Kolik ml UM?

1
7.10.21 14:43

Kolik ml UM

Prosím moc o radu. Máme 3týdenního chlapečka a váží kolem 3700. Kolik by si měl prosím vypít ml na jedno krmení? Poslední dva dny nám po každém krmení hystericky pláče. Dávala jsem mu jak 70ml tak 90ml a pláč stejný. Je možné, že mu ani těch 90ml nestačí?

Moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25308
7.10.21 14:49

Tak dej třeba 120 a uvidíš ne? Každé dítě má jiné potřeby, já už bych dávno zkusila dát víc, buď to nedopije a trochu vylejes, nebo bude pak spokojenější. Kdyby se precpal, tak to pak max ublinkne no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1155
7.10.21 14:55

Dítě by mělo vypít průměrně 150 ml na kilo váhy za den. Rozmezí se uvádí jako 120 - 180 ml na kilo váhy. To celé se ještě vydělí počtem dávek za den.

Jestli má jídlo osmkrát denně, měl by vypít tak 55 - 85 ml na jednu dávku, tj. těch 90 je v pořádku. Jsou i děti, kterým to nestačí, ale velké překrmování UM se nedoporučuje. Nicméně klidně může mít ještě hlad, zkus mu dát víc a uvidíš.

Taky existuje varianta, že ho po jídle bolí břicho. Někdy UM jednoduše nesedí a je potřeba zkusit jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
7.10.21 17:35

Klidně udělej jednu dávku třeba 150ml a uvidíš, kolik si vypije a podle toho mu chystej další dávku.
Já to taky tak dělala když se synovi zvyšovala spotřeba a po krmení pořád hledal pusou a brečel. Udělala jsem víc a podle toho, kolik si vypil, jsem pak chystala další dávky - už v menším množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1670
7.10.21 18:54

No to má asi málo, je velký, buď má málo nebo ho bolí břicho, ale podle mě málo udělej více a uvidiš. Já mám 14denni dceru která je menší (2600g) a pije 60ml na jednu dávku, tak si myslim ze tvuj chlapeček bude mit hlad. A kdyz ne tak to bude břisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat