Zanedbané příkrmy?

28
7.10.19 12:22

Zanedbané příkrmy?

Ahoj maminky, trápí mě, jestli jsem něco nezanedbala ohledně příkrmů. Malému byl nedávno rok. Má jen 2-3 příkrmy denně. V poledne zeleninový nebo masovozeleninový oběd, odpoledne ovoce a večer nemléčnou rýžovou kaši. Při probouzení se kojí, pak ode mě ochutnává kaši s banánem. Před spaním má někdy rýžovou kaši. V noci spí s námi a poslední dobou se často budí, někdy i s pláčem, zadudá si a zase spinká. Přes den se u kojení někdy strašně kroutí, leze po mě, bručí. Začali jsme přikrmovat pozdě, dlouho chtěl jen mlíčko a byla jsem ráda, když jsem do něj dostala 2 lžičky. Mám strach, jestli má dostatek živin. Taky nezvládá kousky. Do teď jsem vše mixovala. Včera jsem zkusila dát najemno nastrouhané jablíčko, ale dělalo se mu z toho na zvracení. Teď baštil brokolicovou polívku, nějaký malý kousek ho polechtal v krku a poblinkal se. Lepek ještě taky nedostal. Cítím se hrozně. Budu moc ráda za rady zkušenějších, jak to všechno zlepšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.10.19 12:27

Řekla bych, že je to v pohodě. Lepek zkuste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11862
7.10.19 12:29

Já myslím, že když pomalu začneš přidávat, tak to půjde. Nechtěj to hrotit hned. Jinak ke kouskům. Já mixovala jen maso asi tak měsíc. Jinak jsem od začátku jen pasírovala a postupně jen mackala. Zkus to třeba taky. A hlavně pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11600
7.10.19 12:29

Lepek mu dej, ten se prave doporucuje co nejdriv. Jinak nekterym detem to trva dele, ale je dulezite zkouset ty kousky, aby se jim dobre vyvyjeli svaly, ktere potrebuji ne jen ke zvykani, ale I k mluveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2110
7.10.19 12:30

V roce ma furt namixovany prikrm? Nase krom nocniho mlika jedla vsechno. Snidane pecivo s pomazankou, zelenina nebo sunka, syr. Polevka a nebo hlavni jidlo. Vecer treba kase. Svaciny jogurt, zelenina s tvarohem, cokoliv. Varila jsem proste klasicky jen ne s korenim. Trochu solene. Holka nemela v tu dobu ani zuby. Maso a brambory drtila dasni:) ale ono to bylo mekoucky… rozhodne bych uz davno nemixovala. Max fakt na hrubo. Ted uz by mel zvladat kousky. Zkus mu uvarit zeleninu a upect treba kureci palicky v troube, maso natrhej. Pak mu to dej na talir a at jede hezky sam rukama. Treba to zmakne. Tezko radit, kazdy dite je fakt jiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 12:37

Každé dítě je jiné. O živiny bych se až tak nebála, dva tři příkrmy denně a k tomu kojení, o kolik víc bys toho do něj chtěla dostat? ;)
Jediné, nad čím bych dumala, jsou ty kousky. Jak bylo psáno, je potřeba, aby kousal, posiloval svaly i kvůli mluvení.
Takže zkoušet zkoušet zkoušet. Možná mu vadí konzistence těch jemných kousků, ale přitom se bravurně popere s většími…Zkusila bych mu dát žužlat kůrku od chleba (aspoň tím vyřešíte i ten lepek), srpek jablka, kukuřičnou křupku a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9852
7.10.19 12:40

Nemyslím, že bude mít nějaké „následky“, ale chtělo by to na tom asi trochu zapracovat. Nějak si neumím představit roční dítě, které má vše ještě mixované, moje děti už se v tom věku cpaly banánem do ruky nebo těstovinama… :think: Nicméně jo, jsou děti, kterým kousky trvají déle, ale nesmíš na to rezignovat a učit, zkoušet, přidávat. Lepkem bych začala, ten jste asi už zařazený mít měli, ale pokud nemáte nějaké alergie v rodině, bude to pravděpodobně v pohodě i tak. Ráno můžete dát bílý jogurt s nějakým ovocem, kojení si nechte na ráno-večer případně noc, je-li to ještě potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
7.10.19 12:43

Ahoj, myslím, že pokud je vitální, buď v klidu, přijde to. Malé je 13 měsíců a normální jídlo začala jíst až od 1 roku. Do že doby jenom kojení. Maximálně pár lžiček přesnídávky. Zeleninove ani masozeleninove příkrmy nejí. Jí to, co my a její 2 letá sestra. Pravda je, že byla o měsíc dříve narozená a s váhou je na spodní hranici - cca těsně pod 8kg. Ale důležité je, že je spokojená a vitální. U tzv. kojení přes den po mně leze také, ale je to spíše o navázání kontaktu a pocitu blízka, o kojení už to není. O jídlo se zajímala od půl roku, koukala, co všechno jíme, ale ochutnat nechtěla, pokud jsem to do ní dostala, následovalo několikrát zvracení, případně plivání. Lepek určitě zaveď, třeba u nás frčí malé těstoviny zamícháné se sýrem, ty bašti krásně. Kousky banánů rozmělní taky hezky, zkus třeba začít s ovocem. A zapomněla jsem dodat, že nemá ještě ani jeden zub, ale poradí si s tím. Musíš zkoušet a být trpělivá, ono to přijde. Já jsem už začínala být také nervní a poslední mesic nestačím krmit :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4650

Hele nam dcera jeste nekdy ve 14m nechtela kousky - respektive v prikrmu na lzicce se ji nadavovalo, ale jinak jedla kousky ovoce, rohlik, zeleninu, chleba,…pomalu zkousej treba jen namackat vidlickou, nenut kousky, nauci se ;) kazde dite je jine…ale zkousej treba dat kousek bananu, nektarinky,…mekke kousky. Treba i rohlik - lepek by se mel zavadet driv, dej ho ;) nebo treba teatoviny uvarit, at si zkousi jist rucickou ;) bud v klidu, ja jeste kojim 2× denne a v noci na pozadani a my zas mame obdobi odmitani obeda - omacky, polivky,… :nevim: nenutim..mala si da treba nejakou testovinu, kousek zeleniny (ale rukou), sunku, syry kousek rohlika..ovoce…nestrada, pribira, je vesela, tak se nenervim (to zvladnou mamka a tchyne :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Mar__tanka1983 píše:
Každé dítě je jiné. O živiny bych se až tak nebála, dva tři příkrmy denně a k tomu kojení, o kolik víc bys toho do něj chtěla dostat? ;)
Jediné, nad čím bych dumala, jsou ty kousky. Jak bylo psáno, je potřeba, aby kousal, posiloval svaly i kvůli mluvení.
Takže zkoušet zkoušet zkoušet. Možná mu vadí konzistence těch jemných kousků, ale přitom se bravurně popere s většími…Zkusila bych mu dát žužlat kůrku od chleba (aspoň tím vyřešíte i ten lepek), srpek jablka, kukuřičnou křupku a uvidíš.

Jo ta Krupka je dobrej nápad. Hele já dávám kousky, pidi kostičky ale podle mě to prostě polyká, nepřipadá mi, že by to drtil kousal :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28

Děkuji vám. Malý má zatím hen dva zoubky dole, ale jak píšete, dá se asi kousat i dásničkama, že? Chleba nebo jablíčko mu někdy dám do ruky, ale trnu u toho hrůzou, že kousek ukousne a udusí se. Proto jsem kousky jídla tak oddalovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
7.10.19 12:46

Ale určitě nestrádá, má 10 kg, je to mišelínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
7.10.19 12:47

Ja bych rekla, ze jsi nic nezabedbala. Mam rok a pul letou a ta by bez prsa asi umrela hlady. Sni od kazdeho lzicku, nekdy ani to ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 12:51
@Myš32 píše:
Děkuji vám. Malý má zatím hen dva zoubky dole, ale jak píšete, dá se asi kousat i dásničkama, že? Chleba nebo jablíčko mu někdy dám do ruky, ale trnu u toho hrůzou, že kousek ukousne a udusí se. Proto jsem kousky jídla tak oddalovala.

tak mu to dávej a buď u toho, když jí, ať to ohlídáš ;) Není řešením oddalovat kousky, protože se bojíš…
Krom toho, co sem psala, můžeš zkusit i měkké ovoce - broskev, změklou hrušku, zralý žlutý meloun. Já synovi dávala hodně i kompoty - tam je to ovoce měkoučké, ale zároveň trošku to pokousat musel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
7.10.19 12:52

Moc vám všem děkuji :kytka: Budu se snažit všechno posunout, ale pomaličku, v klidu… Napadlo mě, jestli se v noci nebudí hlady a proto pořád tolik dudá. Ale je to tak, i když má před spaním kaši. Jsem z toho už docela unavená. Kojí se 10-15× za noc, takže každou půl hodinu nebo hodinu. Jsem nevyspalá, prsa bolí. Ale dudlíčka nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama