Masové příkrmy a mražení

28
16.10.19 11:22

Masové příkrmy a mražení

Ahoj :mavam:, prosím o radu ohledně masa na příkrmy. Dostali jsme domácího králíka, ale je celý zmražený. Chtěla jsem ho rozmrazit, naporcovat, uvařit, rozmixovat a dát do mrazáku, vždy vyndat jednu porci a tu nechat projít varem, když budu vařit zeleninu na příkrm. Ale teď tu čtu, že prý není dobré maso znovu mrazit? Myslela jsem, že to platí jen pro syrové maso. Tak nevím, jestli ho radši neupéct jen nám dospělým. A taky jsem se tu dočetla, že pro děti by se maso mělo rozmrazovat rychle, ne pozvolna v lednici. Ale jak, když do mikrovlnky nechci?
Děkuji všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1738
16.10.19 11:27

Když jej rozmrazíte, naděláte z toho věci a ty pak zamrazíte a postupně spotřebujete, tak bych to udělal úplně stejně, nic divnýho na tom nevidím. Několikrát rozmrazovat a zamrazovat syrové maso by se nemělo. A když je to čerstvé maso a budete ho mixovat, tak je podle mě úplně jedno jestli ho rozmrazíte v mikrovlnce nebo postupně pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2212
16.10.19 11:27

Já mrazila běžné hotové příkrmy s masem. Jen nikdy ne s bramborem. A taky vím že spoustu maminek právě uvaři maso, a namrazí si do tvořítek na led čisté maso a používá pak na vaření. A rozmražovat bych asi tu kostku masa šupla do té horké zeleniny. A bude rozmraženo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11319
16.10.19 11:41

Pokud rozmrazíš, tepelně upravíš a znovu zamrazíš, tak je to cajk. Ani znovu nemusíš prohánět varem po rozmražení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10932
16.10.19 11:52

@Myš32 taky mi to příjde v pohodě. Už to bude vařené, takže mražení by nemělo vadt.
Pro mimčo jsem si rozmixované maso porcičkovala do kostiček na led a pak jen vyndavala a míchala s čerstvě přiupravenou zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama