Plně kojene dítě - příkrm od 4. nebo 6. měsíce

Anonymní
12.10.19 15:13

Plně kojene dítě - prikrm od 4. nebo 6. mesice

Mám dilema. Pediatr doporučuje už začít s příkrmy, i když je dítě plně kojené a velmi dobře prospívá – spíše nadstandartně, ve 4 měsících 7,8 kg. Nyní jsou mu 4 měsíce a týden. Pediatr se domnívá, že příkrmy pomůžou k lepšímu trávení, trpíme na bolesti bříška. Pravda je, že mě to láká, mimčo vyžaduje kojení co hodinu, déle vydrží jen přes noc. Je hodně zvědavý, myslím že by ho nové chutě už zajímaly. Ale s kojením problém nemám, mlíka je dost. Na všech stránkách týkajících se kojení, se to nedoporučuje dříve než v 6. měsíci. Mě ale záhadou proč. Jinde jsem četla, že kvůli alergiím, je zase lepší, začínat s tím jídlem už dřív. Nicméně nemám žádný relevantní zdroj, a nevím, zda věřit spíše laktační lize, nebo lékařům. Máte někdo o tom to více informací, a byl byste ochoten mi je poskytnout? Resp. by mě zajímalo, jestli se může stát něco negativního, pokud příkrmy už zavedu. O ztrátu mléka se nebojím, v kojení budu pořád pokračovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
225
12.10.19 15:17

Za me - neni kam spechat… s prikrmy mate praci, chystat, vymyslet.. takhle jen date prso a je klid :lol: ja prikrmovala od 5.m., protoze jsem uz nekojila. Svagrova zacala prikrmovat az po 7.m., protoze kojila a oba kluci jsou v pohode. Pokud kojite, zacla bych az od 7m…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 15:22

@Adrina1
A to se nemůže dávat ty první měsíce prostě jenom ochutnávat, na pár lžiček, a zbytek kojení?

• Citovat
  • Nahlásit
9552
12.10.19 15:25

Já bych v tomto dala na svůj pocit, protože všechna doporučení jsou dle mého dočasná.
Jak tak pozoruji, tak ta doporučení se liší a dokonce jsou téměř opačná každých pár let.
Napřiklad 7 let zpátky nedávala kiamarádka dceři lepek do roka na doporučení lékařů.
Pokud se v tomto věku kojí každou hodinu a o jídlo jeví zájem, zkusila bych to.
Mimochodem fakt má hlad nebo je to sání spíš zvyk a jistota?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
12.10.19 15:29
@Anonymní píše:
@Adrina1
A to se nemůže dávat ty první měsíce prostě jenom ochutnávat, na pár lžiček, a zbytek kojení?

Ja mam 2 syny a ti hned snedli celou porci a chteli jeste. Takze s ochutnavanim zkusenost nemam :P ridila jsem se tim, co mi rekla detska dr..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 15:32

@Sany80s
Myslím, že hlad. On nikdy nevydrží moc dlouho sát, uspává ho to. Takže chce brzo znovu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 15:34

@Adrina1
Aha, nám pediatr řekl ”ochutnavat” :). Jinak o tom nic nevím, ani jaká je standardní porce, prý si mám vše najít na internetu. Jenže všude jsou protichůdné informace :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.19 15:35

@Sany80s
Taky mi to tak připadá. Co se týče toho lepku, tak mám dvě knížky o zdravé výživě dětí, v obou je to jinak. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7872
12.10.19 15:38

Taky jsem četla, že UM se to doporučuje od 4m a kojenych od 6m. Doktorka mě řekla ať začnu ve 4 když jsem plně kojila. Dala jsem vždycky pár lzicek a pak ještě kojila a v pohodě.
Taky mě připadá, že je to každou chvíli jinak podle toho co se zrovna vyzkouma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
12.10.19 15:38

Já jsem začala dávát prikrmy od ukončeného 4 měsíce a to byla malá plne kojená. Trpela hondne na prdiky a po prikrem se vse hezky zpravilo. V 1 roce se mi pak sama odstavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.10.19 15:41
@Anonymní píše:
Mám dilema. Pediatr doporučuje už začít s příkrmy, i když je dítě plně kojené a velmi dobře prospívá – spíše nadstandartně, ve 4 měsících 7,8 kg. Nyní jsou mu 4 měsíce a týden. Pediatr se domnívá, že příkrmy pomůžou k lepšímu trávení, trpíme na bolesti bříška. Pravda je, že mě to láká, mimčo vyžaduje kojení co hodinu, déle vydrží jen přes noc. Je hodně zvědavý, myslím že by ho nové chutě už zajímaly. Ale s kojením problém nemám, mlíka je dost. Na všech stránkách týkajících se kojení, se to nedoporučuje dříve než v 6. měsíci. Mě ale záhadou proč. Jinde jsem četla, že kvůli alergiím, je zase lepší, začínat s tím jídlem už dřív. Nicméně nemám žádný relevantní zdroj, a nevím, zda věřit spíše laktační lize, nebo lékařům. Máte někdo o tom to více informací, a byl byste ochoten mi je poskytnout? Resp. by mě zajímalo, jestli se může stát něco negativního, pokud příkrmy už zavedu. O ztrátu mléka se nebojím, v kojení budu pořád pokračovat.

Taky jsem plně kojila, dítě taky mělo ve 4 mesicich skoro 8 kg. Taky jsem kojila hodně často. Doktorka také doporucila zavést prikrmy od 4. ukonceneho měsíce. Když jsem hledala nazory, tak jsem našla spíš argumenty proti zavedení prikrmu už od 4. mesice. Pořádné podrobné vysvětlení jsem nikde nenasla. Ale u sebe jsem zjistila to, že člověk zase nemůže úplně ve všem dát na to, co se kde píše, někdy je lepší dát na svůj instinkt. Mě instikt řekl, že to zavedení prikrmu synovi prospěje a opravdu mám pocit, že mu to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.10.19 15:43
@Anonymní píše:
@Adrina1

To se samozřejmě může, obvykle to tak i je, dětem většinou trvá, než se naučí jíst. I když syn od začátku bastil ve velkém a neskutečně řval, když jidlo došlo a on chtěl ještě jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16077
12.10.19 15:49

Rodila jsem před deseti lety, před sedmi. A letos v srpnu. U prvních dvou dětí mi byly příkrmy doporučeny od půl roku. Postřehla jsem, že teď frčí příkrmy od 4. měsíce, ale já zůstanu staromódní. ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.10.19 15:54
@t-jani píše:
Rodila jsem před deseti lety, před sedmi. A letos v srpnu. U prvních dvou dětí mi byly příkrmy doporučeny od půl roku. Postřehla jsem, že teď frčí příkrmy od 4. měsíce, ale já zůstanu staromódní. ;) :)

Taky jsem chtěla být staromódní. Ale mé dítě mělo jiný názor. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
12.10.19 15:56

Ono to je tezky. S prvnim synem jsem to vsechno delala podle knizek a tabulek. Druhy syn ji od roku vsechno s nami.. a ochutnaval uz i driv.. oba prospivaji.. ridte se instinktem :srdce: driv se taky neresilo, kolik gramu dat toho, kolik toho. Jedlo se, co bylo. Treba muj deda ma pres 80 let a vzdy byl zdravy. Spali 4 sourozenci v jedne posteli. Kdyz bylo mliko jedly se mlecne vyrobky, kdyz byly brambory, jedly se ty. Kdyz byly jablka, jedli je.. rozumite.. vim, te to nebylo idealni, ale az moc to resit na gramy neni podle me potreba :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat