Reklama

Kolik kaše?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 14.06.09 14:53
Kolik kaše?

Dělám dceři na noc kaši na dobrou noc od hippu. Píšou tam, že se má dělat ze 130ml. Malá to sní, ale ještě by si dala. V noci se pak často budí hlady a dokojuju jí. Můžu jí té kaše dát víc? A kolik by sedmiměsíční holčička měla sníst ovocné přesnídávky? Dávám jí půlku takové té velké přesnídávky, protože jsem někde četla, že má sníst 100g, ale myslím, že by snědla i víc… NEchci jí ale přejídat.

Reklama

Reakce:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 14.06.09 15:58

Já bych se toho nebála,jen jí dej, jestli má hlad. Buď ráda, že pěkně jí, co by za to některé mamky daly…

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 14.06.09 17:24

Ahoj,

urcite se nerid tabulkama, ale potrebama ditete. Pokud ti sni 200ml kase, tak z toho neumre, maximalne ji bude bolet v noci brisko, ale to proste musis vyzkouset. U ovocne presnidavky bych klidne dala celou a na tabulky nehledela. Kdyz ma hlad, tak ma hlad. Me jednu dobu dcera nejedlik jedla tri aktivie na svacinu. Vsichni kolem nas koukali, jak to do ni cpu. Ale ona dojedla jednu a pak kricela ham, tak dostala a zije.

Terik

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 14.06.09 19:49

Vidis, ja zacala s kasi od Nestle, tam pisou z 200 ml :lol: tak jsem to tak davala, mala bastila, ja byla spokojena. Jeste ze jsem nenarazila na Hipp, taky bych se stresovala ;-)

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 14.06.09 20:13

Přidej jí. Naše malá taky začínala takhle nějak, ale během pár dnů se to zvýšilo na 180 ml kaše a celou přesnídávku.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 14.06.09 20:51

Já dávám jenom Hipp - lahvičky i kaše. Od 6m. Začali jsme s kaší - 50g a 170ml vody - dle návodu je sice 150ml vody, ale to mi ta kaše připadala hrozně hustá. Pokud dávám rýžovou, tak 25g a 170ml bio mléka, ale to dáváme až od 9m. Do té doby jsem dávala mléčné s vodou. Začali jsme s první kaší pro kojence,pak banánovou a i jiné ovocné. Pro změnu chuti jsme po měsíci dali medovou od Nestlé a pohoda. Přesnídávky k svačímě dávám celé 190g, oběd maso-zelenina do 9m 190g od 9m 220g , odpo svačina 100ml ovoce a půl holandie. Ráno dávám mlíko a večer kaši. V noci jen 1× čaj. Režim má od 6m.
Já bych určitě přidala přes den tu přesnídávku - celou a večer bych zvýšila dávku kaše - podle mě se ti budí hlady.

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 14.06.09 21:09

130ml kase je fakt malo, moje mala sni 180ml klasicke mlecne kase a nebo kupuju od nestle v takovych krabickach mlicko s ryzovou kasi a to vypije 200-250ml jak kdy, presnidavky ji zatim moc nejedou, takze kdyz uz tak da jen tu malou sklenicku 125g, ale dneska sem zkousela od hami banany s mlecnou ryzi a to snedla skoro celou sklenicku 195g, zustaly dve lzicky a malem mi utrhla ruku se lzickou, jak ji to chutnalo :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 14.06.09 21:27

Taky bych jí klidně přidala, ale nečekej zázraky, nejspíš se ti bude v noci budit i tak… Na našeho prvního syna kaše vůbec nefungovaly… Ale jinak přesnídávku jí klidně našupej celou, pokud to zvládne, při nejhorším ti potom ublinkne, tak můžeš ubrat. Lepší než aby měla hlad…

Katty
Kecalka 266 příspěvků 14.06.09 22:18
KOLIK KAŠE?

Ahoj, můj první synek jedl skoro do roku a půl 3 malé lžičky ode všeho ( přesnídávky, obídek).A furt kojo a kojo :D .Kaši večer vypil 250ml z lahve. Stejně nespal a budil se .
Druhý chlapeček je „žrout“ jí od prvního příkrmu plné dávky :) .Má čerstvých 7m(9kg) a už jsem k obědu a večerní kaši musela zavést i ovocnou přesnídávku ( hlad a taky kvůli zácpě).Kojíme přes den co 2 hodiny, i ty plné dávky jídla zapíjí MM.Nechápu, kam to dává 8O .Přecpávat ho nechci,ale když mu dám míň, řve mi hlady co hodinu :roll: . Takže každý prcek je opravdu originál a určitě bych se nebála dát víc, pokud má zájem. Pokud to bude „přes záklopku“, určitě to mamina pozná.
Když si vzpomenu, jak mi v těhu po vydatném obědu kručelo po 15 minutách v břiše hlady a žaludek prázdný :lol: .Naštěstí to nebylo celých 10m.(ale často).Tak si myslím, že i ta děťátka můžou mít někdy pořádný hlad :wink: . Katty

ditiska
Kelišová 5784 příspěvků 15.06.09 07:49

ahoj, jé tak mě nikdy nenapadlo odměřovat kolik sní kaše.Prostě naleju do misky nějak zahustím a co sní to sní :lol:
A přesnídávku mi sní taky celou. Ona je ale zagroškudla tak jsem ráda že jí. 8) teď váží nějakých 7500g :wink:

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 15.06.09 09:40

Ahoj holky, nebude to asi uplne k tematu, ale me to neda. Se synem mam problem presne opacny, je mu deset a pul mesice, kasi na vecer delam ze 120ml mleka, ale doji to malo kdy. Ted mi posnidal asi deset lzicek, k obedu vesim vlajku, kdyz sni malou sklenicku (125ml), ke svacine nekdy sni i 100ml . A k veceri tu kasi. Je to hubenour, zrovna zitra jdu vazit a kdyz bude mit 8,5kilo, tak budu rada. Jeste teda nutno podotknout, ze pokud ho nezabavim, tak nesni nic, zkousela jsem to nekolikrat a pokazde fakt prestal jist uplne, takze prikrmy jsme trikrat zacinali od nuly. Vse musi mit na hladko, jinak se davi… Z meho pohledu jsou teda porce pres 200ml megaobrovske, ale kdyz dite basti, taky bych krmila.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 15.06.09 16:51

Ahoj.Já si taky nemyslím,že když jí přidáš,tak to bude problém..Když sní víc tak by jsem neváhala..Já kaši dělám,tak že naleju vodu,přidám kaši..Nic neodměřuju… :D

Amanda-L
Povídálka 20 příspěvků 16.06.09 21:56

Adámek je teda trošku starší a kaši dáváme na noc cca týden, do té doby jsem na noc ještě kojila, ale těch 130ml vody jsem dala jen poprvé a dokojila jsem. Od druhého dne dělám kaši z 250ml vody a někdy zbyde 1-2 lžičky, někdy nic.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >