Příkrmy pro čtyřměsíční ratolesti

Anonymní
7.10.19 09:09

Příkrmy pro ratolesti ukončeny 4.mesic

Ahoj maminky, chci se zeptat mala bude mít v prosinci 4 měsíce.
Chci se zeptat jaky jídelníček mají vaše ratolesti? Začínali jste mrkví? A dávali jste jim to do flašky nebo na lžičku?
A kdy se může začít přidávat maso a žloutek?
A odkdy vaše ratolesti seděli s vámi u stolu ve své židličce?
Děkuju za všechny rady, tipy a postřehy ????????????????☺

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13577
7.10.19 09:12

Začínala sem ve 4 a půl měsících, mrkev, dýně, brambor, hrášek, prostě ty první jednodruhové Skleničky. Dávám na lžičku a sedět u stolu může až ve chvíli kdy sám sedět umí, starší tak v 8 mesicich dostal svoji židličku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2299
7.10.19 09:14

Dávala jsem jako první místo mrkve dýni, malou mrkev strašně ucpavala. Začínala jsem zeleninou, pak masem a až pak ovocem, vše ve sklenickach. Tam je uvedeno od jakého ukončeného měsíce je co vhodné. Pro lepší orientaci v tom, na co by mohla mít nějakou intoleranci, jsem dávala novy druh vždy s odstupem jednoho týdne. Jídlo jsem dávala na zlicku. V zidlicce seděla až začala sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 09:31

Já cerpam informace a inspirace verkere info zde https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz. Líbí se mi postupy přípravy jídla, jídelníček na měsíc s postupným zaváděním masa, ovoce, kaši, odpoledních svacinek atd. Vše si připravují sama, predchystavam a zamrazuji, ušetří mi to spousty času. Naparena zelenina chutná skvěle, a navíc vím co malej dostane a rozhodne je to levnější než kupovat skleničky. Ted co je sezoni ovoce zavaruji presnidavky. Malému moc chutna, zatím mi nic neodmítá, během týdne jsme nahradili jedno kojení prikrmem. Dodám ze jsem zeleninu nemixovala úplně do hladka a rychle si zvykl na strukturu. Ted bude mít 6 měsíců a nemixuji, pouze mackam. S kousky si umí poradit. Zapiji to vodou z hrnicku. Moc se mu to líbí. Davam taky kousky syrové zeleniny do ruky na objevovani, hraní..( pod dohledem, má spodní zoubky a už si umí kus ukousnout) malej je spokojený. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
7.10.19 09:36

První prikrmy; Mrkev, dýně, batáty.
Sezení u stolu až když sama pevně seděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
7.10.19 09:59

Bude mít 4 měsíce v PROSINCI a ty už zakládáš diskuzi? A když tak stačí napsat do vyhledávače do googlu - první příkrmy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19879
7.10.19 10:04
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, chci se zeptat mala bude mít v prosinci 4 měsíce.
Chci se zeptat jaky jídelníček mají vaše ratolesti? Začínali jste mrkví? A dávali jste jim to do flašky nebo na lžičku?
A kdy se může začít přidávat maso a žloutek?
A odkdy vaše ratolesti seděli s vámi u stolu ve své židličce?
Děkuju za všechny rady, tipy a postřehy ????????????????:relaxed:

První dostal mrkev na lžičku. Pak asi dýni a brokolici, špenát, řepa. Zkusila jsem i skleničky, ale ze začátku toho stejně moc nesnědí. Kaše až asi na 6. měsíci a pouze ty bez cukru. Nominal mu nechutnala, musela jsem míchat Sunarky. Kaši mi pak zničehonic začal odmítat, tak jsem k večeři dávala taky klasickou masozeleninu.

Do lahve pouze mléko nebo vodu. Maso jsem dala až později, když jsem vystřídala pár zelenin a do toho i nějakou přílohu. Dávala jsem i řídké polévky. Špenát byl top zelenina, dodnes ho má rád. Ovoce hlavně jablko a banán, kapsičky na cestu, ale taky bez přidaného cukru.

Sedat u stolu jsem ho nechala až když bezpečně seděl. Měli jsme malou kuchyň, tak stačila Antilopa od Ikea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11026
7.10.19 11:11

Zacala jsem cuketou v peti mesicich na lzicku. Krmila jsem ve vajicku. Pak v sedmi mesicich dostal na vanoce jidelni zidlicku, takze po novym roce jedl v polohovaci zidlicce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
7.10.19 11:20

Ahoj, urcite je fajn stranka kojeni.net/prikrmy,tam je to hezky vypsane.
Ja jsem tedy kojila, takze jsem zacala az okolo 7.mesice.Pro zacatek je super brambora, dyne, cuketa, mrkev, pastinak..pokud ma dobre zazivani, tak i kvetak, brokolice..chce ro pomalinku zkouset, nejlepe po 3 dnech jeden druh po lzickach a pak nabalovat dalsi.
U stolu dite sedi, az kdyz sedi a to.je okolo 8.-9.mesice, driv by jsi nemela dite posazovat.Ja krmila v lehatku, lzickou a pozdeji jsem mela sedacku ke stolu polohovaci, takze holky mohly jist i kdyz nesedely.
Je tu i skupinka vaříme pro kojence a batolata ,je tam spousta receptu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama