Reklama

odstříkané mlíčko + UM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruska7
Stálice 73 příspěvků 22.11.08 18:53
odstříkané mlíčko + UM?

Poradíte prosím?
mám týdenní miminko a mlíčko odstříkávám(kojení se nezdařilo).
jenže mléka mám málo,odsaju sotva 50ml… malýmu to nestačí a chtěla bych se zeptat,jestli mohu kombinovat své odstříkané mléko s UM(Nutrilon)?
Prosím poradte někdo,malej má hlad :roll: . Verča

Reklama

Reakce:

evas
Stálice 79 příspěvků 22.11.08 19:16

Ahoj Verčo, nevím z jak moc vážného důvodu se kojení nezdařilo, ale kombinovat s UM určitě můžeš. Není nic horšího, než hladové dítě.Jen je to škoda, protože nic lepšího než MM pro dítě není. Zkusila bych ale v první řadě zavolat laktační poradkyni a říct ji o konkrétním problému s kojením. Mnoho štěstí

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 22.11.08 20:38

Já jsem normálně míchala UM a MM, kdyz jsem měla málo odstříkaného. Sice bylo malé už 7 měsíců, ale problém bych v tom neviděla. Přeju ať se to brzy srovná a mlíčka je dost!

brre
Kecalka 329 příspěvků 22.11.08 20:54

ja jsem taky malyho dokrmovala uz nejak po ctrnacti dnech.taky jsem prestala kojit a odsavala ale bylo toho malo.tak jsem zasla do lekarny koupila UM a bylo to dobry.Oba jsme byli spokojeni :wink: Myslim ze v tom neni zadnej problem.Budto se to nakonec zlepsi a budes mit mlika dost nebo prejdete na UM ale podle me je nejdulezitejsi spojeny mimi :wink:

SimiM
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 22.11.08 22:10

Ahoj, já znám (hlavně mezi maminkami dvojčat) hodně maminek, které kombinují odsáté MM a UM, i dlouhé měsíce :! Sama jsem první dva měsíce holčičku dokrmovala a kombinovala. Překvapilo mě, když jsem zjistila, že řada maminek to klidně i rovnou smíchává do jedné lahve, ale ono je to vlastně logické - miminku se to v bříšku smíchá taky :wink:

Jinak nevím, jaký byl problém s kojením, ale přijde mi, že je brzo na to, abys to definitivně vzdávala - opravdu zkus, samozřejmě jestli chceš, kontaktovat laktační poradkyni. Mně moc pomohla. Btw. kojení holčičky (chlapeček byl OK) se zadařilo až po dvou měsících… a jsem ráda, že jsem to tenkrát nevzdala.

Taky si můžeš odsáté mlíčko za celý den střádat a podat jednou dávku jen MM, podruhé jen UM. Je to určitě jednodušší než pokaždé ohřívat MM a dělat UM.

Moc držím palce!!!

Resut
Stálice 55 příspěvků 23.11.08 16:07

Ahoj, u mě tak s kojením podobně, já odsávala tak 4× denně 1/2 hodiny a odsála celkem tak 200, postupně jsem to slívala do jedné lahvičky na jednu dávku a tu ohřála. Mě by se prcek uřval, kdybych mu dala tu trošku ode mne a pak šla ještě dělat UM. Takže já slívala MM, měl třeba 2 dávky a pak 4 dávky UM. Pak to šlo postupně s laktací dolů, měla jsem limit 60 za den, jakmile jsem to takhle měla 3 dny za sebou, přestala jsem s odstříkáváním, 2 hodiny času a ani jedna dávka (do 2 měsíců věku). Takže kombinovat se určo dá, já to takhle dělala, pač UM jsem ohřívala v mikrovlce (vodu) a MM v hrnku s vodou. Pa Resut

PetraV
Kecalka 212 příspěvků 24.11.08 21:13

Ahoj taky to dělám tak, ?e si odstříkané mlíčko střádám a dám ho malému najednou. Filíkovi jsou 3 týdny, od začátku dokrmuji, nemán Nutiton, ale Bebu HA Premium, proto?e mu to dávali v porodnici a u? jsem mu to nechtěla míchat. Tak?e nakojím (podle vá?ení mu trvá 30 minut ne? vytáhne čtyřicítku), a pak dorkmím a je?tě jdu odstříkávst. Na hlavu. ale sna?ím se, a? má to mateřské co nejdýl. Laktační poradkyně mi moc nepomohla, akorát jsem se ujistila, ?e nedělám chybu, ?e kojíme dobře. Ale mlíka je prostě málo. Tak?e dokrmuji tak 5× Bebou a 2× plnou dávku mateřským. Nemíchám to proto, ?e Bebu zalívám teplej?í vodou a nechávám to zchladnout, ne? nakojím. Mateřskému mléku by to asi neprospělo. Ka?dopádně ti moc dr?ím palce.

Peťka
Závislačka 3828 příspěvků 25.11.08 13:36

Taky to od samého začátku dělám tak že dávám MM a také UM. Ze začátku našemu filípkovi mlíčko nestačilo pak za sebou tři záněty s horečkama, pak jsem se naplno pustila do kojení, ale opět mlíčka bylo málo a malému to nestačilo. Pak se mi nechtěl přisát k prsu tak jsme koupili el. odsávačku, takže střádáme mlíčko ale furt je ho málo, tak dokrmujeme. Jen by mě zajímalo kolik by měl malý dost MM v jedné dávce, tím myslím kolik ml. Jelikož odsávám co dvě hodiny, po ránu odsaji tak max 100ml, a pak už se ta dávka co dvě hodiny snižuje dělám vše proto aby mlíčka bylo dost ale marně. Dneska se mi podařilo že se malý opět přisál, ale asi tak na 3-4minuty k oběma prsům ale byl hrozně neklidný a furt se pouštěl, budem to zkoušet dál a doufat že se konečně po dvou měsících rozkojíme naplno

PetraV
Kecalka 212 příspěvků 26.11.08 20:32

Pe?ko to tak dělám, malý ale vysaje z prsu hrozně málo, tak?e u? jen odstříkávám. Podle doktorky to na laktaci nic nezmění, pokud budu odsávat pravidelně. Kojíme v noci 2× alwe fakt jen symbolicky, po deseti minutách kojení je mrňous tak unavený, ?e u? nic nechce, vytáhne tak 30 a po půl hodině řve, ?e má hlad, ale u? se nepřisaje. Nebudu trápout jeho ani sebe, třeba a? tro?ku povyroste, půjde mu to líp.
Jinak ráno taky odstříkám tak stovku a pak se to postupně sni?uje a? zhruba ke dvacítce kolem deváté večer, tak?e mlíčko střádáme. Odsávám ale po třech hodinách, kdya? jsem to zkusila častěji, v prsou nebylo nic a odstříkala jsem za den mnohem méně.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 27.11.08 07:15

Veru už jsem něco psala do diskuze,ale já to dělala tak,že jsem malýho nakojila,co jsem mohla :wink: a pak ho dokrmila z lahvinku UM,takže se neboj bude to OK.Jestli budeš potřebovat písni mi SZ,proč se to nezdařilo,opravdu jsem vyzkoušela vše možné aby Davča pil alespoň něco těch šest týdnů.A i když se to nezdaří,hlavní je aby Matyášek byla napapaný a přibýval a byli jste oba spokojení. :wink:

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 27.11.08 10:02

Nám se kojení bohužel nezadařilo, ale odstříkávala jsem 2 měsíce - dokud nějaké mlíko bylo :cry: Vždycky jsem střádala do zásoby, nejdříve to bylo na 3 dávky denně. Pak dlouho na 2 a nakonec tak na jednu, ale neměla jsem MM a ještě v druhé flašce UM. Prostě až bylo během dne dost MM, tak jsem nakrmila celou dávkou, jinak jsem dala jen UM.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >