Kolik oblečení máte pro školáka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
4-1.cz
Stálice 92 příspěvků 12.01.19 19:32
Kolik oblečení máte pro školáka?

Otázka je asi jasná. Takže, kolik máte pro dítě školního věku oblečení? Mám pocit že toho máme strašně moc, ale zase když slyším kamarádky, tak mají věcí pro děti asi ještě více, tak si chci udělat představu v širší bublině :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 6052 příspěvků 12.01.19 19:35

@4-1.cz Záleží jak starého školáka. V první třídě měl skříň narvanou hadrama, teď v 8. měl snad troje kalhoty, tak 6 mikin, triček dost, ale třeba během měsíce z toho dokázal vyrůst. Takže teď ho oblékl ježíšek a jsem zvědavá, na jak dlouho :lol:

Sůvička80
Kecalka 245 příspěvků 12.01.19 19:37

Mám druhacku, takže trička s dlouhým rukávem cca 20×, trika s krátkým rukávem cca 20×, legíny cca 10×, mikiny, svetry cca 10×, kalhoty cca 5×, zimní bunda asi 5×, spodary a po ozky nepočítaně, šaty cca 10×, sukně cca 10×, šortky cca 10× :roll: :roll: , no prostě dostáváme že 2 stran, do toho babičky a já občas něco koupím.

LKL
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 12.01.19 19:39

@4-1.cz hrozne moc… strida se to podle sezony, nicmene aktualne pro zimni obdobi: do skoly patery saty, patery slusne kalhoty, asi 10 slusnych tricek s dlouhym, dve sukne. pet mikin / svetru. bundu skolni, volnocasovou a lyzarskou. nepocitane obleceni na sport a na doma typu leginy a tricka…

kazdy rok rikam, ze priste toho urcite koupim mene a vzdycky se to stejne zase nejak naakumuluje. mame prvnacku

Kakachna
Extra třída :D 11144 příspěvků 12.01.19 19:41

Děti toho mají 2× tolik co já. Každé. :?

4-1.cz
Stálice 92 příspěvků 12.01.19 19:42

My jsme na tom právě obdobně a říkám si, k čemu to je, aby třeba měla 4 zimní bundy, 30 triček, já mám tak 1/5 oblečení a vystačím si. Dítě se sice převléká častěji, ale i tak… Nemáme moc velký byt, tak hodně uvažuji kvůli uvolnění nějakého prostoru, že bych část prodala apod., ale aby nám ty věci pak nechyběly, proto se ptám.

Ještě takový dodatek, nosí ty vaše děti vše, co jste napsaly? Díky :srdce:

vendulaaa
Závislačka 4905 příspěvků 12.01.19 19:44

Tak ono záleží na spoustě věcí - jestli je sušička, jestli dítko chodí do družiny, sportuje… Taky taková “drobnost” - jestli chodí do školy sám nebo je vozen :) Ta cesta dá někdy zabrat, náš mladý se dokáže slušně sprasit…
Nicméně nyní jsme ve fázi, kdy už toho máme míň než vloni. Je prváček. Počítat to asi nebudu, ale prádla, ponožek, má neunositelné množství…

Kakachna
Extra třída :D 11144 příspěvků 12.01.19 19:47

Právě, že to ani neunosí. Jen ponožek je furt málo, ať kupuju, jak kupuju. Nevím, co s tím děláme…

Helileli
Závislačka 3156 příspěvků 12.01.19 19:48

Tak nějak rozumně. Popravdě když tu někdy čtu ty počty, tak nechápu. Trička s dlouhým tak 5×, s krátkým tak 10× a ten starší, třeťák možná méně. Kalhoty podšité flisem jednou, podšité bavlnou jednou, softshellky jednou, džíny jednou, dvě mikiny, svetr…
Jako když je zabalim na ŠVP, tak s nimi odfrci většina oblečení a zůstane jen mimosezonni. Nevim, proč by měli mít skříně narvané hadry, když to během pár hodin prozenu prackou a sušičkou a je to připravené k použití.

Fima
Nadpozemská drbna 29325 příspěvků 14 inzerátů 12.01.19 19:48

Mám prvňáka, skříň má narvanou hadrama a nosí z toho polovinu. Zjistila jsem, že je potřeba mnohem méně oblečení, než do školky. V podstatě potřebuje pár kalhot, trička, mikiny. Odpadlo školkové oblečení na pobyt ven, pyžama, do třídy … a ještě všechno jako náhradní, takže dvakrát. Nestačí toho tolik ušpinit ani unosit.

Kelsey
Hvězda diskuse 45114 příspěvků 12.01.19 19:52

Hodne veci mame a tri decka, takze hromady pradla doma. Ja deckam uz davno veci nechystam. Chystaji si sami, takze si jde snadno vsimnout, ze maji sve oblibene kousky, ktere nejradeji nosi. Co vidim, ze nenosi vubec do skolky a skoly, tak presouvam automaticky do supliku „veci na doma/zahradu/krou­zky“, aby se to unosilo.

Kacka2
Závislačka 4284 příspěvků 12.01.19 19:56

Mám už trošku starší děti, 4. a 6. třída, máme toho asi tak jako u @Helileli . Taky nechápu nač toho mít tolik, navíc třeba trička s dlouhým rukávem nosí od podzimu do jara, další rok už jsou malé, v mikině jsou cca půl hoďky cestou do školy a stejnou dobu odpoledne a v šatně ve skříňce se nezašpiní atd.

Sůvička80
Kecalka 245 příspěvků 12.01.19 20:00
@Kakachna píše:
Právě, že to ani neunosí. Jen ponožek je furt málo, ať kupuju, jak kupuju. Nevím, co s tím děláme…

Lichozrouti :mrgreen: i když u nás spíš sudozrouti :mrgreen: :mrgreen:

Sůvička80
Kecalka 245 příspěvků 12.01.19 20:02

@4-1.cz : legíny většinou ani, trika střídá tak 5-10.

@Helileli : no jo, no, babičky. Tisíckrát můžu říkat že v té velikosti má už milion triček a stejně dostane další :zed: :pocitac: , naštěstí to podědí neteř.

laducha
Generální žvanilka 21900 příspěvků 12.01.19 20:16

Máme zbytečně moc věcí, budu dělat výřad. Co jsem si všimla, točí tak 3 trika s dl. rukávem nebo 3 trika s kr. rukávem a dva lehké svetry. Čtvery kalhoty, z toho troje černé leginy a jedny zateplené. Kalhot bychom asi uživili víc, dostávají dost zabrat v družině.
Má jednu delší zimní bundu (kabát). jednu obyčejnou, dvě čepice, nákrčník, šálu, rukavic a spodního prádla nepočítaně. 4. třída.

Příspěvek upraven 12.01.19 v 20:19

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >