Kolik masa do příkrmu?

13496
27.11.08 15:19

Kolik masa do prikrmu?

Ahoj holky
mala uz je na prikrmech,celkem ji to i chutna,mame za sebou uz i zeleninku s masickem.
Ted jsem koupila jen zeleninku(napr.brambory a mrkev,mrkev a kukurice atd)a uvarila jsem kureci masicko a rozdelam to do davek.Mala totiz jeste nesni celou davku takze to musim delit.
Kdyz davate masickou do prikrmu kolik ho tam date?Jen tak od oka nebo urcitou davku?
Ja jsem rozdelila 200ml zeleninky na tri porce a dala do toho cca 90g masicka.Neni to moc?Maso jsem samozdrejme rozmixovala.
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.11.08 15:25

Četla jsem že na jednu porci pro mimíska by mělo být cca 20g ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
27.11.08 15:28

jejda tak to jsem toho dala moc :( tak ja to rozredim a udelam z toho vice porci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.08 16:19

Ahoj, ja tedy jeste maso nedavam, takze muj prispevek je trosku mimo 8) , ale spis si myslim, jestli neni lepsi pro takhle male miminko, kdyz uz ji maso, teleci, kralici nebo kruti maso nez to hormony vyhnane kureci?? 8O Nebo mas nejake bio nebo domaci?? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.08 20:04

Souhlasím, kuřecího masa dávej málo. Spíše krůtí, vepřové, hovězí, králíčí ........... po kuřecím mase porostou malé prsíčka (bude je mít zduřené). Upozornila mě na to naše doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
27.11.08 20:30

Anonymní, docela mě překvapilo, že doporučuješ vepřové maso. To je podle mě pro tam malé děti jak má Taminka nebo ZelvaVeruna nevhodné, ale možná se mylím.
Já mam staršího prcka a vepřové maso mu nedávám. Doporučuje se kuřecí, krutí, králičí a hovězí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
27.11.08 22:55

Ahoj,
na zacatku asi 20 g, pro starsiho kojence potom asi 40 g (cca dve kostky z tvoritka na led).
Doporucuje se kruti, kralici, jehneci, teleci, ne veprove a taky ne hovezi (aspon zpocatku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.08 23:16

Já to znám tak, že zpočátku 15 g a později 30 g. Víc ne, víc masa nestráví.

• Nahlásit
  • Citovat
197
28.11.08 09:25

Anonymni, to myslim,ze neni tak uplne pravda, ze vic masa nestravi. Klidne pozdeji i tech 40 g, mam to vyctene z knizek a i potvrzene lekarkou. Jina vec je, ze nektere deti mohou treba maso odmitat, ale to uz je jina story. obecne by maso kvuli vyvoji mozku melo byt podavano do roka 6× tydne.I kdyz mne to pripada moc, tak to radsi dodrzuju.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
28.11.08 12:49

holky diky za info a za radu ohledne kureciho masa.Radeji budu davat kruti nebo teleci.Jinak ohledne hoveziho mi sestricka rikala ze neni vhodne tak nevim proc se delaji prikrmy od 5.mesice s hovezim masem.
Jinak teda davat 6× tydne a jak je to s tim zloutkem?To uvarite vajicko a pak ten zloutek zamichate do jidla nebo jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.08 17:17

Taminko a vy jste byli na UM, ze uz davas prikrmy s masem, zloutek a tak??
My teda jako alergici zloutek urcite nee, takze uz neporadim :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
29.11.08 09:41

Ahoj,
no ohlende hoveziho, proste se nema zpocatku davat,protoze to neni ‚mlade‘ maos, proto je vhodnejsi teleci. ja ho davam az od 11. mesice. To vis, nemuzes se uplne ridit radami vyrobce, kdyz na sklenicce pisou napr. spenat s barmbory vhodny od 4. mesice, a pak se doctes ,ze tam je plnotucny mliko a smetana…
Zloutek.. uvaris vejce (pozor, varit aspon 10 min kvuli dokonalemu tepelnemu zpracovani), pak vyjmes zloutek, rozdrobis / rozpatlas do prikrmu a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
29.11.08 09:42
ZelvaVeruna píše:
Taminko a vy jste byli na UM, ze uz davas prikrmy s masem, zloutek a tak??
My teda jako alergici zloutek urcite nee, takze uz neporadim :wink:

Pokud vim, tak alergenem je vajecny bilek, ne zloudek, proto se nema davat bilek do jednoho roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
29.11.08 11:52

ano jsme na UM od trech tydnu takze proto uz davame prikrmy.

Fialko no ohledne tech prikrmu je to pravda a byla jsem celkem v soku kdyz jsem v rakousku koupila od Hippu spenat s bramborem od 4.mesice a ve slozeni smetana a mleko. :roll: tak jak ty pises.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.08 11:16

Fialko, my jako alergici nesmime zloutek do 1.roku a bilek vubec zatim, proto jsem se jen ptala. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama