Kolik příkrmů v 7 měsících

Anonymní
21.10.19 14:28

Kolik příkrmů v 7 měsících

Ahoj holky. Vim, ze na toto tema je tady hodne diskuzi, ale nazory jsou ruzne. Stejne tak i informace na internetu. Nekdo tvrdi mesic prikrmy jednodruhove, pak teprve mesic kombinace a maso a teprve po dvou mesicich ovoce. Jinde je to zase uspechane. Nekde je zase, ze pri kojeni se ma cekam delsi dobu a podobne.
Takze moje situace: temer 7 mesicni dite, prikrmy jsem zacala davat tyden pred koncem 6. mesice, takze je na prikrmech cca mesic. Do te doby plne kojena, v kojeni pokracuji i ted, mleka ma dost. Davam kazdy den jednu porci na obed. Nejdrive jednodruhova zelenina, ted uz kombinace, kus kus, maso. Ji vsechno krasne. Mam uz davat i dopoledni ovocnou svacinku nebo jeste cekat? Za jak dlouho zacit davat i odpoledni a co nejcasteji na odpoledni svacu? Dekuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
898
21.10.19 14:32

Mam 7m kluka, prikrmy davam od cca 5 mesice. Okolo 6 jsem zacala davat dopo presnidavku. Ovoce cerstvy co mu udelam nechce.. takze to ma ze sklenicky.. pak ma obed, az se vyspi tak si da mliko, okolo 17-17:30 trochu kase a pak mliko po koupani a jde spat.. zatim to takhle davam furt.. Bily jogurt nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
21.10.19 14:33

A myslim ze takhle to staci bohate… sem tam dostane kukuricnou krupku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10108
21.10.19 14:43

Záleží na tom, kdy člověk začne. Já přidávala příkrm po měsíci. Ve 4.jsem dala oběd, 5. svačinu, 6.druhou svačinu, 7.snídani a od ukončeného 8.večeři. Mezitím jsme nekojila, jen v noci, ale syn to ani nevyžadoval. Pil z láhve čaj nebo vodu. V jedenácti měsících jsem ho odstavila úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11801
21.10.19 14:49

Ja zacinala okolo 5. mesice a v 7m mely deti uz 3 prikrmy - masozeleninu, ovocny a kasi. Pokud ji dobre, tak bych se toho nebala a zavedla radsi ted, nez dostane nejaky mores. Mne treba nejstarsi dcera zacala v 9m bojkotovat skoro vsechno a co jsem ji nenaucila do te doby, to uz nevzala. Byla skoro do 2r na sklenickach, nez se to zlepsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
21.10.19 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Vim, ze na toto tema je tady hodne diskuzi, ale nazory jsou ruzne. Stejne tak i informace na internetu. Nekdo tvrdi mesic prikrmy jednodruhove, pak teprve mesic kombinace a maso a teprve po dvou mesicich ovoce. Jinde je to zase uspechane. Nekde je zase, ze pri kojeni se ma cekam delsi dobu a podobne.
Takze moje situace: temer 7 mesicni dite, prikrmy jsem zacala davat tyden pred koncem 6. mesice, takze je na prikrmech cca mesic. Do te doby plne kojena, v kojeni pokracuji i ted, mleka ma dost. Davam kazdy den jednu porci na obed. Nejdrive jednodruhova zelenina, ted uz kombinace, kus kus, maso. Ji vsechno krasne. Mam uz davat i dopoledni ovocnou svacinku nebo jeste cekat? Za jak dlouho zacit davat i odpoledni a co nejcasteji na odpoledni svacu? Dekuji za rady

pokud jí různé druhy zeleniny, různé druhy masa, tak bych rozhodně nečekala a prostě mu prskla ovoce, :mavam: :mavam:. Lepší teď, než pak. Pak ty děcka občas někteří mají móresy, takže já bych už ovoce dala :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
21.10.19 15:47

Klidně dej už ovoce. Taky sem kojila a od 6 měsíců dávala příkrmy. Vůbec se toho neboj a když mu chutná tak proč ne. Za měsíc mu můžeš dávat i jogurt. Já dávala i tvrdý 45 % sýr a ten jí chutnal. A do ruky křupku nebo salátovou okurku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
21.10.19 15:53

Já to dostala sepsané od pediatricky. Začít obědem, zavádět 14 dni. Napřed zelenina, nový druh přidávat vždy jeden a klidně co den to novinka. Pak masozelenina. Jako další dopo svačinka ovocná. Také 14 dni a taky co den až tři to nový druh. Pak odpo svačinka jogurt, zavádí se týden a nakonec kaše k večeři. Při každém novém prikrmu jsem začala vynechávat kojení, až jsme měli MM jen k snídani, před spaním a v noci. Ze začátku nedávat potenciální alergeny. Ty nechat na později. Všechno jsem dostala sepsané. Začali jsme od 7m a v 9m na kontrole už byla malá na plné kojenecké stravě, což znamená, že jedla viz výše :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52457
21.10.19 16:07

Já už nějak kašlu na tabulky a doporučení, stejně je to pokaždý jinak a za pár let zas to letošní bude blbě. Sama vidím, jak a kolikrát se doporučení měnila za sedm let, co mám děti od sebe. Takže tak nějak zdravej selskej rozum a co dítě akceptuje. Začala jsem v 6 m obědem, v 7 m přidala snídani, v 8 m večeři, mezitím něco do ručičky. Nejdřív jednodruhově, pak víc druhů, míchat, po 14 dnech jsem přidala kousek masa nebo žloutek. Není moc velký jedlík, takže po každém jídle nabízím prso na dokojení. Zavádím i vetší kousky, i celé kusy zeleniny do ruky na ožužlávání. Ovoce a zeleninu dávám, na jakou zrovna narazím pěknou na trhu, nedávám věci typu med, tvaroh, ořechy, samozřejmě vynechávám cukr a sůl, ale že bych hrotila jestli rajče smí nebo nesmí, to fakt neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
21.10.19 17:15

Dcera jí podle zásad BLW. Hlavní složkou je pořád kojení. Nic jsem nezaváděla postupně, na pár výjimek dostává to co já jen bez soli. Co jde, dostane do ruky, nic nemixuji. V rodině se potravinové alergie nevyskytují, takže alergeny taky neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
22.10.19 06:51

Pokud už máte vyzkoušené všechny druhy zeleniny a maso, tak klidne pridej ovoce, taky jsem to tak mela ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat