovat, ale nevím, kolik toho dávat. Mám doma váhu a ode mne vypije tak 75ml. Kolik toho mám tedy potom ještě dát? Kojíme tak 7× denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20555
18.6.11 12:26
evca82 píše:
Ahoj maminy, naše malá (11 týdnů, váží 4,8kg) od narození bojuje s kojením a před měsícem začala málo přibírat, respektive nepřibrala skoro nic. Doktorka nám doporučila dokrmovat, ale nevím, kolik toho dávat. Mám doma váhu a ode mne vypije tak 75ml. Kolik toho mám tedy potom ještě dát? Kojíme tak 7× denně.

Já bych udělala 6O ml UM a vidělo by se kolik dopije…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
18.6.11 12:28

Ahoj, take jsme meli problem a dokrmovali jsme. Pocita se to - vaha miminka * 150 a tolik by melo vypit za den. (4,8*150)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
18.6.11 12:31

samozrejme je to pocitano s vasim MM. Ale kdyz mate vahu tak se to da lehce spocitat. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
18.6.11 13:04

To já právě myslím,že by vypila klidně i 120, nemá totiž klapku :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13338
18.6.11 13:10

Já taky dokrmuju, bez váhy. Tu jsem měla půjčenou jen týden od laktační poradkyně. Dělám to odhadem, když nebrečí, tak nedávám nic, když brečí a já mám pocit, že jsem toho v prsou měla odhadem dost, udělám jí jen 30 ml a když saje jen krátkou dobu a cítím, že tam bylo prd, tak 60 ml. A málokdy to vypije celý, takže se s odhady snad trefuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
18.6.11 13:21
Míša8808 píše:
Já taky dokrmuju, bez váhy. Tu jsem měla půjčenou jen týden od laktační poradkyně. Dělám to odhadem, když nebrečí, tak nedávám nic, když brečí a já mám pocit, že jsem toho v prsou měla odhadem dost, udělám jí jen 30 ml a když saje jen krátkou dobu a cítím, že tam bylo prd, tak 60 ml. A málokdy to vypije celý, takže se s odhady snad trefuju.

No jo, jenže ta naše cácorka nebrečí. Jí to prostě asi stačí a chce zase za 3 hodiny. Je od narození líná. Nejdřív měla silnou žloutenku, tak u toho usínala a teď když jí už nemá, tak jí ta lenost nějak zůstala. Pije hezky dokud to teče pomalu samo, jakmile se ale má potom snažit, tak přestává a je spokojená. Zatím jsem taky dávala po každým kojení 30ml a dá to jako prd :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6868
18.6.11 13:29

Ahoj,

pokud má malá váhu 4,8kg a kojíš 7× denně, tak na jedno kojení vychází ZHRUBA, že by měla vypít 115ml MM. Ale je to jako u dospělých, taky pokaždé nemáš chuť sníst stejnou porci jídla. Většina miminek hodně a více spolupracuje a tím pádem i pije v noci, kolikrát kojíš během noci?
Pokud se Ti zdá, že malá nemá záklopku a sní co jí dáš, začala bych s dokrmem opatrně. Z flašky si vezme něco i kdyby třeba neměla vůbec hlad, prostě to jde snadněji než z prsa. A určitě bych pořídila lahvičku, která simuluje prso, např. Calma od Medely. Lahvička se chová jako prso, to znamená, že prcek se musí i tak snažit sát a ne že jí to tam teče samo. No a přikládat, přikládat, přikládat, pokud teda chceš dál kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13338
18.6.11 13:41

Evco - naše malá bulí dokud nemá dost, hladovec jeden :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.11 14:11
evca82 píše:
Míša8808 píše:
No jo, jenže ta naše cácorka nebrečí. Jí to prostě asi stačí a chce zase za 3 hodiny. Je od narození líná. Nejdřív měla silnou žloutenku, tak u toho usínala a teď když jí už nemá, tak jí ta lenost nějak zůstala. Pije hezky dokud to teče pomalu samo, jakmile se ale má potom snažit, tak přestává a je spokojená. Zatím jsem taky dávala po každým kojení 30ml a dá to jako prd :-P

No také máme novorozeneckou žloutenku, malý se budí a křičí hladem co půl hodiny. Zkoušela jsem vážit před a po kojení a vypije si cca 40-60 ml. Je mu 8 dní. Přemýšlím, zda mám začít také s příkrmy stříkačkou? Po kojení odstříkám už jen asi 10-20 ml, buď to neumím nebo nemám už žádné mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
18.6.11 14:32

Během noci kojím 3×. Během dneška třeba ode mne vypila 2×70ml a 3×60ml. Takže nic moc. Bojujeme s tím už opravdu dlouho, a ikdyž jsem ji v noci jeden týden budila po dvou hodinách, přibrala za ten týden 80g. Už jsme zkoušely fakt všechno, ale ona si vypije to svoje a víc ji k prsu nedonutim (buď řve jako tur, nebo se odpojuje a jen žužlá, nebo mně za bradavky tahá) Dokrmovat jsem začala až teĎ, po tom, co nám to doporučila doktorka, když malá s váhou už stála. No zkusím si to pár dní psát, kolik toho ode mně za den vypije a potom podle toho uvidím kolik budu dokrmovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
18.6.11 14:36
luckyhorse píše:
evca82 píše:
Míša8808 píše:
No jo, jenže ta naše cácorka nebrečí. Jí to prostě asi stačí a chce zase za 3 hodiny. Je od narození líná. Nejdřív měla silnou žloutenku, tak u toho usínala a teď když jí už nemá, tak jí ta lenost nějak zůstala. Pije hezky dokud to teče pomalu samo, jakmile se ale má potom snažit, tak přestává a je spokojená. Zatím jsem taky dávala po každým kojení 30ml a dá to jako prd :-P
No také máme novorozeneckou žloutenku, malý se budí a křičí hladem co půl hodiny. Zkoušela jsem vážit před a po kojení a vypije si cca 40-60 ml. Je mu 8 dní. Přemýšlím, zda mám začít také s příkrmy stříkačkou? Po kojení odstříkám už jen asi 10-20 ml, buď to neumím nebo nemám už žádné mléko.

Já myslím,že na to že je malýmu 8 dní a vypijete pomalu tolik, co my ve více než dvou měsících, je to dobrý,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
18.6.11 14:50

Naše cácorka měla silnou novorozeneckou žloutenku a začala jsem jí dokrmovat ještě v porodnici. Přikrmovat jí stříkačkou, tak to bych asi nedělala, nikdy jsem totiž plně nekojila a krmit stříkačkou, tak to bych se asi zbláznila. Sice mne to učily v porodnici, dokrmovat tímhle způsobem, ale moc mi to nešlo (třásly se mi ruce). Jedna starší sestra (ženská) mi poradila, abych si řekla o lahvičku a dudlík. A musím říci, že to zabralo. Od té doby jsem dokrmovala lahvičkou a bylo to lepší. To není pravda, že to neumíš a že nemáš mléko, musíš být trpělivá. Ze začátku jsem odstříkala jen trochu mléka, tak jsem to schovávala v ledničce a ze začátku třeba jednou denně měla malá mléko ode mne. Pak se to i zvyšovalo. Jak jsem říkala nikdy jsem plně nekojila, ale myslím si, že každá kapka tvého mléka je pro tvé mimčo důležitá. Dopadlo to tak, že dítě které je krmeno umělou výživou se má začít krmit příkrmy asi v pěti měsících. Ale naše malá byla na tom tak dobře, že pan doktor řekl, ať začneme s příkrmy až v půl roce.
Jo ta sestřičk mi také poradila, ať používám odsávačku Avent a lahvičku s dudlíkem taky od Aventu. Tahle lahvička nedala malé nic zadarmo, neteklo jí zdarma mlíčko do pusy. Vše dopadlo nakonec tak, že jí bylo úplně jedno, zda pije ode mne a nebo z lahvičky. Ale každý den celou dobu jsem odstříkávala, je to trochu únavné, ale dá se. Bohužel jsme museli, když jí bylo půl roku skončit s kojením. Bylo to proto, že můj zdravotní stav neumožňoval, abych kojila. Vydrž, určitě se rozkojíš a kdyby ne, tak i tak, je každá kapka důležitá. Doporučuji zeptat se doktora, aby ten řekl kolik mléka dokrmovat.
Přeji hodně úspěchů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.11 17:00
krokous píše:
Naše cácorka měla silnou novorozeneckou žloutenku a začala jsem jí dokrmovat ještě v porodnici. Přikrmovat jí stříkačkou, tak to bych asi nedělala, nikdy jsem totiž plně nekojila a krmit stříkačkou, tak to bych se asi zbláznila. Sice mne to učily v porodnici, dokrmovat tímhle způsobem, ale moc mi to nešlo (třásly se mi ruce). Jedna starší sestra (ženská) mi poradila, abych si řekla o lahvičku a dudlík. A musím říci, že to zabralo. Od té doby jsem dokrmovala lahvičkou a bylo to lepší. To není pravda, že to neumíš a že nemáš mléko, musíš být trpělivá. Ze začátku jsem odstříkala jen trochu mléka, tak jsem to schovávala v ledničce a ze začátku třeba jednou denně měla malá mléko ode mne. Pak se to i zvyšovalo. Jak jsem říkala nikdy jsem plně nekojila, ale myslím si, že každá kapka tvého mléka je pro tvé mimčo důležitá. Dopadlo to tak, že dítě které je krmeno umělou výživou se má začít krmit příkrmy asi v pěti měsících. Ale naše malá byla na tom tak dobře, že pan doktor řekl, ať začneme s příkrmy až v půl roce.
Jo ta sestřičk mi také poradila, ať používám odsávačku Avent a lahvičku s dudlíkem taky od Aventu. Tahle lahvička nedala malé nic zadarmo, neteklo jí zdarma mlíčko do pusy. Vše dopadlo nakonec tak, že jí bylo úplně jedno, zda pije ode mne a nebo z lahvičky. Ale každý den celou dobu jsem odstříkávala, je to trochu únavné, ale dá se. Bohužel jsme museli, když jí bylo půl roku skončit s kojením. Bylo to proto, že můj zdravotní stav neumožňoval, abych kojila. Vydrž, určitě se rozkojíš a kdyby ne, tak i tak, je každá kapka důležitá. Doporučuji zeptat se doktora, aby ten řekl kolik mléka dokrmovat.
Přeji hodně úspěchů.

no byla tady doktorka hned jak jsme přišli z porodnice, problém z krmením byl už tam, malý něco málo přibral, ale je to za cenu neustálého krmení a já už fakt nemůžu. Ve dne v noci dítě přisáté na prsu, bradavky mám úplně zničené a myslím si, že se nedělá ani tolik mléka-připadá mi, že nemám nalité prsa. Ale na druhou stranu mám docela dost prsa velká, tak se to tam možná vstřebá. No a doktorka nám řekla, že nemáme přikrmovat, že máme dávat čaj od ukončeného týdne, ale ten mi malej plive a vůbec mu nechutná.Teď si ode mě vypil 50 ml a řval, jako kdyby měl před krmením, tak jsem ho stříkačkou dokrmila dalších 30 ml a teď spí. Také je mi dost divné, že pokaždé když ho kojím, tak se během kojení začne kroutit a vždycky je pokadí. Je to žluté ale dost řídké, někdy mu to i proteče dupačkama. Není možné, že mu moje mlíčko nedělá dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
18.6.11 17:21

Žluté kakání má být, kdyby mu nestačilo bylo by třeba zelené. To jsme měly my. Teď už ale malá kaká tak jednou týdně, kdyby kakala každý den, nepřibírala by už asi vůbec nic :roll:
Jinak teď jsem ji kojila a vypila pouze 45ml :cry: ale byla hrozně spokojená a už nechtěla. Přidělala jsem jí teda 60ml Nutrilonu a to vypila. Máme taky Avent lahvičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama