Příkrm u čtyřměsíčního miminka

13.10.19 00:38

Příkrm u čtyřměsíčního miminka

Dobrý den maminky, prosím Vás o radu. Maličká má čtyři měsíce. Je plně kojena. Poslední týden má ale zelenou stolici s hlenem. Zkoušela jsem probiotické kapičly. Užívá je již šest dni. Bohužel beze změny. Myslela jsem si, ze by to mohlo byt i z předního mléka. Ale kojim přes den po cca 2-2,5 hodinách. Takzě tím to zda se také nebude. Obvodní lékař mi řekl, ať zavedu na večer příkrm. Z toho úplně nadšená nejsem. Kojení jsem si ze začátku hodně vybojovala (císař), takže teď cítím pocit selhání. Malá do teď dobře prospívala. Podle lékaře ale za poslední tři týdny přibrala jen 350g. On si mysli, ze to bude z hladu…
1. Máte někdo za sebou podobnou situaci?
2. Nechci o kojení přijít, mohu udělat pouze kaši z MM?
3. Nejdřív večer nakojit a pak příkrm? Či opačně.
Omlouvám se, za moje hloupé otázky, částo jsem tu ale narazila na dost užitečných rad. Takže ve Vás vkládám naději.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6400
13.10.19 00:52

První věc. Zavedením příkrmu nepřijdeš o kojení. Já u kojeneho syna začal s příkrmy ve čtyřech měsících a dokojila ho do roka. Ale!! Nezačínala bych s večerním příkrmem a vůbec ne kaší, ale spíš obědem a masozeleninou. Ale ani to ti nezaručí přibírání. Myslím si, že to doktor trochu přehání, možná nepřibírá extra, ale přibírá. A navíc, příkrm bych nedávala lahví, ale učila na lžičku. Tím si zajistíš další kojení a zároveň to, že dítě bude normálně jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11600
13.10.19 03:22
@Aduš8 píše:
První věc. Zavedením příkrmu nepřijdeš o kojení. Já u kojeneho syna začal s příkrmy ve čtyřech měsících a dokojila ho do roka. Ale!! Nezačínala bych s večerním příkrmem a vůbec ne kaší, ale spíš obědem a masozeleninou. Ale ani to ti nezaručí přibírání. Myslím si, že to doktor trochu přehání, možná nepřibírá extra, ale přibírá. A navíc, příkrm bych nedávala lahví, ale učila na lžičku. Tím si zajistíš další kojení a zároveň to, že dítě bude normálně jíst.

Amen! :)
A taky, nezacala jsi brat zelezo nahodou? Syn mel zelenou stolici z toho ;) Teoreticky je jeste moznost reakce na kravske mleko (v tve strave), ale to by se nejspis bylo projevilo uz driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
13.10.19 08:25

Nejdřív příkrm, ze začátku par lzicek a pak nakojit. Ale taky bych to teda nedavala na noc, spíš v poledne zeleninu. O kojení nepřijdeš, případně můžeš ještě odsavat. Taky jsem dávala prikrmy od 4m a kojila do 1,5r

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
13.10.19 08:39

A udělal pan doktor stěr a poslal ho na rozbor? Nezačala jsi jist něco nového, na co by mohla reagovat? (nevím, třeba dýně, když je teď sezóna..) hladové čtyřměsíční dítě nevydrží spokojené 2,5 hodiny do dalšího krmeni. 350g za 3 týdny není nic hrozného.

Každopádně když už, taky bych nezačala kaší na noc, ale zeleninou přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 15:56

@katyna1984 Nic nového se mi ve stravě neobjevilo. Od porodu jim stále stejně. Plus vitaminy od Sunaru. Malá hodně trpěla na bříško. Prdy. Nechtěla sama kakat. Dávám Sab Simplex a v krajní rešení rourku. Před dvěma týdny se to samo zlomilo, měla jsem hroznou radost. Bohužel týden na to, zelená stolice.

Taky už mě napadlo si říct o stěry. Zkusila jsem ji tedy dnes dát trochu zeleninového příkrmu a dokojila. Výsledek je zatím takový, ze mi po třech hodinách začála hrozně plakat. Nešla utušit. Nechtěla ani prso. Furt se odtahovala a propínala jak při prdech. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 16:00

@Aduš8 Maličká je od narození velké miminko. Měla 4,489 kg. Teď má 7,5. Nevypadá že by byla hladová. Proto jsem se tomuto konstatování pana doktorka dost divila.
Dala jsem dnes na Vaše rady a zkusila pár lžiček dýně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144
14.10.19 13:24

@Kadeka04 Z pár lžiček stejně nepřibere, kaší bych jí rozhodně necpala..Myslím, že by jsi klidně mohla počkat do ukončeného 6.měsíce. Je spokojená, nepláče? Nevypadá hladová? Pokud ano, nehrotila bych to.
Kojíš často, na požádání? Já kojila klidně co hodinu a půl..
Dcera se taky narodila 4560g a člověk by si myslel, že bude mít v půl roce spoustu kilo a naopak, vážila v půl roce míň, než její sestra, která se narodila jako 3500g..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama